Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Gine Bissau Vizesi Vize işlemleri

Gine Bissau Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Gine Bissau Vizesi

Gine-Bissau Hakkında Genel Bilgiler

Gine-Bissau, Batı Afrika'da yer alan küçük bir ülkedir. İsmi Portekizce'den gelmektedir ve "Büyük Nehir Ülkesi" anlamına gelir. Ülkenin başkenti Bissau'dur. Gine-Bissau'nun resmi dili Portekizce'dir. Toplamda 10 bölgesi bulunmaktadır.

Ülke, tropikal iklimiyle karakterizedir ve yağış mevsimi Kasım ile Mayıs arasındadır. Gine-Bissau, bol miktarda yağış aldığı için yoğun yağmur ormanlarına sahiptir. Ülkenin en yüksek noktası 300 metre yüksekliğe sahip Leste Da Serra'dır.

Ekonomisi büyük ölçüde tarıma dayanır. Başlıca tarım ürünleri arasında pirinç, mısır, kakao, palmiye yağı, yerfıstığı ve balık yer alır. Balıkçılık da Gine-Bissau ekonomisi için önemli bir gelir kaynağıdır.

Gine-Bissau'nun kültürü, Portekiz kolonizasyonu ve yerel etnik grupların kültürel etkileşimiyle şekillenmiştir. Ülkede çeşitli etnik gruplar bulunmaktadır, ancak en büyük grup Balanta'dır. Müzik ve dans, Gine-Bissau kültüründe önemli bir yer tutar. Batı Afrika'nın diğer ülkelerinde olduğu gibi, Gine-Bissau da zengin bir müzik geleneğine sahiptir.

Gine-Bissau'nun turizm potansiyeli, sahip olduğu doğal güzellikler ve tarihi zenginliklerle sınırlıdır. Ülkenin doğal yaşamı, kuş gözlemciliği ve plajları turistler için çekici hale getirmektedir. Ancak, altyapı ve güvenlik endişeleri turizmin gelişmesini sınırlamaktadır.

Ülkenin siyasi istikrarsızlığı ve ekonomik zorluklar, Gine-Bissau'nun karşı karşıya olduğu önemli sorunlardan bazılarıdır. Uyuşturucu ticareti ve yasadışı göç de ülkenin karşılaştığı diğer zorluklardır.

Gine-Bissau Vize İşlemleri

Gine-Bissau’ya seyahat edecek tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Kapıda vize ita edilmesi uygulaması bulunmamaktadır. Gine-Bissau’nun Ankara ve İstanbul’daki Fahri Konsolosluklarına başvuru yapılarak vize alınabilmektedir.

Ülkeye giriş için sarıhumma aşısı yaptırılması zorunludur. Bu çerçevede, Gine-Bissau’ya seyahat edecek ziyaretçilerin seyahatlerinden en az 10 gün evvel sarıhumma aşısı yaptırmaları ve aşı kartlarını beraberlerinde getirmeleri gerekmektedir

Gine Bissau Vizesi Türleri

Gine Bissau Cumhuriyetinin vize uygulamasını ülkesine ziyaret edecek vatandaşların seyahat amaçlarına göre vize türlerini kategorize etmektedir. Vize türleri aşağıdaki gibidir;

  • Ticari/İş Gine Bissau Vizesi
  • Turistik Gine Bissau Vizesi
  • Öğrenci Gine Bissau Vizesi

Gine Bissau Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gine Bissau’ya seyahat etmek için vize almak isteyen Türk vatandaşlarının seyahat amaçlarına göre almaları gereken vize türünü belirlemeleri gerekmektedir. Gine Bissau Kapı Vizesi uygulaması bulunmadığından, vize başvurusu için istenen evrakları eksiksiz bir şekilde Gine Bissau’nun İstanbul ve Ankara’da bulunan Fahri Konsolosluklarına teslim ederek vize işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gine Bissau Vizesi İçin İstenen Evraklar

Pasaport: En az 6 ay geçerli olan ve son 2 sayfası boş bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. Eski pasaportunuz var ise fotokopisinin ve aslının da evraklar arasına dahil edilmesi gerekmektedir.
Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biometrik fotoğraf
Gine Bissau vizesi başvuru formu: Doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmuş vize başvuru formu. Vize başvuru formunu başvuran kişi tarafından imzalanması şarttır. Vize başvuru formu için Happy Turizm Vize - Danışmanlık uzmanlarımıza ulaşmanız halinde size yardımcı olacaklardır. 0(312) 419 56 41 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.
Türkiye Cumhuriyeti Nüfus cüzdanı fotokopisi
Nüfus Kayıt Örneği:
Baba, Anne, Eş ve çocuk bilgisinin yer alması gerekmektedir.)
Sarıhumma aşı kartı: Sarıhumma hastalığına karşı yaptırdığınız aşının Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan resmi belgesi
Gine Bissau’ya ziyaret amacınızı belgeleyecek otel ve uçak biletleri veya rezervasyonları
Sağlık Sigortası:
Seyahat sağlık sigortası için Happy Turizm Vize - Danışmanlık uzmanlarımıza ulaşmanız halinde size yardımcı olacaklardır. 0(312) 419 56 41 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.
Gine Bissau vizesi ücreti ödendiğine dair banka dekontu
İş vizesi almak isteyenler için sicil, ticari gazete, imza sirküleri ve izin mektubu alınması gerekir.
Öğrenci vizesi almak isteyenler güncel tarihli öğrenci belgesinin vize evrakları arasında olması gerekmektedir.
Banka Hesap Hareketleri ve Bilgileri:
Son 3 aya ait bankaca imzalanmış ve ıslak kaşeli olması zorunludur.
SGK Prim ve Hizmet Dökümü
Davetiye:
Davetiyeyi gönderen kişinin pasaport fotokopisi vize evraklarının içerisinde olmalıdır.

Gine Bissau Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gine Bissau Cumhuriyetine seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize başvurusu için evrakları eksiksiz ve doğru bir biçimde teslim etmeleri koşuluyla vize başvurusunun sonuçlanma süresi ortalama 7-10 iş günüdür. Vize işlemlerinde yaşanabilecek resmi tatiller, eksik evrak ya da konsolosluğun yoğunluğu gibi aksilikleri göz önünde bulundurarak seyahat planınızdan en az 15-20 gün önce bu işlemlere başlamak gerekmektedir.

Gine Bissau Vizesi Ücreti

Gine Bissau vize harç bedeli seyahat amacınıza göre alacağınız vize türlerinden dolayı değişiklik göstermektedir. Ayrıca vize başvurusundan önce yatırmak zorunda olduğunuz vize harç ücretleri herhangi bir sebepten dolayı vize alamadığınız durumdapara iadesi yapılmamaktadır.

Gine Bissau vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek