Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Danimarka Vizesi Vize işlemleri

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

 • Hizmet Puanı
 • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Happy Turizm Vize - Danışmanlık, tüm dünya ülkeleri için vize işlemleriyle ilgili hizmet veren profesyonel bir danışmanlık ofisidir. Ofisimiz aracılığıyla vize başvurusu yapacağınız ülkelerden biri de Danimarka’dır. Bir Avrupa ülkesi olan Danimarka aynı zamanda Schengen üyesi ülkelerdendir. Bu yüzden Danimarka’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat amacına göre Schengen vizesi başvuru kriterlerine göre başvuru yapmaları gerekmektedir. 

Danimarka vize başvuru koşulları, başvuru formu, başvuru bölgeleri, parmak izi (biyometrik veri) beyanı, vize ücreti  ve vize reddi hakkında detaylı bilgiyi sayfamızın devamında bulabilirsiniz. Schengen ülkeleri 25 Eylül 2014 yılından itibaren parmak izi uygulamasına geçmiştir. Danimarka da bir Schengen üyesi ülke olduğundan eğer pasaportunuzda son 3 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz yoksa parmak izi beyanı zorunluluğu bulunmaktadır. 

Danimarka Konsoloslukları 2024 yılı resmi tatil günlerini sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Danimarka vize başvuruları İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Gaziantep’ten yapılabilmektedir. 

Değerli ziyaretçimiz Danimarka vize işlemleri ile ilgili web sitemizi inceleyerek daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca 2024 yılına ait güncel bilgiler, evraklar ve prosedürlerle ilgili bilgi almak için ofisimizi arayarak yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

Danimarka Vize Türleri

Danimarka 90 günden az olan seyahatler için kısa süreli Schengen vizesi, 90 günden fazla olan seyahatler içinse ‘uzun süreli D vize vermektedir. Danimarka kısa Süreli seyahatler için Schengen vize türleri aşağıdaki gibidir.

 • Danimarka Turistik Vize
 • Danimarka Aile / Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Danimarka Ticari Vize
 • Eğitim / Araştırma Ziyaret Vizesi
 • Kültürel / Spor Ziyaret Vizesi

Danimarka Uzun Süreli  vize türleri ise şöyledir:

 • Aile Birleşimi
 • Çalışma
 • Eğitim Vizesi
 • Au-pair

Web sitemizdeki bilgileri okuyun!

Danimarka vize işlemleriniz öncesi sitemizde yer alan bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Sitemizde yer alan bilgiler, belgelerinizi eksiksiz bir şekilde hazırlamanız konusunda size yardımcı olacaktır. Seyahat amacınıza göre alacağınız Danimarka vize türleriyle ilgili işlemleriniz için Happy Turizm Vize - Danışmanlık yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. Danimarka vize ücreti, Danimarka vize randevu işlemleri ve Danimarka vize çıkış sürelerini yine yetkililerimizle yapacağınız görüşmelerle öğrenebilirsiniz.

Danimarka Vizesine Nereden Başvurulur?

Danimarka vizesi, Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği tarafından verilmektedir. Ancak her iki temsilcilik de istisnai durumlar dışında direkt başvuru kabul etmemektedir. Bu nedenle Danimarka Vize İşlemlerinizi Danimarka Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize merkezleri veya  akreditasyonu olan danışmanlık firmaları aracılığıyla yapabilirsiniz. Happy Turizm Vize - Danışmanlık olarak Danimarka Schengen Vize başvurularınızı yapmakta, Schengen vizelerinde ibrazı zorunlu olan seyahat sağlık sigortanızı sizin adınıza temin etmekte, başvuru evraklarınızın hazırlanması ve doldurulması konusunda destek sağlamaktayız, tüm başvuru süreci boyunca işlem takibini yapmaktayız. 

Danimarka Schengen Vize türleri, Turistik Vize, Ticari Vize, Aile Ziyaret Vizesi olarak kategorize edilebilir. Danimarka seyahatinizin türüne karar verdikten sonra vize için gerekli evrakları ikamet bölgenize en yakın ofisimize şahsen ya da kargo yoluyla ulaştırdığınız takdirde başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştiriyoruz. Belgeleriniz elimize ulaştığında önce kontrollerini yapıyoruz. Eksik ve hatalı belgeleriniz çıktığında sizi bilgilendirip tamamlamanızı istiyoruz. Daha sonra başvuru randevunuzu alarak en kısa sürede vizenizi almanızı sağlıyoruz. Bu arada vize evraklarınız için zorunlu olan Seyahat Sağlık Sigortası, uçak ve hotel rezervasyonları da talebiniz halinde ofisimiz tarafından yapılabilmektedir.

Danimarka Vizesi Başvuru Bölgeleri

Danimarka vize işlemleri İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Gaziantep’te bulunan vize başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir. Bu illerden yapılan başvuruları Ankara Danimarka Büyükelçiliği değerlendirilmektedir. İstanbul’dan yapılan başvurular Danimarka Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. Ankara, Antalya, Gaziantep ve İzmir'deki vize başvuru merkezlerinden vize başvurusu yapabilmek için randevu alınması zorunlu. Randevusu olmayan vize başvuru sahipleri vize başvuru merkezine alınmamaktadır. Eğer bu iller dışında bir şehirde ikamet ediyorsanız Danimarka vizesine başvuru yapmadan önce ofisimizi arayabilirsiniz. Yetkilerimizden ikamet ettiğiniz şehre göre değişen güncel Danimarka vize başvuru evraklarını öğrenebilirsiniz. Danimarka vizesine başvuru merkezleri dışında bir ilden başvurursanız işlemleriniz daha uzun sürede sonuçlanabilir. Danimarka vize başvurularınızda parmak izi beyanında bulunacağınız randevu gün ve saatini sizin adınıza almaktayız.

Danimarka Vizesi Biyometri İşlemi

Danimarka vize başvurularının en önemli kriterlerinden biri  ‘Biyometri İşlemi’dir (Parmak İzi Taraması). 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Schengen üyesi ülkelerde uygulanmaya başlayan bu işlem ile dijital bir tarayıcı sayesinde vize başvurusu yapan kişinin 10 parmağından parmak izi alınır. Başvuru sahipleri hangi ülke vatandaşı olursa olsun, son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen Vizesi yoksa parmak izi taraması yaptırmak zorundadır. 6 yaşından küçük başvuru sahiplerinin parmak izi vermesi gerekmemektedir. 

Danimarka Vizesi için 12 yaş altı çocuklar için Muvakakatname şartı

12 yaş altı başvuru sahiplerinin Danimarka Schengen vize başvuruları sırasında hazır bulunmalarına gerek yoktur. 12 yaş altı başvuru sahibi yalnız başına bir seyahat gerçekleştirecek ise anne ve babası tarafından imzalanmış Noter onaylı orijinal bir Muvafakatname belgesini vize başvuruları sırasında sunmaları gerekmektedir. Eğer seyahate anne ve baba da katılacaksa 12 yaş altı  başvuru sahiplerinden noter onaylı muvafakatname belgesi talep edilmemektedir. Parmak izi vermeye giderken parmağınızda kına veya benzeri maddelerin olmamasına dikkat edin.

12 - 18 yaş arası başvuru sahiplerinin ise Danimarka Schengen Vize başvuruları için başvuru sırasında hazır bulunmaları ve vize başvuruları için biyometrik verilerini beyan etmeleri gerekecektir.
Ayrıca evlilik ve boşanma gibi durumlarla soyadı değişmiş pasaport ve nüfuz cüzdanında aynı soyismi bulunmayan başvuru sahiplerinin yapacağı vize başvuruları kabul edilmemektedir.


Danimarka Vizesi Başvuru Adımları

Danimarka diplomatik temsilcilikleri vize başvurularını istisnai durumlar dışında direkt olarak kabul etmiyor. Bu nedenle Danimarka Konsolosluğunun yetkilendirdiği resmi acenteler aracılığıyla başvuru yapmanız gerekmektedir.  Başvuru sahibinin evraklarının eksiksiz ve doğru bir şekilde sunulması başvurunuzun olumlu sonuçlanması için önemli bir etkendir. Vize başvurunuz Danimarka Konsolosluğu tarafından onaylanmış olsa bile sınır polisi ülkeye girişinize izin vermeyebilir. Seyahatiniz sırasında hotel konfirmasyonu ve seyahat sağlık sigortası gibi belgelerinizi yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Danimarka vize başvurusu için sizden yapmanız gerekenleri aşağıda sizler için detaylıca anlattık.

Hazırlamış olduğunuz belgelerinizi ofisimize ulaştırın.
Happy Turizm Vize - Danışmanlık’ın web sayfasında Danimarka vizesi ile ilgili hazırlanması gereken güncel evrak listesini bulabilirsiniz. Danimarka Konsolosluğuna sunacağınız evrakları eksiksiz bir şekilde hazırladıktan sonra ofisimize kargo yoluyla ulaştırabilirsiniz.

Yetkililerimizden gelecek e-mail ve telefonu bekleyin.
Yetkililerimiz evraklarınızı teslim aldıktan sonra sizleri telefonla arayarak evraklarınızın ulaştığı bilgisini vereceklerdir. Ardından yetkililerimiz maksimum 2 iş gününde evraklarınızın kontrolünü yapacaktır. Eğer eksik, hatalı belge ve bilgileriniz varsa bunları düzeltmeniz yönünde bir bilgilendirme mailini e-posta adresinize göndereceklerdir. Hazırladığınız belgelerinizde eksiklik ve hata yoksa yetkilimizden randevu tarihi ve konusunda bilgilendirme e-maili alacaksınız.

Danimarka vize ücretini ödeyin.
Happy Turizm Vize - Danışmanlık
yetkilimiz Danimarka vize başvurusu için ödemeniz gereken vize ücretini size e-posta aracılığıyla bildirecektir. Vize başvuru işlem ücretini size e-posta gönderilen banka hesap numaramıza TL karşılığı olarak yatırabilirsiniz. Eğer isterseniz de vize başvuru ücretini döviz olarak evraklarınızla birlikte kurumumuza gönderebilirsiniz.

Danimarka vize başvuru randevunuzu belirleyin.
Danimarka Vizesi için gerekli olan parmak izi verme işlemi için Danimarka Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği birime gitmeniz gerekmektedir. Vize başvuru randevularınız kurumumuzdan telefon ya da online olarak alınmamaktadır. Prosedürler ile zaman kaybı yaşamamak için randevu alma işlemlerini yetkililerimize bırakabilirsiniz. Danimarka turistik vize başvuru evraklarınız kurumumuza eksik bir şekilde ulaştıktan sonra yetkililerimiz size sorarak randevunuzu alacaktır. Böylece size uygun bir tarih ve saatte biometrik verilerinizi beyan edebileceksiniz. 

Randevu günü biometrik verilerinizi beyan edin.
Randevu günü parmak izi taraması için başvuru merkezine gittiğinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için bir yetkilimiz size eşlik edecektir.

Pasaportunuzun durumunu öğrenin.
Danimarka’dan alınacak kısa süreli ‘C tipi’ vizeler ortalama 7-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreler Danimarka Başkonsolosluğu veya Danimarka Büyükelçiliğine bağlı olarak uzayabilmekte ya da kısalabilmektedir. Yabancı pasaportlarla yapılan vize başvuruları Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarına oranla daha uzun sürede sonuçlanacaktır. İşlemleriniz sürerken pasaportunuzun durumunu adınızı ve soyadınızı bilgi@happyturizm.com e-posta hesabımıza yazarak veya Çağrı Merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Pasaportunuzu teslim alın.
Danimarka vize başvurunuz sonuçlandıktan sonra pasaportumuz ofisimize gelmektedir. Pasaportunuzu şahsen gelerek ya da sizin adınıza alacak kişinin kimlik bilgilerini yetkililerimize vererek ofisimizden aldırabilirsiniz. İsterseniz de yetkilimiz pasaportunuzu adresinize kargo/ kurye ile gönderebilmektedir. Danimarka vize başvurunuz olumlu sonuçlandı ve pasaportunuz elinize ulaştıysa, almış olduğunuz vizenin tarihlerini, isim ve soyisminizin doğru yazılıp yazılmadığını kontrol etmeyi unutmayın. Kimlik bilgilerinde herhangi bir hata söz konusuysa vakit kaybetmeden Danimarka Konsolosluğunu bilgilendirin.

Danimarka Vize Başvuru Formu

Danimarka vizesine başvuru için en önemli adım gerekli evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmasıdır. Eksiksiz belgelerle yapacağınız başvurular, hem vize işlemleri sırasında yaşanacak zaman kayıplarını aza indirecek hem de vizenizin olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır. Danimarka Vize Başvuru Formu da eksiksiz doldurulması gereken belgelerin başında gelmektedir. Danimarka Başkonsolosluğu tarafından hazırlanan bu form, vize yetkililerinin başvuru sahibini tanımasını sağlamaktadır. Başvuru formu doldurulmadan yapılacak hiçbir Danimarka vize başvurusu kabul edilmemektedir. Danimarka Vize Başvuru Formu, başvuru sahibi tarafından İngilizce ya da Danca olarak doldurulabilir. Form tükenmez kalemle ve büyük harflerle eksiksiz bir şekilde doldurulup imzalandıktan sonra fotoğraf bölümüne biometrik ölçülerdeki fotoğraf yapıştırılmaktadır. Formun sağ alt köşesine de imzanızı atarak form doldurma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu arada pasaportunuzdaki imza ile Danimarka Vize Başvuru Formundaki imzanızın aynı olmasına dikkat edilmesi önemlidir.

Başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgiler Danimarka Konsolosluğu vize yetkililerinin sizi tanımasına yönelik olacağından, bu bilgileri belgelerle ispatlamanız istenecektir. Aksi takdirde vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Danimarka vize başvuru formunda yapacağınız usulsüzlükler ülkeye giriş çıkışınızı zorlaştırabilir ve para cezasına çarptırılmanıza neden olabilir.

Danimarka Schengen Vize Formu

 Ofisimiz başvuru formunu doldurma konusunda danışmanlık ve tercüme hizmetleri sunmaktadır. Yetkililerimizden destek almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık Vize Takip Formunu doldurup vize için gerekli evraklarınızla birlikte ofisimize göndermeniz gerekmektedir.


Danimarka Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Danimarka vizenizin çıkış süresi vize yetkililerinin başvurunuzu değerlendirme sürecine, sizin evraklarınızı hazırlama ve toplama sürenize göre farklılıklar gösterebilir. Danimarka vize başvuruları başvuru tarihinden sonra 7-15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Bu süreler Danimarka Konsolosluğu’nun yoğunluğuna veya kapalı olduğu tarihlere göre uzayıp kısalabilmektedir. Ayrıca Danimarka vizesine Gaziantep'ten, Antalya'dan, Trabzon'dan veya Bursa'dan yapılacak başvurularda işlem sonuçlanma süresi öngörülen sürelerden daha uzun olabilir.

Danimarka’ya planladığınız tarihte seyahat edebilmeniz için Danimarka vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en az 1 ay önce yapmalısınız. Seyahat tarihinizden 15 gün önce yapacağınız vize başvurularınızın yetişmeme olasılığı oldukça yüksektir. Bu süreler Danimarka Konsolosluğu’nun C Tipi vize başvurularıyla ilgili sürelerdir. Danimarka vizesine en erken başvuru yapma süresi ise 90 gündür.  Danimarka Konsolosluğu vize yetkilileri gerekli gördükleri takdirde ek evrak isteme hakkına sahiptir. Bu da vize değerlendirme sürenizin uzamasına neden olacaktır. Böyle durumlarda vizeniz 30-60 iş gününde çıkabilir.

Yabancı pasaport sahiplerinin Danimarka vizesi için Türkiye'den yapacakları başvuruları ortalama 3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

 Danimarka Vize Ücretleri 2024

Danimarka vize ücreti başvuru yapacağınız Danimarka vize işlemi türüne göre ve ülkede kalınacak süreye göre değişiklik göstermektedir. Danimarka kısa süreli Schengen vizesi ücreti ile Danimarka uzun süreli D vize ücretleri farklıdır. Danimarka vize ücreti; konsolosluk harcı, randevu karşılığı başvuru merkezi servis bedeli ve vize servisimiz hizmet bedelinden oluşmaktadır.


Danimarka Vize Reddi

Danimarka vize başvurusu reddedilen kişilerin itiraz etme hakkı vardır. Bu kişiler eksik ya da hatalı evraklarını tamamlayarak Danimarka Konsolosluğu'na reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebi ile başvuru yapabilirsiniz

Danimarka vize başvurusunun reddedilmesinin farklı nedenleri olabilir. Başvuru sahibinin ret almaması için istenilen belgeleri güncel ve orijinal haliyle sunması gerekmektedir. Seyahat amacını kanıtlayıcı belgeler sunulmadığı ya da sahte ve eksik belgeler ibraz edildiğinde Danimarka Konsolosluğu vize başvurusunu reddetme hakkına sahiptir. Örneğin kişi Danimarka’ya bir aile üyesini ziyaret etmek amacıyla seyahat edecekse, Danimarka’da yaşayan yakınlarından davet mektubu almalı, yakınlarının bu ülkede yaşadığını kanıtlayıcı belgeler sunmalıdır. Başvuru sahibi, Schengen bölgesine üye ülkeler için kamu düzeni ve kamu güvenliği konularında tehlike oluşturuyorsa, bu kişilerin Danimarka vize başvuruları olumsuz sonuçlanabilir. Ayrıca Schengen üyesi ülkelerden birine giriş yasağı bulunan kişilerinde Danimarka Vizesi ret ile sonuçlanabilmektedir.
Danimarka vize başvurularında önemli kriterlerden biri de başvuru sahibinin Danimarka seyahatleri bittiğinde ülkelerine geri döneceğini gösteren belgeler sunmasıdır. Vize yetkilileri bu belgeyi sunmayan ya da geri döneceğine ikna olmadıkları başvuru sahibine vize vermeme hakkına sahiptir.
Schengen üyesi ülkelerin başvurularında zorunlu olan evraklardan biri de seyahat süresini kapsayan ve tüm Avrupa ülkelerinde geçerliliği olan Seyahat Sağlık Sigortası’dır. Danimarka vize başvurusu sırasında seyahat sağlık sigortası poliçesi sunmayan kişilerin başvurularının olumsuz sonuçlanma durumu söz konusudur. 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortanızı sizin adınıza temin etmekteyiz.
Başvuru sahibi ayrıca Danimarka'da kalacağı süre boyunca ihtiyaçlarını karşılayacak mali güce sahip olduğunu ispat etmek zorundadır. Danimarka vize başvurusu sırasında sunulan mali durumu gösteren belgeler vize yetkilileri tarafından yeterli bulunmazsa Danimarka vize başvurusu olumsuz sonuçlanmaktadır.
Danimarka vize başvurusu değerlendirme sürecinde dikkat edilen bir diğer husus ise Schengen vizesi süreleridir. Schengen vizesi 180 gün içinde en fazla 90 gün konaklama hakkı vermektedir. Danimarka Schengen vize başvurusunda bulunan kişi son 6 ay içerisinde Schengen bölgesinde 90 gün konaklamış ise Danimarka vizesi reddedilir.
 
UYARILAR!

Schengen vizesiyle ilk girilen ülke önemli!

Eğer pasaportunuzda çok girişli bir Schengen vizeniz yoksa ve birden fazla ülkeye seyahat edecekseniz, uzun süreli konaklama yapacağınız ülke Danimarka ise Danimarka’dan vize almanız gerekmektedir. Eğer ziyaret edeceğiniz tüm Schengen ülkelerindeki konaklama süreniz aynı ise ancak ilk giriş yapacağınız ülkeden Schengen vize başvurusu yapmalısınız. 

Belgeleriniz güncel olmalı.

Yetkililerimizden aldığınız bilgi mailinde yer alan başvuru belgelerini eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamaya özen gösteriniz. Güncel tarihli olmayan evraklarla yapılacak başvurular tavsiye edilmemektedir. Danimarka vize işlemleri için hazırlayacağınız belgelerin maksimum son 10 gün içinde alınmış olmasına dikkat ediniz. Belgeleriniz eksiksiz olsa bile Danimarka Büyükelçiliği ya da Danimarka Konsolosluğu vize yetkilileri başvurunuzla ilgili karar vermeden önce sizi mülakata çağırabilirler.

Davet mektubu mail yoluyla alınabilir.

Danimarka aile, akraba veya arkadaş ziyareti için vize başvurusunda bulunacaksanız ve Danimarka belediyesi onaylı orijinal bir davet mektubu temin edemiyorsanız, ziyaret edeceğiniz tanıdığınızdan alınmış Danca veya İngilizce hazırlanmış davet mektubu almanız gerekmektedir. Bu mektuba ek olarak sizi davet eden kişinin Danimarka oturum kartının fotokopisini veya Danimarka pasaportunun fotokopisini, Danimarka’da oturulan evin kira sözleşmesini veya ikametgâh belgesini temin etmeniz gerekmektedir. Danimarka’dan alınacak (belediye onaylı hariç) davet mektubunu e-mail ortamında veya fax aracılığıyla temin edebilirsiniz. Fotoğraf şeklinde temin edilen belgeler ise vize başvuruları için kabul edilmemektedir.

Danimarka, Schengen vize başvurusunda bulunacaksanız ve SGK’lı çalışan değilseniz;

Çalıştığınız veya danışmanlık hizmeti verdiğiniz işyerinizle ilişkinizi gösterir Noter onaylı bir iş sözleşmesi sunabilirsiniz.

Danimarka’ya yapacağınız seyahatinize karar verdiyseniz ancak prosedürlere ayıracak zamanınız yoksa bizi arayınız. Schengen departmanı yetkililerimiz evraklarınızın hazırlanmasından, pasaportun işlemden çıkarak size teslim edildiği ana kadar destek sağlamaktadırlar. 

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek