Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Vietnam Vizesi Vize işlemleri

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır?

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli Ziyaretçilerimiz Hoş Geldiniz,

Sayfamızın devamında Vietnam vizesi başvuru süreci, 2024 yılı vize uygulamaları hakkında gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgiler için ise bilgi@happyturizm.com veya sayfamızda bulunan İletişim bölümünü kullanarak yetkililerimize ulaşabilirsiniz. Vietnam seyahatinde bulunacak Umuma Mahsus yani Bordo pasaport sahibi vatandaşlarımızın Vietnam seyahatleri önce vize alarak seyahat etmeleri zorunludur. Vietnam seyahat planınız için gerekli olan diğer belgeler hakkında bilgi edinmek için “ Vietnam Turistik Vizesi " , “ Vietnam Ticari Vize ” ve “ Vietnam Aile Ziyareti Vizesi ” sayfalarında bulunan açıklamalardan yararlanabilirsiniz

Vietnam vize başvuruları için zorunlu olan C1 belgesi için yetkililerimizden bilgi alınız. Vietnam vize başvuru evrakları, vize ücretleri ve Konsolosluk işlemleriniz hakkında bizleri çekinmeden arayabilirsiniz. Kişisel seyahat planlarınız için gerekli olan vize işlemlerinde, seyahat kapsamınızı en iyi biçimde tanımlayan vize kategorisine uygun olarak düzenlenen Happy Turizm hızlandırılmış vize işlem hizmetinden faydalanmak için 0(312) 419 56 41 numaralı merkez ofisimiz destek hattını arayınız.

Vietnam Vize Başvuru İşlemleri 

Güneydoğu Asya ülkeleri arasında yer alan Vietnam’a seyahat etmeyi planlayan;

Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport )
Hizmet Pasaportu  (Gri Pasaport ) ve
Diplomatik Pasaport  (Siyah Pasaport ) hamilli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için, 90 gün ve daha az konaklamalı seyahatlerde vize muafiyeti bulunmaktadır.
NOT: Söz konusu pasaport hamilleri için geçerli olan vize muafiyeti, kısa süreli seyahatler (90 gün ve daha az konaklamalı ) için geçerlidir. Umumi Pasaport ( Bordo Pasaport ) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Vietnam seyahatleri için Vietnam Vizesi almaları gerekmektedir. Vietnam’a Umumi Pasaport’ la sağlanacak kısa süreli seyahatler; Vietnam Turistik Vizesi,Vietnam Ticari Vizesi, Vietnam Aile Ziyareti Vizesi gerekliliklerine uygun olarak düzenlenmekte ve 90 gün ve daha kısa süreli konaklamalı Vietnam seyahatlerine olanak tanımaktadır.

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır?

Vietnam seyahatiniz için gerekli vize işlemlerinizi Happy Turizm hızlandırılmış vize işlem hizmetinden yararlanarak yürütebilir, bulunduğunuz yerden vize işlemlerinizin takibini sağlayabilirsiniz. Vietnam’a seyahat etmeyi planlayan Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için gerekli olan vizenizi Happy Turizm ile alabilirsiniz. Vietnam her vize kategorisi için zorunlu olan davet belgesi hakkında detaylı bilgi almak için arayınız.  

Vietnam Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vietnam seyahatleri için gerekli olan vize kategorisi gerekliliklerine uygun olarak düzenlenen vize evrak ve belgelerinin, yetkili konsolosluk birimine tesliminin ardından, vize başvurusu değerlendirme süreci başlamaktadır.Vietnam Vize değerlendirme süreci ortalama 2 – 3 hafta içerisinde tamamlanmakla birlikte, dönemsel yoğunluklar ve olası ek evrak taleplerinin neden olabileceği süre uzamalarının, seyahat planlarınızı aksatmasını engellemek için, vize işlemlerinizi seyahat başlangıç tarihinden en az 1 ay öncesinde başlatmanız önerilmektedir.

Vietnam Vizesi Başvuru Formu

Vietnam vize başvuru işlemleri için ilk aşamayı oluşturan vize başvuru formu doldurulması sırasında, tüm bilgilerin tam ve doğru biçimde beyan edilmesi, büyük önem taşımaktadır. Vietnam vize başvuru işlemleri, seyahat planlarının kapsam ve içeriğine bağlı olarak farklı ek evrak ve belgelerle desteklenmekte ve farklı vize başvuru kategorileri kapsamında değerlendirilmektedir.

Vietnam Vize Ücreti 2024

Vietnam Vize işlemlerinde talep edilen vize ücreti; planlanan seyahatin kapsam ve içeriği ile başvuru sürecindeki ek hizmetlere bağlı olarak farklılık gösterebileceğinden, kişisel seyahat planlarınızı en iyi biçimde tanımlayan 2024 yılı vize ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için Happy Turizm yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Vietnam Vize Reddi

Vietnam seyahatinizle ilişkili vize işlemleri kapsamında düzenlenen vize evrak ve belgelerinin Vietnam Büyükelçiliği’ne bağlı konsolosluk birimine tesliminin ardından, vize onay ve vize reddi karar yetkisi, konsolosluk görevlilerine aittir. Vietnam vize başvuru sürecinde teslim ettiğiniz evrak ve bilgi eksikliği ya da hatalı bilgilendirmeden kaynaklanabilecek vize reddi kararı durumunda, ilerleyen tarihlerde tekrarlanacak Vietnam Vize işlemlerinde söz konusu ret kararının nedenlerini dikkate alarak, işlemleri revize etmeniz yararlı olacaktır. Önceki tarihlerde alınmış vize reddi kararları, ilerleyen tarihlerde tekrarlanacak vize başvurusu işlemleri için önem arz edebileceğinden, vize reddi belgesinin aslını saklı tutmanız önerilmektedir.
Umumi Pasaport hamilli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gerçekleştirmeyi planladığı Vietnam seyahatleri için gerekli olan vize işlemlerini, seyahat planlarına uygun vize kategorisi gereklilikleri doğrultusuna yerine getiren Happy Turizm hızlı ve kolay vize avantajlarından yararlanmak ve bulunduğunuz yerden vize işlem takibinizi sağlamak için, size en yakın ofisisimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek