Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Kosta Rika Vizesi Vize işlemleri

Kosta Rika Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hizli vize Ödeme kolayligi
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Kosta Rika Vizesi

Kosta Rika Hakkında Genel Bilgiler

Orta Amerika'nın yeşil incisi, tropik cenneti ve doğa severlerin vazgeçilmez rotası: Kosta Rika. Bu küçük ama etkileyici ülke, çarpıcı doğal güzellikleri, zengin biyoçeşitliliği ve sıcakkanlı insanlarıyla ünlüdür. "Pura Vida" sloganıyla bilinen Kosta Rika, saf mutluluk ve yaşamın tadını çıkarmayı simgeler.

Kosta Rika, Karayipler Denizi ve Pasifik Okyanusu arasında yer alır ve Guatemala, Nikaragua ve Panama ile komşudur. Başkenti San Jose'dir ve ülkenin en büyük şehri olan bu metropol, renkli pazarları, müzeleri ve canlı kültürüyle doludur.

Ülkenin en çarpıcı özelliği, çeşitli ekosistemlere ev sahipliği yapmasıdır. Yağmur ormanları, volkanlar, plajlar, nehirler ve koruma altındaki alanlar, Kosta Rika'nın doğal zenginliklerini oluşturur. Corcovado Ulusal Parkı, Manuel Antonio Ulusal Parkı ve Arenal Volkanı, ziyaretçilerin doğa ile iç içe unutulmaz deneyimler yaşadığı yerler arasındadır.

Kosta Rika'nın biyoçeşitliliği de dikkat çekicidir. Binlerce türden oluşan flora ve fauna, kuş gözlemcileri, doğa yürüyüşçüleri ve macera arayanlar için bir cennettir. Ülkenin ünlü kelebek bahçeleri ve kaplumbağa koruma projeleri, doğal yaşamı koruma çabalarının bir parçasıdır.

Kosta Rika'nın sıcakkanlı insanları da ülkenin çekiciliğini tamamlar. "Pura Vida" ruhu, rahat ve stresiz bir yaşam tarzını ifade eder ve ziyaretçilere hoşgeldin hissi verir. Yerel halkın gelenekleri, dansları ve el sanatları da Kosta Rika kültürünün önemli bir parçasını oluşturur.

Ülkenin ekonomisi turizme dayalıdır ve turizm sektörü ülke gelirinin büyük bir kısmını oluşturur. Ayrıca, tarım (muz, kahve, ananas gibi ürünler), yüksek teknoloji ve hizmet sektörleri de ekonomik öneme sahiptir.

Kosta Rika'nın güvenli ve istikrarlı bir ülke olması, turistlerin ve yatırımcıların dikkatini çeker. Ancak, seyahat ederken hala dikkatli olmak önemlidir.

Kosta Rika, doğa harikalarıyla dolu, sıcakkanlı insanlarıyla karşılanan ve unutulmaz deneyimler sunan bir destinasyon olarak bilinir. Doğayla iç içe olmak isteyenler, macera arayanlar ve keşfetmeye aç olanlar için Kosta Rika, gerçek bir cennettir.

Kosta Rika Vize İşlemleri

Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları 30 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftırlar. Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi Kosta Rika vatandaşları ise ülkemize girişlerinde 30 gün süreyle vizeden muaftırlar.

Dikkat! Tropikal iklimin yaşandığı Kosta Rika’da Mayıs-Kasım döneminde fırtına ve kasırgalar görülebilmektedir. Bu dönemde ülkeye seyahat edecek vatandaşlarımızın hava durumunu önceden kontrol etmeleri yararlı olacaktır.

Kosta Rika'ya seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarının seyahat bitim tarihlerinden itibaren 6 ay daha geçerliliği ve son 2 sayfası boş olan bir pasaporta sahip olması gerekmektedir.

Kosta Rika' da fazla kalmak istiyorsanız vize almanız gerekmektedir. Kosta Rika vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek