Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Benin Vizesi Vize işlemleri

Benin Vizesi Nasıl Alınır?

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Benin Vizesi Nasıl Alınır?

Benin Vize İstiyor mu?

Benin’e seyahat etmeyi planlayan Umumi (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Pasaport hamilleri vizeye tabiidir. Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi vatandaşlar gerçekleştirecekleri 90 günü aşmayan seyahatlerinde vizeden muaftır. Benin diplomatik makamları vize başvurularında kolaylık sağlanması amacıyla Benin e-vize uygulamasını başlatmıştır. Benin vizesi konusunda deneyimli ve alanında uzman kadromuz tüm vize başvuru işlemlerinizi en kısa sürede sonuçlandırmaktadır.

Benin E-Vize

Benin vize başvuruları e-vize sistemi üzerinden online olarak alınmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları e-vize uygulamasından faydalanabilmektedir. Benin vize başvurunuzu deneyimli ekibimizin tecrübeli ve emin ellerine teslim ederek şahsen gelmenize gerek kalmadan vizenizi alabilirsiniz. Benin e-vizesi; otuz günlük vize tek girişli, otuz gün süreli çok girişli ve doksan gün süreli çok girişli olacak şekilde alınabilmektedir. Benin e-vizesine müracaat etmek isteyen kişilerin, pasaport ön yüzlerini uzmanlarımıza e-mail yoluyla iletmesi yeterli olacaktır. Vize başvurunuzun onaylanması halinde e-vizeniz yetkililer tarafından e-posta adresinize mail olarak iletilecektir.

Benin Vize Başvuru süreci

Benin E-Vize Türleri

Benin’e seyahat edecek olan kişilerin alabileceği vize türleri şu şekildedir:

Benin Turistik Vizesi, en çok tercih edilen vize türlerinden biridir. Benin turizm alanında küçük bir endüstriye sahiptir. Ancak kültürü ve coğrafyası onu görünür kılmaya yetmektedir. Diğer vize türleri ile arasında gözle görülür farklar bulunmamaktadır. Ancak davet mektubuna gerek kalmadan başvurunun tamamlanabiliyor olması bu vize türünü daha cazip kılmaktadır. En çok tercih edilen bir diğer vize türü Benin Ticari Vizesi’dir. Benin Transit Vizesi nadir de olsa tercih edilen vize türleri arasındadır. Seyahat etmeden önce hangi vize türünü almak istediğinize karar vermelisiniz.

Benin Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Benin E-vize başvurunuz için Geçerli Pasaport (Ülkeye giriş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması) gerekmektedir. Pasaportunuzun ön yüzünün taratılmış görüntüsünü ve kesin seyahat edeceğiniz tarihleri e-mail yoluyla firmamıza iletmeniz halinde uzmanlarımız başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacaktır. 

Benin Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalıdır?

Benin e-vize başvuruları ortalama 1 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak online vize başvurunuzun sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için kesin seyahat tarihinizden en geç 5-7 gün önce evraklarınızı firmamıza göndermenizi tavsiye ederiz. Vize başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinizden 90 gün öncesine kadar yapabilirsiniz. 2024 yılı Benin vize ücretleri hakkında detaylı bilgi için bizi 0(312) 419 56 41 numaralı hattımızdan arayarak ücretsiz bilgilendirme e-maili talep edebilirsiniz.

Benin Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Benin vize başvuruları sırasında Benin Konsolosluğunda hazır bulunmanıza gerek yoktur. İşlemleriniz online olarak tamamlanmakta vizeniz e-mail adresinize online olarak iletilmektedir.
  • Pasaportunuzun, vize bitim tarihinden itibaren en az 6 geçerlilik süresi olmalıdır.
  • Benin vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması durumda ödenen vize harç ücreti ve hizmet bedeli iade edilmemektedir. Dolayısıyla bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Benin e-vize konusunda alanında tecrübeli ve uzaman kadromuz süreci sorunsuz bir şekilde tamamlamaktadır. 
  • Benin vize sonuçları hakkında verilecek kararlar Benin diplomatik misyonlarının inisiyatifi altındadır.
  • Benin e-vizesine sahip olmak, hamiline otomatik olarak ülkeye giriş hakkını vermemektedir. Giriş noktasındaki göçmenlik memuru, göçmenlik koşullarını karşılamadığını değerlendirdiği veya kişinin Benin’de bulunmasının ulusal çıkarlara veya güvenliğe aykırı olduğunu tespit ettiği hallerde seyahat eden kişinin girişine izin vermeme yetkisine sahiptir.

Aklınıza takılan konularda daha detaylı bilgi almak için 0(312) 419 56 41 numaralı telefondan bizi arayabilir ya da bilgi@happyturizm.com adresi üzerinden bilgi talep edebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek