Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Gabon Vizesi Vize işlemleri

Gabon Vizesi Nasıl Alınır?

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Gabon Vizesi Nasıl Alınır?

Happy Turizm vize uzmanlarımız tarafından 2024 güncel bilgiler ve deneyimler ışığında sizin için hazırladığımız Gabon Vize Başvuru yazımıza hoş geldiniz.

Gabon E-Vize Başvurusu

Elektronik vize başvuru seçeneği, klasik vize başvuru seçeneği görevi gören bir başvuru seçeneğidir. E-Vizenin sağladığı en büyük rahatlıklar ise evrak kalabalığı olmadan, konsolosluğa gitmeden sadece internet sağlayıcısı olan bir yerden bile Vize başvurusunda bulunabilmenizdir. Elektronik vize başvuru türü pratik olduğu kadar ekstra dikkat isteyen bir başvuru çeşididir. Yapacağınız en küçük bir harf hatası vizenizin çıkmasını engelleyebilir ya da istenmeyen sorunlar doğurabilir. E-Vize başvurusunda bulunurken hiçbir sorun yaşamadan vize almanız adına alanında uzman vize şirketleri ile çalışmanızı öneririz.

Gabon’a E-Vize başvurusunda bulunmadan önce bir pasaport sahibi olmalısınız. Pasaportunuzun türü, Gabon vize başvurusu için önem arz etmemektedir, pasaport türünüz ne olursa olsun Gabon devleti tarafından vizeye tabii tutulursunuz.
Pasaportunuzun vize başvuru tarihinden itibaren en az 6 (Altı) ay daha geçerli olması gerekmektedir. Pasaportunuzun geçerlilik süresini öğrenmek için resminizin bulunduğu ilk sayfaya göz atabilir, pasaportunuzun geçerlilik süresi 6 (Altı) aydan daha kısa bir süreyse beraber çalıştığınız vize uzmanımıza bildirmeniz gerekmektedir. Pasaport türünüz ile beraber seyahat planınızı da vize uzmanımıza bildirmeyi unutmayınız.

Ayrıca Gabon devleti, ülkesine giriş yapacak turistler herhangi bir hastalık bulaşmaması ve Gabon’a herhangi bir hastalık taşımamaları adına sarıhumma aşısını şart koşmaktadır. Aşınızı olduktan sonra aşı belgenizi Gabon’a giriş yaparken yanınızda taşınmanız önemlidir.

Gabon E-Vize Başvurusunda İhtiyacınız Olan Belgeler

Gabon E-Vize başvurusu yaparken ihtiyacınız olan belgeler şu şekildedir;

Pasaportunuzun taratılmış hali (En az altı ay daha geçerli olmalı)
1 (Bir) adet biyometrik fotoğrafınız
Aşı kimlik fotokopiniz

Yukarıda belirtilen belgeleri vize uzmanlarımıza e-posta yolu ile yollamanız, vize uzmanlarımızın adınıza Gabon E-Vize başvurusunda bulunmaları için yeterlidir. Pasaportunuzun deforme olmamış olmasına dikkat etmeniz de vize sahibi olduktan sonra Gabon’a giriş yaparken önem arz etmektedir.

Gabon Turistik Klasik ve Ticari Vize İçin İhtiyacınız Olan Belgeler

Gabon’a vize başvurusunda bulunurken başlıktaki vize başvuru seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. E-vize başvurusundan farklı olarak, gerekli olan belgeleri e-posta yolu ile değil, kargo ile vize uzmanlarımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Gabon vize başvuru türünüzü belirterek yolladığınız belgeler sonrası vizeniz çıktıktan sonra vize uzmanlarımız tarafından posta ve kargo aracılığı ile vizeniz elinize ulaştırılır.
Gabon Klasik Vize, Gabon Turistik ve Ticari Vize başvurularınızda ihtiyacınız olan belgeler aşağıda belirtilmektedir;

  • Pasaportunuz
  • 2 (İki) adet biyometrik fotoğrafınız
  • Aşı kartı fotokopisi
  • Kimlik fotokopisi
  • Banka dökümü (Son 3 aylık en az 5000 TL bakiyesi olmalı, banka tarafından kaşeli, ıslak ve banka imza sirküleri ile birlikte alınması gerekmektedir.)
  • Hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınız
  • Eğer Gabon’dan davet edildiyseniz davetiyeniz

Yukarıda belirtilen belgelerin yanında Gabon vize ücreti banka dekontunu vize uzmanlarımıza kargo yolu ile ulaştırmanızla beraber Gabon vize süreciniz başlar.

Gabon Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize uzmanlarımız ile beraber çalışırken Gabon vize başvurunuzda işlem sırası şöyle ilerlemektedir; uzmanlarımız ilk olarak ister elektronik olarak olsun ister kargo yolu ile olsun yolladığınız belgelerin kontrollerini sağlarlar. Belgelerinizde herhangi bir eksiklik, hata ya da sorun tespit ederlerse adına başvuru yapılacak olan kişiye direkt olarak geri bildirim sağlarlar.
Belgelerinizde herhangi bir hata ya da eksiklik olmaması halinde vize uzmanlarımız sizin adınıza vize başvurusunda bulunurlar. Sorun yaşanabilecek herhangi bir adımı tespit eder ve sorun yaşanmaması adına müdahalede bulunurlar. Gabon vize başvuru süreci boyunca süreci takip eder ve size bilgilendirmede bulunurlar.

Gabon Vize Ücreti

Gabon vizesinin içinde barındırdığı üç ana ödeme bulunmaktadır; koordinasyon ödemeleri, konsolosluk ödemeleri ve hizmet bedelidir. Gabon vize başvuru süreciniz başlamadan önce vize uzmanlarımız tarafından ücret size toplu olarak iletilir. Ödemeniz ve onayınızla beraber vize başvuru süreciniz başlar.

Gabon Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Gabon vizesinin sonuçlanma süresi 4 (Dört) ila 8 (Sekiz) iş günü arasında değişmektedir. Belirtilen süre, vize uzmanlarımızın güncel deneyimlerine dayanarak ön gördükleri süredir. Gabon göçmenlik ofisi yoğunluğu, Gabon resmi tatilleri ve yabancı pasaport sahibi olmanız süreci biraz daha uzatabilir. Vize başvurunuz sonuçlandığı gün içerisinde süreci takip eden vize uzmanımız tarafından sonuç size ulaştırılır.

Happy Turizm Nasıl Bir Hizmet Sunar?

Happy Turizm vize uzmanlarımız adınıza vize başvuru hizmeti ve kurye hizmeti sağlarlar. Deneyimli kadromuz oluşacak tüm sorunları planlayarak süreci yönetir ve vize sahibi olmanıza yardımcı olur.
Happy Turizm vize uzmanlarımıza 0(312) 419 56 41 numaralı telefondan ulaşabilir ya da bilgi@happyturizm.com e-posta adresimize e-posta yolu ile ulaşabilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek