Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Jamaika Vizesi Vize işlemleri

Jamaika Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hizli vize Ödeme kolayligi
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Jamaika Vizesi

Jamaika Hakkında Genel Bilgiler

Turkuaz sulardan altın kumsallara kadar uzanan, canlı kültürü ve müzikle dolu bir adada cennetin kapıları açılır: Jamaika. Karayipler'in en büyüleyici destinasyonlarından biri olan bu ada ülkesi, reggae müziği, nefis yemekleri ve benzersiz doğal güzellikleriyle ünlüdür.

Jamaika, Karayip Denizi'nin batısında yer alır ve Hispaniola, Küba ve Cayman Adaları gibi diğer büyük Karayip adalarına yakındır. Başkenti Kingston'dır ve aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan bu liman kenti, canlı kültürel etkinlikleri, tarihi yerleri ve dinamik atmosferiyle bilinir.

Jamaika'nın en ünlü simgelerinden biri, reggae müziğinin efsanevi figürü Bob Marley'in doğduğu ve yetiştiği yer olan Nine Mile'dır. Marley'nin mirası, ada ülkesinin kültürel ve müzikal kimliğini derinlemesine etkilemiştir. Reggae'nin yanı sıra, ska ve dancehall gibi diğer müzik türleri de Jamaika'nın sokaklarında yankılanır.

Jamaika'nın doğal güzellikleri ise çarpıcıdır. Beyaz kumlu plajlar, turkuaz renkli denizler ve yeşil dağlar, ziyaretçilere dinlenme ve macera için mükemmel bir ortam sunar. Ülkenin en ünlü plajları arasında Negril, Montego Bay ve Ocho Rios bulunmaktadır. Ayrıca Blue Mountains, yemyeşil yağmur ormanları ve muhteşem manzaralarıyla doğa severleri cezbeder.

Jamaika'nın tarihi, yerli Arawak halkının yerlileri ile başlar ve daha sonra İspanyol sömürgeciliği döneminde İspanyol egemenliği altına girer. 17. yüzyılda İngilizlerin eline geçen ada, köle ticareti döneminde büyük bir öneme sahiptir. Bugün, Jamaika'nın tarihi ve kültürel mirası, müzeler, tarihi siteler ve renkli festivaller aracılığıyla ziyaretçilere sunulur.

Jamaika mutfağı, lezzetli ve baharatlı yemekleriyle ünlüdür. Jerk tavuk ve domuz eti, ada mutfağının en ünlü yemeklerindendir. Ayrıca, egzotik meyveler, taze deniz ürünleri ve dünyaca ünlü Blue Mountain kahvesi, Jamaika'nın gastronomik çekiciliğini tamamlar.

Ancak, Jamaika'nın bazı bölgelerinde güvenlik endişeleri bulunabilir ve dikkatli olmak önemlidir. Yine de, adanın sunduğu eşsiz deneyimler, müzik, doğa ve kültürle dolu bir tatil arayanlar için Jamaika, unutulmaz bir destinasyon olarak kalır.

Jamaika Vize İşlemleri

Diplomatik, resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımız Jamaika’ya girişlerinde vizeden muaftırlar. Resmi pasaport sahibi Jamaika vatandaşları, 90 gün süreyle vizeden muaftırlar. Umuma mahsus pasaport sahibi Jamaika vatandaşları ise vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini e-vize olarak veya dış temsilciliklerimizden resen alabilmektedirler.

Dikkat! Tropikal iklimin yaşandığı Jamaika’da Haziran-Kasım döneminde fırtına ve kasırgalar görülebilmektedir. Bu dönem içinde ülkeye seyahat edecek vatandaşlarımızın hava durumunu önceden kontrol etmeleri yararlı olacaktır.

Dikkat! Jamaika’da vatandaşlarımızın güvenlikleri konusunda duyarlı olmaları ve özellikle geceleri kent merkezleri dışındaki bölgelere gitmemeleri tavsiye edilmektedir.

Jamaika'ya Türk Vatandaşlarına vize muafiyeti olmasına rağmen sınırda herhangi bir sorun yaşamamak adına yaptığınız seyahat planını destekleyici belgelerin yanınızda bulunması ve kullandığınız pasaport türü ne olursa olsun minimum 6 ay geçerliliği ve son 2 sayfası boş olan bir pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Jamaika bir ada ülkesi olduğundan ulaşım için en iyi koşul havayollarıdır.Ancak Türkiye'den Jamaika'ya direkt uçuş bulunmuyor.Bunun için Küba, Amerika ya da avrupadan aktarmalı bir şekilde Jamaika'ya ulaşabilirsiniz. Normalde Jamaika Türkiye'ye vize uygulamıyor.Fakat aktarmalı bir uçuş olacağından aktarma yapacağınız ülkeyi iyi seçmeniz ve o ülkenin vize koşullarını karşılamanız gerektiğini unutmayın.Jamaika'ya gidebilmeniz için ayrıca deniz yollarıda mevcuttur.

Jamaika vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek