Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Malta Vizesi Vize işlemleri

Malta Vizesi

 • Hizmet Puanı
 • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Malta Vizesi

Malta, Schengen vize uygulamasında yer alan 26 ülkeden birisidir.

Malta Schengen vize başvuruları hakkında yetkililerle irtibata geçmek için ‘İletişim’ kısmına tıklayarak yetkililerle görüşme sağlayabilirsiniz. 

Malta Vizesi Nasıl Alınır?

Malta seyahati gerçekleştirmek isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin seyahatlerinden önce geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ya da Yeşil (Hususi) pasaportlardan birisine sahipseniz 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak Malta seyahatiniz için vize almanıza gerek bulunmamaktadır. Önceden herhangi bir Schengen vize uygulamasında bulunan ülkeden alınan vizeniz varsa seyahat gün sayısı yeterli ise ve hala güncel durumunu koruyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Malta seyahati yapabilirsiniz.

Malta Schengen Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Happy Turizm Vize - Danışmanlık aracılığı ile hizmet verilen Malta Schengen vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Malta Turistik Vizesi
 • Malta Ticari Vizesi
 • Malta Aile Ziyareti Vizesi

Malta vize işlemleri için seyahat sürenize, meslek detaylarınıza ve seyahat amacınıza göre farklı belgeler hazırlamanız gerekir. Malta ülkesi için uzman olan yetkililer sizlerle seyahat amacınız için gerekli olacak belgeleri paylaşır. Yetkililerimiz hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda size gerekli bilgilendirmelerde bulunur. Bu sayede hatalı, eksik veya fazla belge hazırlamadan evraklarınızın hazırlama süreci hız kazanmış olur. Hazırladığınız evraklarınızı dilerseniz kargo ile bize ulaştırabilirsiniz dilerseniz de ofisimizi ziyaret ederek kendiniz teslim edebilirsiniz. Teslim edeceğiniz evraklarınızda herhangi bir hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı belge olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.

Malta Vize Başvuru Formu

Malta Schengen vize başvuruları için en gerekli belge olan Malta vize başvuru formu sitemizden kolaylıkla bulunur, internet üzerinden doldurulur ve bir adet örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvurunuzun iptal olmaması ya da başvuru sürecinizin uzamaması için vize başvuru formu doldururken hatalı veya eksik bilgi girişi yapmamaya dikkat etmelisiniz. Vize başvuru form İsterseniz size bu konuda deneyim sahibi olan yetkililer gereken desteği vererek sizlerin paylaşacağı bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir. 

Malta Vizesi Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır?

Malta Schengen vize başvurularının sonuca bağlanma süresi yaklaşık 15 gündür. Bu süre Malta resmi tatili, eksik belge, Malta konsolosluk yetkilileri tarafından istenecek ek belge talebi, hatalı belge veya konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilir. Herhangi bir sebepten seyahatinde aksaklık yaşamak istemeyen ziyaretçilerimizin seyahatlerinden en az 30 gün önce yetkililerimiz ile iletişime geçmelerini önermekteyiz.

Malta Vizesi Nasıl Alınır?

Her ülkenin yaptığı gibi Malta’nın da vize aşamaları için yaptığı bazı aşamalar ve prosedürler mevcuttur. Bu aşamalar ve prosedürleri Happy Turizm Vize - Danışmanlık aracılığı ile sizlere bu aşama ve prosedürleri sayfamızda listeledik.

Vize Başvuru Ücretinizin Ödenmesi: Malta vizelerinin işleme alınması için yapılması gereken ilk aşama vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti konaklama gün sayısına göre değişim göstermektedir. Malta vize başvuru ücreti tüm harç ödemelerinden, Happy Turizm Vize - Danışmanlık aracılığı ile sağlanacak danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir.
Randevunuzun Alınması: Malta vize işlemleri için randevu alınması gereklidir. Yetkililerimiz sizlerle irtibata geçerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alarak seyahat planlamanızı yapar. 
Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Malta vize başvuruları için parmak izi verilmesi gerekir. Parmak izi verme aşamanızın ardından yetkililer hazırladığınız evraklarınızı Malta konsolosluk yetkililerine teslim eder ve günlük olarak dosya durumunuzu sorgular.
Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Malta konsolosluğu tarafından vize sürecinizin tamamlanması ile pasaportunuz konsolosluktan teslim alınır ve arayarak size bilgi verilir. Pasaportunuzu ofisimizi ziyaret ederek kendiniz teslim alabilirsiniz ya da isterseniz kargo ile gönderilmesini tercih edebilirsiniz.

Malta Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi?

Malta Schengen vize başvuruları için parmak izi verilmesi şarttır. Daha önce herhangi bir Schengen ülkesinden alınan vizeniz varsa VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedilmiş olsa bile şahsen vize başvuru merkezine gelerek parmak izi verilmesi gerekmektedir.

Bu duruma ek olan başka bir durum ise Malta konsolosluk yetkilileri sizi gerek gördüklerinde birebir görüşmeye konsolosluğa davet edebilir. Bu standart bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Malta Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Malta vizesi için yapacağınız seyahat sağlık sigortanızın, seyahat dönüşünüzden 15 gün daha geçerli olması gerekmektedir.
 • Vize başvurunuzu ziyaretinizden en geç 30 gün önce gerçekleştirmelisiniz, aksi halde vize başvurunuz sonuçlanmayabilir.
 • Evlilik ya da herhangi bir sebep nedeniyle kimliğinizde bir değişiklik olması halinde aynı bilgilerin pasaportunuzda da yer almasına dikkat etmelisiniz.
 • Pasaportunuzun en az 1 yıl geçerli olması gerekmektedir. Pasaportunuzun yırtık ya da yıpranmış olması başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.
 • Alacağınız vize ile diğer Schengen ülkelerine geçiş yapacaksanız en uzun Malta’da konaklamanız gerekmektedir.
 • Malta resmi tatillerinde konsolosluk yetkilileri görev yapmadığı için seyahat başvurunuzun o güne denk gelmemesine dikkat etmelisiniz.

Malta Resmi Tatil Günleri

 • 1 Ocak Yeni Yıl
 • 10 Şubat St Paul's Bayramı
 • 19 Mart St Joseph Bayramı
 • 31 Mart Özgürlük Bayramı
 • 10 Nisan Paskalya’dan önceki Cuma
 • 1 Mayıs İşçi Bayramı
 • 7 Haziran 1919'da Ölen Malta Vatandaşlarının Anısına
 • 29 Haziran St peter ve St Paul Bayramı
 • 15 Ağustos Katolik inancına göre Meryem Ananın ölüp cennete gittiği gün
 • 8 Eylül Zafer Bayramı
 • 21 Eylül 1964 yılında İngilizlerden bağımsızlıklarını kazandıkları gün
 • 8 Aralık Meryem Ananın Hz. İsa'ya gebe kaldığı gün
 • 13 Aralık Cumhuriyet Bayramı
 • 25 Aralık Hz. İsa'nın Doğumu

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek