Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Saint Lucia Vizesi Vize işlemleri

Saint Lucia Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hizli vize Ödeme kolayligi
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Saint Lucia Vizesi

Saint Lucia Hakkında Genel Bilgiler

Saint Lucia, Karayipler'de yer alan bağımsız bir adadır ve Batı Hint Adaları'nın bir parçasıdır. Ülkenin adı, Aziz Lucia'nın Latincesi olan Saint Lucy'den gelmektedir. Saint Lucia'nın resmi dili İngilizce'dir ve resmi başkenti Castries'tir.

Saint Lucia'nın doğal güzellikleri, beyaz kumlu plajları, turkuaz denizi, volkanik dağları ve yağmur ormanlarıyla ünlüdür. Ülkenin simgesi olan Piton Dağları, adanın güneybatısında bulunur ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır.

Ülkenin ekonomisi turizme, tarıma ve hizmet sektörüne dayanmaktadır. Turizm, Saint Lucia'nın en önemli gelir kaynaklarından biridir ve adaya her yıl birçok ziyaretçi çeker. Özellikle balayı tatilleri için popüler bir destinasyondur.

Saint Lucia'nın tarihi, İspanyol, İngiliz ve Fransız sömürgeciliği altında geçmiştir. 18. yüzyılda adanın kontrolü İngilizlerin eline geçmiş ve 1979 yılında bağımsızlığını kazanmıştır. Bu tarihten beri Saint Lucia, demokratik bir parlamento sistemi ile yönetilmektedir.

Ülkenin kültürü, Afrika, İngiliz ve Fransız etkilerinin bir karışımıdır. Yerel müzik ve danslar, özellikle zouk ve calypso gibi müzik türleri, Saint Lucia'nın renkli kültürel yaşamının bir parçasıdır. Ayrıca, adada her yıl düzenlenen çeşitli festivaller ve etkinlikler, yerel kültürün ve geleneklerin kutlanmasına olanak tanır.

Saint Lucia'nın iklimi, yıl boyunca sıcak ve ılımandır. Karayipler'de olduğu gibi, adada zaman zaman tropikal fırtınalar görülebilir, bu nedenle ziyaret planları yaparken hava durumu dikkate alınmalıdır.

Saint Lucia, doğal güzellikleri, zengin tarihi ve renkli kültürüyle Karayipler'de popüler bir tatil destinasyonudur. Plaj tatilleri, doğa yürüyüşleri, su sporları ve kültürel etkinliklerle dolu bir tatil deneyimi sunar.

Saint Lucia Vize İşlemleri

Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi ülkemiz vatandaşları, Saint Lucia’ya seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Resmi pasaport sahibi Saint Lucia vatandaşları, 90 gün süreyle vizeden muaftırlar. Umuma mahsus pasaport hamili St. Lucia vatandaşları vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini  e-vize olarak veya dış temsilciliklerimizden alabilirler.

Dikkat! Tropikal iklimin yaşandığı Saint Lucia’da Haziran-Kasım döneminde fırtına ve kasırgalar görülebilmektedir. Bu dönem içinde ülkeye seyahat edecek ziyaretçilerin hava durumunu önceden kontrol etmeleri yararlı olacaktır.

Türk vatandaşlarının St. Lucia’nın Konsolosluğu’na başvuru yaparak uzun süreli ikamet vize başvurusu yapmaları zorunludur. Gidiş ve dönüş tarihi itibari ile en az 6 ay geçerli pasaporta sahip Türk vatandaşları Saint Lucia’ya sorunsuz olarak seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Saint Lucia vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek