Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Mauritius Vizesi Vize işlemleri

Mauritius Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hizli vize Ödeme kolayligi
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Mauritius Vizesi

Mauritius Hakkında Genel Bilgiler

Mauritius, Hint Okyanusu'nda, Madagaskar'ın doğusunda bulunan bir ada ülkesidir. Adanın kendine özgü doğal güzellikleri, tropikal iklimi ve zengin kültürel mirasıyla tanınır. İşte Mauritius hakkında genel bilgiler:

Coğrafya: Mauritius, Hint Okyanusu'nda, Madagaskar'ın yaklaşık 900 kilometre doğusunda yer alır. Ada, volkanik kökenli dağlarla, şelalelerle, tropikal ormanlarla ve muhteşem plajlarla çevrilidir.

Başkent: Port Louis, Mauritius'un başkenti ve en büyük şehridir. Liman kenti olan Port Louis, ticaret, kültür ve turizm açısından önemli bir merkezdir.

Resmi Diller: Mauritius'un resmi dilleri İngilizce ve Fransızca'dır. Ayrıca, Kreol dili de yaygın olarak konuşulur.

Nüfus: Mauritius'un nüfusu yaklaşık olarak 1.3 milyon kişidir. Ada, Hint, Afrikalı ve Avrupalı kökenli insanların bir karışımına ev sahipliği yapar.

Ekonomi: Mauritius'un ekonomisi genellikle turizm, tekstil endüstrisi, şeker üretimi ve finans hizmetleri üzerine kuruludur. Turizm, ülkenin en büyük gelir kaynağıdır.

Turizm: Mauritius, muhteşem plajları, berrak suları ve su altı yaşamıyla dünya çapında bir turistik destinasyondur. Plaj tatili, dalış, şnorkelle dalış, yelken ve golf gibi aktiviteler için popüler bir yerdir.

Kültür: Mauritius'un kültürü, Hint, Afrika ve Avrupa etkilerinin bir karışımıdır. Ada, birçok farklı dinin ve kültürün barış içinde bir arada yaşadığı bir yerdir. Geleneksel danslar, müzikler ve festivaller, Mauritius'un renkli kültürel yaşamının bir parçasıdır.

Doğal Güzellikler: Mauritius'un doğal güzellikleri arasında Black River Gorges Ulusal Parkı, Chamarel Renkli Toprakları, Ganga Talao (Grand Bassin) gölü ve Pamplemousses Botanik Bahçesi bulunur. Ada ayrıca Ries Şelalesi gibi doğal harikalara da ev sahipliği yapar.

Tarih: Mauritius'un tarihi, Portekiz, Hollanda, Fransa ve İngiltere gibi Avrupalı kolonistlerin ada üzerindeki etkisiyle şekillenmiştir. Ada, 1968 yılında bağımsızlığını kazanmıştır.

Mauritius, doğal güzellikleri, zengin kültürel mirası ve sıcakkanlı insanlarıyla benzersiz bir ada cennetidir. Turistler genellikle adanın plajlarını, doğal parklarını ve tarihi yerlerini keşfetmek için Mauritius'u ziyaret ederler.

Mauritius Vize İşlemleri

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

Bu ülkeye seyahatlerde gereken aşı ve bulaşıcı hastalıklar ile diğer dikkat edilecek sağlıkla bağlantılı konularda Sağlık Bakanlığı’ndan bilgi alınması yoluna gidilmelidir.

Mauritius’a ilişkin uyarılara aşağıda belirtilen internet adresinden ulaşılabilir: https://www.seyahatsagligi.gov.tr/Site/SaglikBilgisi/MS

Mauritius'a Seyahat İçin Gerekli Belgeler

Mauritius, Türk vatandaşlarına 30 güne kadar vizesiz seyahat imkanı sunmaktadır. Ancak, sınır kapısında herhangi bir sorun yaşamamak için seyahat planınızı destekleyici belgelerin yanınızda bulunması önemlidir. Bunlar arasında otel ve uçak rezervasyon belgeleri gibi evraklar yer alır. Ayrıca, pasaportunuzun minimum 6 ay geçerliliğe sahip olması ve son 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.

Eğer Mauritius'da 30 gün süreden fazla kalmayı planlıyorsanız, uzun süreli ikamet vizesi için Mauritius Cumhuriyeti diplomatik temsilcilikleriyle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Seyahat sağlığı açısından, Mauritius'a yapılacak seyahatler öncesinde gerekli aşıların yapılması önerilir. Bulaşıcı hastalıklar ve diğer sağlık konularıyla ilgili bilgi almak için Sağlık Bakanlığı'na danışmanız tavsiye edilir.

Mauritius'a seyahat için hazırlanması gereken evraklar konusunda net bilgi almak için ilgili ülkenin diplomatik temsilciliklerine başvurulması önemlidir. Bu şekilde seyahatiniz sırasında herhangi bir sorunla karşılaşma olasılığınızı minimize edebilirsiniz.

Mauritius’a seyahat ederken hangi belgelere ihtiyacım var?

  • Seyahat süresi boyunca geçerliliği olan pasaport 
  • Otel Rezervasyon Belgesi
  • Uçak Biletleri
  • Zorunlu Covid-19 kapsamlı Seyahat Saplık Sigortası
  • Mauritius Seyahat Formu doldurulmuş olmalıdır. 

Mauritius vize işlemleri ile ilgili güncel bilgileri almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek