Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Bahreyn Vizesi Vize işlemleri

Bahreyn Vizesi Nasıl Alınır?

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Bahreyn Vizesi Nasıl Alınır?

 

Değerli ziyaretçilerimiz, Asya’da yer alan Bahreyn Krallığı ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması vardır. Bu kapsamda; iki ülkenin resmi pasaport sahibi vatandaşları 90 güne kadar olan seyahatlerinde karşılıklı olarak vizeden muaftırlar. Ancak Bahreyn Krallığı’na seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmektedir.

Bahreyn Kapıda Vize

Bahreyn Krallığı’na turistik amaçla seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları, tabi oldukları turistik vizeyi Bahreyn sınır kapısında alabilmektedir.  Sınır kapısında verilen turistik vize ile Bahreyn’de 15 gün ikamet edilebilmektedir. Ancak başvuru sahibi gerektiğinde vize süresini 15 gün daha uzatabilmektedir. Bununla birlikte Umuma Mahsus pasaport sahibi Bahreyn vatandaşları da Türkiye’ye gerçekleştirecekleri turistik seyahatlerde 30 gün süreli giriş vizesini sınır kapılarımızdan alabilmektedirler.

Bahreyn Vizesi Nasıl Alınır?

Bahreyn Krallığına gerçekleştireceğiniz 15 günden uzun süreli seyahatleriniz için Bahreyn vizesi almanız gerekmektedir. Bahreyn Vizesi Ankara’daki Bahreyn Büyükelçiliği’nden alınabilmektedir. Büyükelçiliğe şahsen başvuru yapabileceğiniz gibi yetkili acenteler aracılığıyla da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bahreyn vize işlemleri için danışmanlık alacağınız ofislerden biri de Happy Turizm Vize - Danışmanlık’dır. Sizin yapmanız gereken bilgi@happyturizm.com adresimize mail göndererek yetkilimizden hazırlamanız gereken evrakların listesini istemek, evraklarınızı hazırladıktan sonra ise kargo yoluyla Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimize ulaştırmaktır. Yetkilimiz evraklarınız eline ulaşır ulaşmaz, gerekli kontrolleri sağlayıp varsa eğer eksik evraklarınız ile ilgili sizi bilgilendirecektir. Evraklarınız tamamlandığında ise sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir.

Bahreyn E-Vize Başvurusu

Bahreyn vizesi için vize türüne bağlı olarak dilerseniz e-vize başvurusu da yapılabilmektedir. 1 aylık çok girişli ziyaret vizesi, 2 haftalık tek girişli ziyaret vizesi, ve 1 yıllık 90 gün kalışlık ve çok girişli Bahreyn turistik vize başvurularınızı online olarak bizzat konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan sizler adına gerçekleştirmekteyiz. Bahreyn Elektronik Vize başvuru formunu İngilizce olarak doldurulmaktadır. Sizlerden talep edecek olduğumuz evrakların vize uzmanlarımıza ulaşması ardından gerçekleştirecek olduğumuz Bahreyn E-vize başvurunuz 72 saat içinde işleme alınacak ve sonuçlandırılacaktır. E-vizeniz onaylandıktan sonra bizlere belirtmiş olduğunuz mail adresine Elektronik Vize Onayınızı yönlendirmekteyiz. Bu onay sayfasının çıktısını alarak seyahatiniz sırasında yanınızda bulundurmalısınız. Eğer Bahreyn e-vize başvurusu için danışmanlık almak isterseniz Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimizi arayarak yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

Bahreyn Vizesi Başvuru Formu

Bahreyn vize işlemleri için en önemli aşama Bahreyn Vize Başvuru Formu’nun doldurulmasıdır. Bu form, vize yetkililerinin başvuru sahibi hakkında bilgi almasını sağlamaktadır. Bu nedenle formu doldururken gerçeğe uygun ve doğru bilgiler vermeye özen gösteriniz. Aksi takdirde vizeniz olumsuz sonuçlanabileceği gibi vize işlemleriniz de uzayabilir. Bahreyn Vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak, okunaklı ve büyük harfle doldurulmalıdır. Bu arada formda beyan ettiğiniz bilgileri belgelerle ispat etmeniz istenebilir. Formu doldurduktan sonra, imzanızı atıp başvuru dosyanıza koyabilirsiniz.

Bahreyn Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bahreyn Vizesi için gerekli evraklar vize türüne, başvuru sahibinin mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bahreyn Vizesi şu şekilde kategorize edilebilir:

  • Turistik Vize
  • Ticari Vize
  • Aile Ziyaret Vizesi

Bahreyn vizesi için hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimizi arayarak yetkilimizden öğrenebilirsiniz. Yazımızın devamında Bahreyn vizesi için hazırlanması gereken evraklarla ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.
Bahreyn vizesi için öncelikli evrak başvuru sahibi tarafından doldurulup imzalanmış vize başvuru formudur. 
Başvuru yapacak kişiye ait olan ve geçerliliği devam etmekte olan Pasaportun resimli sayfasının bilgisayar ortamında net bir şekilde taratılmış görüntüsü 
Biometrik fotoğraf 
Otel rezervasyon belgeleri
Gidiş - Dönüş uçak bileti rezervasyon belgeleri 
çalışanlar için şirket evrakları (imza sirküleri, vergi levhası, sicil gazete fotokopisi, faaliyet belgesi)
Bahreyn seyahatini gerçekleştirmeye yetecek para miktarının olduğu banka hesabına ait döküm
Ziyaret vize başvurularında ziyaret amacını açıklayan iş yerinden ya da Bahreyn’deki davet eden kişiden alınan davet mektubu
Ticari vize başvurularında iş veren veya sponsordan alınan mektup, başvuru sahibinin mesleğinin kanıtı, uluslar arası seyahat sağlık sigortası sunulmalıdır. Bu arada vize yetkilisi başvurunuzu değerlendirme aşamasında gerekli görürse ek evraklar isteyebilir.

Bahreyn Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bahreyn vize işlemleri ortalama 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre Bahreyn Krallığı’nın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi tatilleri, Bahreyn Büyükelçiliği’nin yoğunluğu ve eksik evrak sunulması gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu nedenle vize başvurunuzu yapmadan önce Bahreyn Büyükelçiliği’nin resmi tatillerini kontrol etmenizi ve eksik evrakla başvuru yapmamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca Bahreyn vizenizin planladığınız tarihten önce elinizde olmasını istiyorsanız seyahat tarihinizden en 1 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

Bahreyn Vizesi Reddi

Bahreyn Vize başvurunuzla ilgili karar verme mercii yalnızca Ankara’daki Bahreyn Büyükelçiliği’dir. Vize evraklarınızı sunmuş olmanız ya da vize ücretini ödemiş olmanız vizenizin onaylanacağını garanti etmez. Vize yetkilisi gerekçe göstermeksizin vize başvurunuzu reddedebilir. Vizenizin reddedilme gerekçeleri arasında eksik evraklarınızın bulunması, maddi kaynağınızın yeterli bulunmaması gibi nedenler yer alabilir. Bahreyn vizeniz olumsuz sonuçlandığında eksiklerinizi tamamladıktan sonra Bahreyn Büyükelçiliği’ne itiraz edebilirsiniz. Bu arada vizenizin onaylanmış olması demek Bahreyn Krallığı’na kesin olarak gireceğinizi garanti etmez. Ülkeye girip girmeyeceğinize sınır görevlisi karar verecektir.

Bahreyn Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahreyn vize başvurusu sırasında pasaportunuzun yırtık ve yıpranmış olmamasına özen gösteriniz, vizeniz onaylanmış olsa bile eğer pasaportunuz yırtıksa Bahreyn’e girmenize izin verilmeyecektir.
Bahreyn vizenizin süresi dolduktan sonra ülkeden ayrılmanız gerekmektedir. Aksi takdirde para cezası ve hapis cezası ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
Bahreyn’de bir yakınınız bulunuyor ve 30 günden daha uzun süreli ülkede kalmak istiyorsanız Bahreyn aile ziyareti vizesi başvurusu yapabilirsiniz. Bu vize hem daha kolay onaylandığından hem de daha uzun süre ülkede kalma imkânı verdiğinden tercih etmeniz kolaylık olarak size fayda saylayabilir.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek