Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Barbados Vizesi Vize işlemleri

Barbados Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hizli vize Ödeme kolayligi
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Barbados Vizesi

Barbados, Karayipler'de yer alan bağımsız bir ada ülkesidir. Ada, Atlantik Okyanusu'nda bulunur ve Büyük Antiller'in doğusunda yer alır. Başkenti ve en büyük şehri Bridgetown'dur.

Barbados'un resmi dili İngilizce'dir ve nüfusun çoğunluğu Afro-Karayip kökenlidir. Ada, tarih boyunca İngiliz sömürgeciliği altında kalmıştır ve 1966 yılında bağımsızlığını kazanmıştır. Ancak, Barbados hala İngiliz Milletler Topluluğu'na bağlıdır ve Kraliçe II. Elizabeth'in resmi hükümdarıdır.

Ülkenin ekonomisi, turizm ve hizmet sektörüne dayanmaktadır. Barbados, beyaz kumlu plajları, berrak suları ve lüks tatil köyleriyle ünlüdür. Turizm, Barbados'un en önemli gelir kaynaklarından biridir ve her yıl binlerce turisti çeker.

Ayrıca, Barbados'un ekonomisi tarım ve hizmet sektörleri üzerine de odaklanmıştır. Şeker kamışı, rum ve balıkçılık, ada ekonomisinin önemli bileşenleridir. Ayrıca, uluslararası iş ve finans sektörleri de ülkenin ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Barbados'un kültürü, Afrika kökenli, İngiliz ve Batı Hint adaları kültürlerinin bir karışımını yansıtır. Ada, yıl boyunca çeşitli festivaller, etkinlikler ve yerel müzik konserleriyle canlı bir kültürel sahneye sahiptir. Barbados'un en ünlü festivali Crop Over'dır ve her yıl Temmuz ve Ağustos aylarında kutlanır.

Barbados, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginliği ile Karayipler'deki önemli bir tatil alanıdır. Turistler için plajlar, su sporları ve yerel lezzetlerin tadını çıkarabilecekleri birçok imkan sunarken, yatırımcılar için de iş ve finansal fırsatlar sunar.

Barbados Vize İşlemleri

Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi ülkemiz vatandaşları Barbados’a girişlerinde vizeden muaftırlar. Resmi pasaport sahibi Barbados vatandaşları, 90 gün süreyle vizeden muaftırlar. Umuma mahsus pasaport sahibi Barbados vatandaşları vizeye tabidir ve 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizelerini e-vize olarak veya dış temsilciliklerimizden resen alabilmektedirler.

Dikkat! Tropikal iklimin yaşandığı Barbados’ta Haziran-Kasım döneminde fırtına ve kasırgalar görülebilmektedir. Bu dönem içinde ülkeye seyahat edecek vatandaşlarımızın hava durumunu önceden kontrol etmeleri yararlı olacaktır.

Dikkat!  Barbados’a gidişler Almanya, Yunanistan, İngiltere veya Avustralya üzerinden gerçekleşeceği için, aktarma yapılacak bu noktalardan herhangi birinin transit vizesinin alınması gerekmektedir. Seyahatte herhangi bir sorun yaşanmaması adına İngiltere, Almanya, Avustralya veya Yunanistan ve diğer ülkelerin transit vize koşullarının incelenmesi gerekmektedir.

Barbados’a Giriş Yapmak İçin Gerekli Evraklar

Barbados’a giriş yapmak için vize gerekmese de bazı evrakların bulundurulması gerekmektedir. Bu evraklar şu şekildedir:

  • Seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli pasaport
  • Nüfus cüzdanı
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Gümrük kapısında beyan edilmek üzere dönüş bileti
  • Konaklama yapılacak otel vb. rezervasyonu
  • Seyahat harcamaları için yeterli olacak miktarda döviz

Barbados vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek