Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Lesotho Vizesi Vize işlemleri

Lesotho Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Lesotho Vizesi

Lesotho Hakkında Genel Bilgiler

Lesotho, Güney Afrika'nın tam ortasında, denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Tam adı Lesotho Krallığı olan bu ülke, Güney Afrika'nın tamamen içinde yer alır ve tamamen çevrili bir konuma sahiptir. Ülkenin başkenti ve en büyük şehri Maseru'dur. Lesotho'nun yüzölçümü yaklaşık olarak 30.355 kilometrekare olup, yaklaşık 2 milyon civarında bir nüfusa sahiptir.

Lesotho'nun ekonomisi genellikle tarım ve madencilik üzerine kuruludur. Ülkenin en önemli tarım ürünleri arasında mısır, buğday, şeker kamışı ve meyveler yer almaktadır. Ayrıca, Lesotho'da el dokuması kumaşlar ve giysiler de önemli bir gelir kaynağıdır. Madencilik sektörü ise özellikle elmas ve kıymetli taşlar üzerine odaklanmıştır.

Lesotho, dağlık ve yüksek rakımlı bir coğrafyaya sahiptir. Drakensberg Dağları'nın bir parçası olan Maloti Dağları, ülkenin büyük bir bölümünü kaplar ve manzaralarıyla ünlüdür. Ülkenin çoğu bölgesi yüksek platolar ve vadilerle kaplıdır.

Lesotho'nun resmi dili İngilizce ve Sesotho'dur. Ülkenin kültürü, geleneksel danslar, el sanatları ve müzikle zengindir. Lesotho'nun geleneksel kıyafeti olan "Basotho deck" adı verilen bir tür battaniye, ülkenin sembolik bir öğesidir.

Lesotho, turistler için doğal güzellikleri, dağ yürüyüşleri, trekking rotaları ve safariler gibi etkinlikler sunar. Ayrıca, ülkenin yerli halkının yaşam tarzını ve kültürünü deneyimlemek için köy ziyaretleri de popüler bir seçenektir. 

Lesotho Vize İşlemleri

Lesotho’ya seyahat için tüm pasaport türlerinde vize başvurusu gerekmekle birlikte artık Lesoto’nun dış temsilciliklerine başvuruda bulunulmayacaktır. Lesotho İçişleri Bakanlığı’na e-posta ile yapılan başvuruya istinaden Bakanlığın resmî davet yazısının yine e-postayla temini üzerine, ülkeye girişte sınır kapılarında vize pasaporta tatbik edilmektedir.

Lesotho Vize Türleri

  • Turistik Vize
  • Ticari Vize

Lesotho Vize İşlemleri

Lesotho'ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Lesotho vizesi başvurularını Lesotho'nun Roma Büyükelçiliği'ne yapmaları gerekmektedir. Türkiye'de özel olarak Lesotho Konsolosluğu veya Büyükelçiliği bulunmamaktadır. Bu nedenle vize başvuruları posta yoluyla Lesotho'nun Roma Büyükelçiliği'ne iletilmelidir. Alternatif olarak, Happy Turizm Vize - Danışmanlık yetkilerimize ulaşarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru evraklarının eksiksiz ve doğru şekilde hazırlanması önemlidir.

Lesotho Vizesi için Gerekli Evraklar

Lesotho vizesi için gerekli belgeler arasında seyahat dönüşünden itibaren en az 6 ay geçerli ve en az 2 boş sayfası bulunan bir pasaport, doldurulmuş Lesotho vize başvuru formu ve biyometrik fotoğraflar bulunmaktadır. Ayrıca konaklama rezervasyonları, seyahat belgeleri ve maddi durumu gösteren belgeler de sunulmalıdır. Ticari vize başvuruları için ise davet mektubu gerekmektedir.

Lesotho'ya seyahat edecek kişilerin uluslararası aşı sertifikası da bulundurmaları gerekmektedir. Sarıhumma aşısının en az 10 gün öncesinden yapılması zorunludur ve Hepatit A gibi diğer aşıların da yapılması önerilmektedir. Detaylı bilgi ve evrak listesi için Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimizle iletişime geçiniz.0(312) 419 56 41

 

Lesotho Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar

Başvuru sürecinde evrakların eksiksiz olması ve herhangi bir problem yaşanmaması halinde Lesotho vizesi genellikle 5-7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak, beklenmedik durumlar veya yoğunluk nedeniyle sürenin uzaması mümkündür. Bu nedenle, seyahat planından en az bir ay önce vize başvurusunun yapılması tavsiye edilmektedir.

Lesotho Vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek