Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

İsveç Vizesi Vize işlemleri

İsveç Vizesi Nasıl Alınır?

 • Hizmet Puanı
 • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

İsveç Vizesi Nasıl Alınır?

Sayfamızda İsveç vize ücreti, İsveç vizesi için gerekli belgeler, İsveç başvuru formu gibi sizden sıklıkla gelen soruları vize işlemlerinizde sorun yaşamamanız adına cevaplamaya çalıştık.
Web sitemiz, İsveç'e seyahat etmek için Schengen vizesine başvurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için faydalı bilgi sağlaması amacıyla oluşturulmuştur. İsveç Schengen vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin sitemizde yer alan bilgileri dikkatlice okumalarını tavsiye ederiz. Sitemizde yer alan bilgiler evraklarınızı İsveç Konsolosluğu yönetmeliklerine uygun ve tam bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olacaktır. 

 • İsveç vize başvurularında bölge ayrımı yoktur. İsveç vize başvurunuzu, belirtilen prosedüre göre parmak izi veri işlem merkezlerinin bulunduğu İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya ofisimizden yürütebilirsiniz.Türkiye’nin her bölgesinden vize başvurularını kabul etmekteyiz. Telefon hattımızı arayarak İsveç vize ücret bilgisini ve kişisel durumunuza uygun evrak listesini talep edebilirsiniz. 

İsveç Vizesi Türleri

 Aşağıda yer alan kategorilere göre de evraklar değişmektedir. Turistik, ticari, ziyaret, transit sayfalarımızı ziyaret ederek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • İsveç Turistik Vize
 • İsveç Ticari Vize
 • İsveç Aile Ziyareti Vizesi
 • İsveç Transit vize

İsveç Vizesi Randevu

İsveç vize başvurunuzu tamamlayabilmeniz için randevu tarih ve saati almanız gerekmektedir. Başvurunuzu vize servisimiz aracılığıyla gerçekleştirdiğiniz takdirde, randevu gün ve saatini onayınıza sunarak, randevunuzu sizin adınıza almaktayız. Yetkilimizin onayınıza sunacağı randevu tarih ve saatinde İsveç vize başvurusu parmak izi merkezinde hazır olmanız gerekmektedir.

İsveç Vize İşlemleri Biyometri İşlemi

VIS (Visa Information System) adı verilen tüm Schengen ülkeleri için zorunlu biyometri, parmak izi prosedürü 23 Eylül 2014’den bu yana uygulanmaktadır. Biyometri prosedürünün amacı başvuru sürecini ve sınır kontrol işlemlerini kolaylaştırmak ve aynı zamanda belge sahteciliğinin önüne geçmektedir. Biyometri işleminde başvuru sahibinin tüm parmaklarının izi alınmaktadır. Bu nedenle İsveç Schengen vize başvurularında müracaatçı şahsen ilgili birimde randevu tarihinde hazır bulunmalıdır. Son 3 yılda Schengen ülkeleri için yaptığınız vize başvurularınızda parmak izi vermişseniz yeniden parmak izi vermeniz gerekmeyebilir. Parmak izi beyanı muafiyet durumunuzu telefon hattımızdan Schengen departmanı yetkililerine sorgulatabilirsiniz.

Yetkililerimiz hangi başvuru biriminden parmak izi işlemini tamamlayacağınız bilgisini yetkilimiz size verecektir. Randevu gününüzde operasyon yetkilimiz herhangi bir sorun yaşamamanız için size eşlik edecektir. İsveç vizesi biyometri prosedürü hızlı, gizlilik çerçevesinde yürütülen bir prosedürdür. Dijital bir parmak tarayıcıyla parmak izi taraması yapılmaktadır. Ülke temsilciliğinin gerekli görmesi halinde canlı dijital bir fotoğraf da başvuru esnasında çekilebilir. Ancak bu belirli başvuru sahipleri için geçerlidir.

 • Biyometrik veri alım işlemi ortalama 10 dakika sürmektedir. Ancak veri toplama biriminin yoğunluğuna bağlı olarak bekleme süresi değişebilir. 
 • 12 yaş altındaki çocuklarda parmak izi verme zorunluluğu yoktur. Ancak 12 yaş altındaki çocuklar başvuru servisinden şahsen bulunmalıdırlar.
 • 12-18 yaş grubundaki çocuklar ancak bir ebeveynleriyle veya bir yasal vasileri ile birlikte başvuru yapabilirler. 12-18 yaş arası grubunda olan çocuklar için parmak izi ibrazı zorunludur. Onlara eşlik eden yetişkin biyometri kabininde parmak izi taraması esnasında yanlarında bulunmaları gerekmektedir.

İsveç vizesi ile ilgili tüm soru ve görüşleriniz için bize ulaşınız. 0(312) 419 56 41


İsveç Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2024

İsveç vizesi için gerekli evraklar iş durumunuza göre farklılık göstermektedir. Çalışan, İşveren, freelancer, emekli, memur, öğrenci, ev hanımı, çiftçi… gibi mesleksel ve sosyal durumunuza göre değişiklik gösteren evrak listelerini turist vizesi, ticari vize, aile ziyareti sayfalarımızda görüntüleyebilir veya yetkilimize durumunuzu açıklayarak evrak listesini ve İsveç vize ücretini içerir bir bilgi e-maili talep edebilirsiniz. İsveç vizesi için gerekli en temel evraklardan biri pasaporttur. Pasaportunuzun seyahat dönüş tarihiniz sonrası en az 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir. İsveç vizesi gerekli diğer temel evrak İsveç vize başvuru formudur. İsveç vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır. Formu yönergelere uygun doldurma konusunda yetkilimiz size gerekli desteği sağlayacaktır. İsveç vizeniz için gerekli diğer bir standart evrak da biyometrik fotoğraftır. İsveç vizeniz için ibraz edeceğiniz biyometrik fotoğraf 3.5 x 4.5. cm ölçülerinde, güncel, beyaz fon üzerine hazırlanmalıdır. İsveç vize başvuruları için gerekli ve mesleksel kategori ayrımı olmaksızın ibraz etme zorunluluğu olan bir diğer evrak da tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğidir. Nüfus kayıt örneği aile bilgilerini eksiksiz olarak içermelidir, nüfus kayıt örneğinin düşünceler kısmı işlenmiş olmalıdır. İsveç vize başvurularında sunulması gereken diğer evraklar mesleksel durumunuza göre değişiklik gösterebilir. Lütfen mesleksel durumunuza uygun evrak listesini yetkilimizden isteyin.

İsveç Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsveç vizeleri ortalama olarak 5-15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Söz konusu süre parmak izi verdiğiniz tarihten sonraki tarih aralığını kapsamaktadır. İsveç Devleti’nin resmi tatil günleri ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde İsveç Konsolosluğu hizmet vermemektedir. Resmi tatil günleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için sayfamızın sol tarafında bulunan konsolosluk bölümünde yer alan konsolosluk sayfalarından İsveç Konsolosluğunun resmi tatil günlerine ulaşabilirsiniz. Resmi tatil günleri öncesinde yapılan başvurular yoğunluktan dolayı işlem sonuçlanma süreleri uzayabilmektedir. Türkiye’den yabancı pasaportla yapılan başvurularda da işlem süresi uzayabilmektedir.

İsveç Vize Ücreti 2024

Çağrı Merkezi yetkililerimiz İsveç vize servisimiz toplam ödeme detaylarıyla birlikte size bildirecektir. İsveç vize ücretleri seyahat amacınıza ve vize talebinde bulunduğunuz süreye bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. İsveç vize ücretlerini ve iş durumunuza uygun evrakları içeren bilgi e-mailini yetkilimizden 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan arayarak  veya bilgi@happyturizm.com adresimize mail atarak) istemeyi unutmayın. Değerli yolcularımız; başvuru işlemi ücreti nakit olarak ödenmektedir.  Vize servisimize şahsen gelmeyi planlıyorsanız finans sorumlumuza ücretinizi ödeyebilirsiniz. Evraklarınızı kargo ile gönderecekseniz yetkilimizden hesap numarası talep edebilirsiniz. İsveç vize ücretleri yetkilimizin size göndereceği mailde belirtilen meblağ ile sınırlıdır. Schengen ülkeleri için zorunlu sağlık sigortası, uçak rezervasyon, otel rezervasyonu gibi hizmetlerimiz, servis bedelimiz dâhilindedir. 

İsveç Vizesi Başvuru Bölgeleri

İsveç Konsolosluğunun başvuru bölge ayrımı yoktur. Vize başvuruları İsveç Başkonsolosluğu ve İsveç Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmektedir. Vize başvurunuzu İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir ve Antalya’dan da tamamlayabilirsiniz. 

İsveç Vizesi Ankara

Ankara ve çevre bölgelerde ikamet ediyorsanız İsveç vize işlemlerini Ankara vize servisimiz aracılığıyla zahmetsizce gerçekleştirebilirsiniz. İletişim bilgilerimizi kullanarak İsveç vizesi Ankara ofisimize sorularınızı yöneltebilirsiniz. Yetkililerimizden vizenizi Ankara’dan alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz. Ankara ikamet eden başvuru sahipleri yetkilimizin onayına sunduğu randevu tarihinde ilgili parmak izi tarama merkezinde bulunmalıdır.İstanbul dışından yapılan başvurularda 1-2 gün gecikme yaşanabilmektedir. Vize işlemleriniz sonuçlandığında yetkilimiz sizi bilgilendirecek, talebiniz halinde pasaportunuzu kargo ile ikamet adresinize gönderecektir.

İsveç Vizesi İzmir

İsveç vize işlemleri için İzmir’in tüm merkez ilçeleri ile çevre illerinden vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. İzmir’de ikamet ediyorsanız ve başvurunuz İzmir’den yürütülsün istiyorsanız başvuru ili öncelik talebinizi yetkilimize iletebilirsiniz. İsveç vizenizi en zahmetsiz şekilde İzmir’den alabilmek için iletişim bilgilerimizi kullanarak bizi aramanız yeterli olacaktır. Vizenizi İzmir’den alabilmeniz için gerekli şartları, mesleksel durumunuza uygun evrak listesini ve vize ücret bilgisini sizinle paylaşacağız.

İsveç Vizesi Antalya

İsveç vize işlemlerini Antalya’dan tamamlamak isteyen ziyaretçilerimiz;  Schengen departmanımızı arayarak vize sonuçlanma süreleri, İsveç vize ücreti, başvuru şartları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Antalya İsveç vize işlemlerine dair soru, görüş, öneri ve şikayetlerinizi bilgi@happyturizm.com mail adresimize çekinmeden iletebilirsiniz.

UYARILAR

 • İsveç Schengen bölgesine üye ülkelerdendir. İsveç vizesi. Schengen vizesi statüsüne sahiptir.
 • İsveç vize başvurunuzdan önce seyahat amacınızın net olması gerekmektedir. Happy Turizm Vize - Danışmanlık’ın vizenizin onaylanıp onaylanmayacağı konusunda ve vize başvurularının ne kadar sürede sonuçlanacağı konusunda yetki sahibi değildir.  Biz İsveç vize başvurunuzun sorunsuz gerçekleşmesi, evraklarınızın eksiksiz ve İsveç Konsolosluğunun vize başvuru yönergesine uygun hazırlanması, biyometri prosedürü süresince bir sorun yaşamamanız için hizmet vermekteyiz.
 • E-mailinize yönlendirilecek evrak listesi İsveç vize işlemlerinizi tamamlayabilmeniz için İsveç Konsolosluğu tarafından talep edilen evrakların bilgisini içermektedir. Müracaatçının mesleksel durumuna bağlı olarak İsveç Büyükelçiliği/İsveç Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir.
 • Seyahatinizi ispat eden diğer belgeler Schengen departmanı yetkililerimiz tarafından tamamlanacaktır.  Mailinize gelecek evraklar şahsen hazırlama zorunluluğu bulunan evrakların bilgisini içermektedir. Evraklarınızı adresimize şahsen gelerek, üçüncü bir kişi aracılığıyla elden veya kargo ile ulaştırabilirsiniz.
 • Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe vakit kaybetmeden alınmakta, randevu tarihleri onayınıza sunulacaktır.
 • Başvuru belgelerinizi eksiksiz olarak tamamlamış olmanız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmemektedir. İsveç vize işlemlerinin değerlendirmesi tamamen İsveç Konsolosluğunun ve İsveç Büyükelçiliğinin inisiyatifindedir.

İsveç vize başvurunuzu sorunsuz şekilde tamamlamak için Schengen vize başvuru koşullarını eksiksiz şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir. Evrakların çoğunun resmi kurumlardan şahsen temin edilmesi gerekmektedir. Yetkililerimiz durumunuza uygun olarak en hızlı şekilde nasıl temin edeceğinizin bilgisini talebiniz halinde sizinle paylaşacaktır. Ancak evrakları eksiksiz olarak tamamlamak, tamamlanamayan evrakların yerine alternatif olarak evrak sunmak, doğru beyanda bulunmanın tamamen müracaatçının sorumluluğunda olduğunu hatırlatırız. 

İsveç Konsolosluğu vize birimi yetkilileri sizden ek evrak talebinde bulunabilir. İsveç Schengen vizesine yalnızca Schengen bölgesine ilk girişinizin İsveç olacağı ve Schengen ülkelerinde kalacağınız toplam sürenin İsveç olduğu durumlarda başvurabilirsiniz.

İsveç vize başvuru işlemlerinizin süresince Happy Turizm Vize - Danışmanlık olarak evraklarınızın kontrolünü yapmakta, randevunuzu almakta, eksik evraklarınız konusunda sizi bilgilendirmekteyiz. İsveç vize işlemleri konusunda şahsi sorularınızı bilgi@happyturizm.com  mail adresimize iletebilirsiniz ya da yetkilimizi arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek