Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

El Salvador Vizesi Vize işlemleri

El Salvador Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hizli vize Ödeme kolayligi
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

El Salvador Vizesi

El Salvador Hakkında Genel Bilgiler

El Salvador, Orta Amerika'da bulunan küçük bir ülkedir ve sınırları Guatemala, Honduras ve Pasifik Okyanusu ile çevrilidir. Başkenti ve en büyük şehri San Salvador'dur.

Ülkenin resmi dili İspanyolca'dır ve nüfusun çoğunluğu Mestizo olarak bilinen İspanyol ve yerli Amerikan kökenli kişilerden oluşur. El Salvador, Orta Amerika'daki en yoğun nüfuslu ülkelerden biridir ve toplamda yaklaşık 6,5 milyon kişilik bir nüfusa sahiptir.

Ekonomisi, tarım, sanayi ve hizmet sektörlerine dayanmaktadır. Kahve, şeker kamışı, mısır ve meyve gibi tarım ürünleri ülkenin başlıca ihraç ürünleridir. Ayrıca, tekstil, giyim, gıda işleme ve hizmet sektörleri de ekonomide önemli bir rol oynar.

El Salvador'un tarihi, Maya uygarlığına kadar uzanır ve ülkede birçok Maya kalıntısı bulunmaktadır. İspanyol kolonizasyonu dönemi, ülkede büyük değişikliklere neden olmuş ve İspanyol kültürü ve dilinin yerleşmesine yol açmıştır. El Salvador, 1821 yılında Orta Amerika'nın İspanyol sömürgesinden bağımsızlığını kazanmıştır.

Ülke, 20. yüzyıl boyunca siyasi ve sosyal istikrarsızlık yaşamış ve uzun süren iç savaşlar ve çatışmalar görmüştür. Ancak, son yıllarda demokratik bir hükümetle istikrar sağlanmış ve ülke ekonomisinde iyileşmeler görülmüştür.

El Salvador'un doğal güzellikleri arasında plajlar, dağlar, volkanlar ve göller bulunur. Ülke aynı zamanda dalış, sörf, doğa yürüyüşleri ve kuş gözlemciliği gibi doğa aktiviteleri için popüler bir destinasyondur.

Kültürel olarak, El Salvador'un geleneksel müziği, dansları ve el sanatları, ülkenin zengin kültürel mirasını yansıtır. Pupusa adı verilen geleneksel bir yemek, El Salvador'un en tanınmış mutfağından biridir.

El Salvador, Orta Amerika'daki küçük ama önemli bir ülkedir. Zengin tarihi, doğal güzellikleri ve kültürel mirasıyla dikkat çekerken, ekonomik ve sosyal zorluklarla da mücadele etmektedir.

El Salvador Vize İşlemleri

Türkiye ile El Salvador arasındaki Vize Muafiyeti Anlaşması uyarınca, her iki ülkenin resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşları 90 güne kadar olan seyahatlerinde karşılıklı olarak vizeden muaftırlar.

El Salvador, geçmiş yıllarda Latin Amerika’da yüksek şiddet ve suç oranlarının görüldüğü ülkeler arasında yer almaktayken, 2022 Mart ayından itibaren suç örgütlerine yönelik yürütülen operasyonlar kapsamında yaklaşık 68 bin suç örgütü üyesi tutuklanmış ve ülkedeki asayişte gözle görülür bir iyileşme yaşanmıştır.

Bununla birlikte, El Salvador’u ziyaret edecek vatandaşlarımızın güvenlikleri konusunda ihtiyatlı olmaları ve özellikle geceleri kent merkezleri dışındaki bölgelere gitmemeleri tavsiye edilmektedir.

El Salvador’a Gitmek İçin Gerekli Evraklar

El Salvador ziyaretleri için tüm pasaport hamillerine 90 gün süreyle vize muafiyeti uygulansa da ülkeye giriş yapmak için gerekli evrakların hazır bulundurulması gerekmektedir. Bu evraklar şu şekildedir:

  • Pasaport (Seyahat dönüş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir.)
  • Nüfus cüzdan fotokopisi
  • Konaklamanın gerçekleşeceği yeri gösteren otel, pansiyon vb. rezervasyonları gibi belgeler
  • Seyahatin nasıl gerçekleşeceğini gösteren uçak, otobüs vb. biletleri veya rezervasyonları gibi belgeler
  • 30.000 EUR’luk seyahat sağlık sigortası: Sağlık sigortası için bizi arayınız. 0(312) 419 56 41
  • Varsa davetiye
  • Ülkede kalınacak süreçte tüm masrafları karşılamaya yetecek paranın olduğunu gösteren mali belgeler

**Ülkenin diplomatik temsilcilikleri ek belge talebinde bulunabilmektedir. Bu nedenle seyahat evraklarıyla ilgili detaylı bilgi almak için bize e-mail göndererek bilgi talebinde bulunabilirsiniz. bilgi@happyturizm.com

El Salvador’da salgın hastalıklarda son derece yaygındır. Bu nedenle de bu ülkeye gitmeden önce yapılması gereken aşıları yaptırmalı ve kapalı şişede su tüketmenizi tavsiye ederiz.

El Salvador’ da Eğlence ve Festivaller

El Salvador’da kutlanan festivallerin çoğu dini temelli festivallerdir. Yaz mevsimi yani kurak zamanı festivallerin fazla olduğu dönemlerdir. Hemen her ay bir festival düzenlenmektedir. El Salvador’da düzenlenen festivaller;

1.  Mart - Kutsal Hafta- Semana Santa- Büyük Karnaval isimleriyle de bilinmektedir. San Salvador’ da düzenlenmektedir.

2.  Mayıs - Palmiye Festivali- Yerel kültürün tanıtılması için düzenlenen festivalde sokaklar çiçeklerle süslenmektedir.

3.  Temmuz - Temmuz Festivali- Santa Ana kentinde düzenlenen bu festivalde sokak gösterileri ve yürüyüşler düzenlenir ve kültürel etkinliklerle de özellikle çocuklar için eğlenceli yarışmalar düzenlenir

4.  Ağustos - Ateş Topu- Nejapa’da düzenlenen bu festivalde yüzü boyalı kişiler sokaklarda düzensiz bir şekilde ateş topları fırlatılır. Adrenalin dolu bu festival biraz tehlikeli olsa da renkli görüntülere sahne olmaktadır.

5.  Kasım - Karnaval- San Miguel’de düzenlenen karnavalda dans eden kostümlü kızlar, yöresel kıyafetlerle yürüyüşler ve müzik eşliğinde geçen en büyük partidir.

El Salvador vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek