Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Angola Vizesi Vize işlemleri

Angola Vizesi Nasıl Alınır?

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Angola Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz, Afrika kıtasının güney batısında yer alan Angola Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmamaktadır. Bu nedenle Angola’ya seyahat gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşları vize başvurusu yapmalıdır. Angola Cumhuriyeti’nin pasaport ayrımı olmadığından Diplomatik (Siyah) , Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesi vize alması gerekmektedir. Ayrıca Angola’nın sınırda vize uygulaması bulunmadığından Angola vizeleri Türkiye'den alınarak seyahat edilmelidir.

Angola’ya ticari seyahat gerçekleştirecekseniz, seyahat tarihinizden en az 3 gün önce, sizi davet eden firma yetkilisi, davetiyenizin bir nüshasını ve bir beyanname dilekçesini Angola’ya giriş yapacağınız havalimanında bulunan göçmenlik bürosuna ibraz etmelidir.  Bu beyanname de, Angola'ya hangi uçakla ve hangi saatte gideceğiniz gibi bilgiler yer almalı ve yetkili kişinin imzası bulunmalıdır.

Yeni yasa gereği bu evrak seyahatinizden önce havalimanı göçmenlik bürosuna ibraz edilmelidir. Aksi takdirde ülkeye girişinize izni verilmez.

Angola Vizesi Nasıl Alınır?

Angola vize işlemlerini değerlendirme ve karar verme mercii sadece Ankara’daki Angola Büyükelçiliği’ndedir. Türkiye’nin hangi şehrinde yaşıyor olursanız olun başvurunuzu büyükelçiliğe şahsi olarak ya da büyükelçiliğin yetkilendirdiği acenteler aracılığıyla yapabilirsiniz.

Yetkilimiz, evraklarınızın kontrolünü yapıp eğer varsa eksik evraklarla ilgili sizi bilgilendireceklerdir.  Yetkilimiz evraklarınızı tamamladıktan sonra başvurunuzu sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan gerçekleştirecektir. Vizeniz onaylandıktan sonra pasaportunuzu Angola Büyükelçiliği’nden teslim alıp kargo yoluyla adresinize gönderecektir.  Yetkilimizle iletişime geçip 2024 güncel evrak listesini ve vize prosedürlerini öğrenmek için bilgi@happyturizm.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Angola Vizesi İstanbul

Angola vizesine İstanbul, Çanakkale, Edirne, İzmit, Yalova, Kocaeli, Düzce, Sakarya, Kırklareli, Bolu gibi şehirlerden başvuru yapmak isterseniz, evraklarınızı ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızın kontrolünü yaptıktan sonra, Angola Büyükelçiliği’nden vize başvuru randevunuzu alacak ve başvurunuzu gerçekleştirecektir. Vizeniz onaylandıktan sonra ise pasaportunuzu kargo aracılığıyla adresinize gönderecektir. Yetkilimizle iletişime geçmek ve hazırlamanız gereken evrak listesini istemek için ofisimizi arayabilir ya da mail gönderebilirsiniz.

Angola Vizesi Ankara

Türk vatandaşlarının vize işlemlerini değerlendirme yetkisi Ankara’daki Angola Büyükelçiliği’ndedir. Türkiye’nin hangi şehrinde (Ankara, Konya, Yozgat, Çankırı, Çorum, Adıyaman, Bursa, Diyarbakır,  Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Zonguldak, Adana, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kahramanmaraş, Kastamonu, Rize, Trabzon ve Van) ikamet ediyor olursanız olun  evraklarınızı Ankara’daki ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır. Yetkilimizle iletişime geçip 2024 güncel evrak listesini isteyebilirsiniz.

Angola Vizesi İzmir

İzmir, Muğla, Balıkesir, Manisa, Burdur, Uşak, Antalya gibi şehirlerde ikamet ediyor ve Angola vizesine başvuru yapmak isterseniz, evraklarınızı İzmir’deki ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızın  kontrolünü sağlayıp, sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu yapacaktır.

Angola Vizesi Başvuru Randevusu

Angola vize başvurusu için Angola Büyükelçiliği’nden mutlaka randevu alınması gerekmektedir. Randevular büyükelçiliğin resmi internet sitesinden alınmaktadır. Randevu işlemleri yoğunluk nedeniyle uzun sürmektedir. Eğer Angola vize başvurunuz için zaman kaybetmek istemiyorsanız Happy Turizm ofisimizi arayarak ya da bilgi@happyturizm.com adresimize mail göndererek yetkilimizden destek alabilirsiniz. Yetkilimiz sizin adınıza Angolo Vize başvurunuz için randevunuzu alacaktır.

Angola Vizesi Başvuru Formu

Angola vize işlemlerinde ilk aşama Angola Vize Başvuru Formu’nu eksiksiz bir şekilde doldurmaktır. Vize Başvuru Formu, Türkçe, İngilizce ve Portekizce olarak doldurulabilmektedir. Başvuru Formu, konsolosluk yetkilisinin başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağlar. Bu nedenle başvuru formunu doldururken doğru ve gerçeğe uygun bilgiler vermeye özen gösterin. Bilgilerinizin tutarsız ya da yanlış olması Angola vizenizin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Angola Vize Başvuru Formu, büyük harflerle ve okunaklı bir şekilde doldurulmalıdır.

Formda, adınız, soyadınız, doğum yeriniz, doğum tarihiniz, medeni haliniz, cinsiyetiniz, uyruğunuz gibi kişisel bilgiler sorulmaktadır. Bunun yanı sıra, seyahat tarihiniz, seyahat amacınız, iş durumu bilgileriniz, sağlığınızla ve aşılarınızla ilgili sorular sorulmaktadır. Bu soruları eksiksiz ve doğru bir şekilde cevaplamaya özen gösteriniz. Formunuzu doldurduktan sonra ilgili bölüme fotoğrafınızı yapıştırıp, imzaladıktan sonra formu başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz.  Başvuru formunu doldururken hata yapmak istemiyorsanız yetkililerimizden danışmanlık alabilirsiniz.

Angola Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Angola vizesi için gerekli evraklar vize türüne, başvuru sahibinin mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Angola Vize türleri şu şekilde kategorize edilmektedir.  Olağan Vize ( İş Gezisi, Ziyaret Vb), Kısa Süreli Vize, Turist Vizesi, Çalışma Vizesi, Transit Vize, Ayrıcalıklı Vize, Diplomatik Vize, Oturma Vizesi,  Geçici İkamet  Vizesi.

Seyahat amacınıza hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini öğrenmek için Happy Turizm ofislerimizi arayıp, yetkilimizden bilgi alabilirsiniz. Yazımızın devamında Angola Vize işlemleri için gerekli belgeleri sizin için derledik.

Angola vizesi için, en az 2 boş sayfası ve 6 aydan uzun süre geçerliliği olan pasaport, eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu, 2 adet renkli pasaport fotoğrafı, Angola vizesini alma nedenini açıklayan başvuru mektubu, Angola seyahati boyunca yetecek para miktarının olduğu banka hesap dökümü, Otel ve Uçak rezervasyonu, Öğrenciler için okullarından verilmiş izin ve öğrenci belgesi, Kimlik fotokopisi (renkli), Aşı kimlik kartı, Çalışanlar için işyeri izin belgesi sunulmalıdır.  Bu arada Angola Büyükelçiliği’ne ticari vize başvurusu yapan başvuru sahipleri, davetiyelerinin bir örneğini onay için bilgi@happyturizm.com adresine göndermeleri gerekmektedir.  Vize yetkilisinin başvurunuzu değerlendirme aşamasına ek evrak talep edebileceğini unutmayınız.

Angola Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Angola vizesi için evraklarınızı eksiksiz tamamlayıp Angola Büyükelçiliği’ne teslim ettikten sonra genellikle 5 - 15 iş günü içerisinde vizeniz sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre, resmi tatiller, büyükelçiliğin yoğunluğu, eksik evraklar, vize türüne bağlı nedenlerle uzayabilmektedir. Angola vize başvurunuzu yapmadan önce, büyükelçiliğin resmi tatil günlerini kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Angola vizenizin planladığınız tarihte elinizde olmasını isterseniz başvurunuzu seyahatinizden en az 1 ay önce yapmanızı öneririz.

Angola Konsolosluğu 2024 Yılı Vize Ücreti

Angola vize ücreti vize türüne ve vize süresine göre değişiklik göstermektedir. Angola Turistik vizesi en fazla 60 günlük olarak verilmektedir. İlk girişte en fazla 30 günlük kalış hakkınız vardır. Dilerseniz Angola’da vize sürenizi bir kereliğe mahsus 30 gün daha uzatabilirsiniz. Angola vize ücretinizle ilgili bilgi almak için bilgi@happyturizm.com adresimize mail gönderebilirsiniz. Yetkilimiz size vize ücretinizle ilgili bilgilendirme maili gönderecektir. Burada belirtilen tutar; vize ücretiniz, konsolosluk harcınız ve bizim servis ücretimizi kapsamaktadır. Vize ücretinizi dilerseniz şahsen ofisimize bırakabileceğiniz gibi, dilerseniz banka hesabımıza havale olarak gönderebilirsiniz. Yetkilimiz vize ücretiniz ve konsolosluk harcınızı büyükelçiliğe ödeyip, dekontunuzu başvuru dosyasına ekleyecektir.

Angola Vizesi Reddi

Angola vizesi için evraklarınızı sunmuş olmanız ya da vize ücretinizi ödemiş olmanız Angola vizenizin olumlu sonuçlanacağını garanti etmez. Vizenizle ilgili karar verme yetkisi yalnızca Ankara Angola Büyükelçiliği’ndedir. Vize yetkilisi vizenizi reddedebilir.  Vizenizin olumsuz sonuçlanmasında; eksik evrakla yapılan başvurular, banka hesabınızda gösterdiğiniz paranın Angola seyahatinizi gerçekleştirmeye yetmeyeceği ya da vize süreniz bittiğinde ülkenize döneceğinize dair kanaatin oluşmaması gerekçe gösterilebilir. Angola vizeniz reddedilirse vize ücretinizin geri ödenmeyeceğini bilmenizi isteriz.  Vizeniz reddedildiğinde eksikliklerinizi tamamlayıp Angola Büyükelçiliği’ne itirazda bulunabilirsiniz.  İkinci başvurunuzda benzer hataları yapmamak için danışmanlık almanızı öneririz. Yetkilimize Angola vize işlemlerinizle ilgili merak ettiğiniz her şeyi sormaktan çekinmeyiniz.

Angola Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Angola Vize başvurusunda pasaportunuzun eski ve yırtık olmamasına özen gösteriniz. Vizeniz onaylanmış olsa bile pasaportunuz eski ve yıpranmış ise ülkeye girişinize izin verilmeyebilir.
  • Angola vize başvurusu sırasında evraklarınızı eksiksiz hazırlamaya özen gösterin. Eksik evraklarla yapacağınız başvurular vizenizin olumsuz sonuçlanmasına neden olur. Bu nedenle başvuru öncesi danışmanlık almanızı tavsiye ederiz.
  • Angola Seyahatinizden en az 10 gün önce mutlaka sarıhumma aşısı yaptırmanız gerekmektedir. Ülkeye girişiniz sırasında sınır görevlisi Sarıhumma aşı kartı sertifikanızı kontrol edecektir. Bu nedenle seyahatiniz süresince aşı kartınızı yanınızdan ayırmayınız.
  • Angola’da ayrıca sıtma tehlikesine karşı ilaç önleminizi almanızı, sivrisineklerden korunmak için böcek uzaklaştırıcı spreylerden kullanınız.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek