Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Kamerun Vizesi Vize işlemleri

Kamerun Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Kamerun Vizesi

Orta Afrika ülkesi Kamerun'a yapacağınız seyahatleriniz için Kamerun vizelerinizi Türkiye'den alarak seyahat etmeniz gerekmektedir. Ancak Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) Pasaport sahipleri vizesiz olarak Kamerun'a seyahat edebileceklerdir. 

Kamerun Vizesi Nasıl Alınır?

Kamerun Vizelerinizi başvuru sırasında hazır bulunmanıza gerek kalmadan Happy Turizm Vize - Danışmanlık ile kolayca alabilirsiniz. Yetkililerimiz şahsen gelmenize gerek kalmadan Kamerun vize başvuru işlemlerinizi tamamlayacaklardır. Bunun için yapmanız gereken bilgi@happyturizm.com Kamerun vize başvurularınıza dair sorularınızı ve merak ettiklerinizi yazmak olacaktır. Yetkililerimiz sizleri ön bir bilgilendirme maili gönderecektir ve bu bilgilendirme mailinde Happy Turizm Vize - Danışmanlık çalışma koşulları hakkında da bilgi sahibi olabileckesiniz. Evraklarınızı hazırladıktan sonra Happy Turizm Vize - Danışmanlık’ın Ankara ofisine belgelerinizi kargo yoluyla ulaştırabilirsiniz. Happy Turizm Vize - Danışmanlık olarak sizlere  destek vermekten mutluluk duyduğumuzu bilmenizi isteriz. Yetkilimiz evraklarınız eline ulaşır ulaşmaz tüm kontrolleri yapacak ve eksikleriniz varsa sizleri bilgilendirecektir. Evraklarınız tamamlandığında ise Kamerun Vize başvurunuz için randevunuzu alacak ve başvurunuzu gerçekleştirecektir. Vizeniz onaylandığında da pasaportunuzu teslim alıp adresinize ulaştıracaktır.

Acil Durumlarda Kamerun Vizesi 

Acil durumlarda Kamerun vizesi almanız gerekmesi halinde Kamerun Vizelerinizi Ekspres yani hızlandırılmış hizmetle başvuru tarihi sonrası maksimum 48 saatte alabiliyorsunuz. Ekspres vize başvuru hizmet katma değerli bir servis olurp konu hakkında yetkililerimizden bilgi alabilirsiniz. 

Kamerun Vizesi İstanbul

Kamerun vizesine İstanbul, Çanakkale, Bolu, Bursa,Yalova, Düzce, Sakarya, Kocaeli, İzmit gibi şehirlerde ikamet ediyor ve Kamerun vizesine başvuru yapmak istiyorsanız, evraklarınızı Happy Turizm Vize - Danışmanlık  ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızı kontrol ettikten sonra başvurunuzu gerçekleştirecektir.  Ofisimizi arayarak ya da mail göndererek yetkilimizden Kamerun vizesi 2024 yılı güncel evrak listesini isteyebilirsiniz.

Kamerun Vizesi Ankara

Ankara, Adıyaman, Aksaray, Bilecik, Balıkesir, Burdur, Çorum, Çankırı, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kastamonu, Kayseri, Kars, Manisa, Mardin, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Trabzon, Van, Zonguldak gibi illerde yaşıyor ve Kamerun Vizesine başvuru yapmak istiyorsanız evraklarınızı Ankara’daki Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimizle iletişime geçmek için bilgi@happyturizm.com adresimize mail gönderebilir, Kamerun vize prosedürüyle ilgili merak ettiğiniz tüm soruları yetkilimize sorabilirsiniz.

Kamerun Vizesi Antalya

Kamerun vizesine Antalya, Alanya, İzmir, Hatay, Mersin gibi şehirlerde ikamet ediyorsanız ve Kamerun vizesi başvuru yapmak isterseniz, evraklarınızı Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimize göndermenizi tavsiye ederiz. Yetkilimiz evraklarınızın kontrollerini yapıp, eksikleriniz varsa sizi bilgilendirecektir. Evraklarınız tamamlandığında ise randevunuzu alıp Kamerun vize başvurunuzu gerçekleştirecektir. Yetkilimizle iletişime geçip Kamerun vize evraklarını öğrenmek için Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimizi arayabilir ya da mail gönderebilirsiniz.

Kamerun Vizesi Randevu

Kamerun vize başvurularını değerlendirme ve karara bağlama yetkisi İstanbul’daki Kamerun Fahri Konsolosluğu’ndadır. Kamerun turistik, ticari ve aile ziyaret vizesi için  başvuru yapmak istediğinizde Kamerun Fahri Konsolosluğu’ndan randevu alınması gerekmektedir. Ancak yoğunluk nedeniyle randevu almak biraz uzun zaman alabilmektedir. Kamerun vizenizi vakit kaybetmeden almak isterseniz ve randevu işlemleriniz için ayıracak vaktiniz yoksa Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimizi arayarak yetkilimizden danışmanlık alabilirsiniz.

Kamerun Vize Başvuru Formu

Kamerun vize işlemleriyle ilgili ilk ve önemli aşama Kamerun Vize Başvuru formunun doldurulmasıdır. Kamerun vize başvuru formu İngilizce olarak, büyük harflerle, okunaklı ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Kamerun vize başvuru formu, vize yetkilisinin başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağladığı için formu doldururken eksiksiz, gerçeğe uygun ve doğru bilgiler vermeye özen gösteriniz. Unutmayınız ki; vize yetkilileri bilgilerinizi ispat etmeniz için sizden belgeler isteyecektir. Eğer bilgilerinizi teyit edemezseniz vizenizin olumsuz sonuçlanabileceğini hatırlatırız. Vize başvuru formunda adınız, soyadınız, cinsiyetiniz, yaşınız, uyruğunuz, mesleğiniz gibi kişisel bilgilerin yanı sıra, pasaport numaranız, seyahat tarihleriniz, seyahat amacınız gibi sorularda sorulur. Bu soruları eksiksiz doldurduktan sonra başvuru formunuzun ilgili bölümüne fotoğrafınızı yapıştırıp, imzanızı atarak formu başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz.

Kamerun Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kamerun vize işlemleri için hazırlanması gereken evraklar başvuru sahibinin mesleki durumu, vize türü ve vize süresine göre farklılık göstermektedir. Kamerun vizesi şu şekilde kategorize edilmektedir.

  • Turistik Vize
  • Ticari Vize
  • Aile Ziyaret Vizesi

Yazımızın devamında Kamerun vizesi için gerekli evraklarla ilgili detaylı bilgi okuyabilirsiniz. Ancak seyahat amacınıza karar verdikten sonra kişisel durumunuza uygun olarak hazırlayacağınız 2024 güncel evrak listesini öğrenmek için Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimizi arayabilir ya da yetkililerimize mail gönderebilirsiniz.

Kamerun vize işlemleri için ilk hazırlanması gereken belge, başvuru sahibi tarafından eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış Kamerun Vize Başvuru Formu’dur. Ayrıca en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, 2 adet güncel tarihli fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, Otel ve uçak bileti rezervasyonu, sarı humma aşı kartı fotokopisi,  Kamerun seyahatinizi gerçekleştirmenize yetecek para miktarının yer aldığı banka hesap özeti sunulmalıdır. Ticari vize başvurularında başvuru sahibi çalışan ise, çalıştığı şirketin antetli kağıdına İngilizce olarak yazılmış ve şirket yetkilisi tarafından imzalanmış Vize Talep Dilekçesi, şirket evrakları ( faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi fotokopisi) Maaş bordrosu, işe giriş bildirgesi ibraz edilmeli. Aile ziyaret vizesi için ise davetiye mektubu sunulmalıdır.

Bu arada  Kamerun vize başvurunuz sırasında vize yetkilisi gerekli gördüğü takdirde başvuru sahibini görüşmeye çağırabilir ya da ek evraklar talep edebilir. Bu nedenle randevunuza giderken evraklarınızın birer adet fotokopinizi yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Kamerun Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kamerun vize işlemleri vizenizin türü ve vize sürenize göre değişiklik gösterecektir. Kamerun vizesine başvuran Umuma Mahsus pasaport sahipleri tek girişli ve çok girişli vize alabilmektedirler. Eğer vizenizi uzatmak isterseniz Kamerun’daki İç İşleri Bakanlığı’na başvurmanız gerekecektir. Kamerun  vizesi 15 günlük,  3 aylık ve 6 aylık olarak verilmektedir. Vize işlemleriniz normal şartlarda 5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre Kamerun Fahri Konsolosluğu’nun resmi tatil günleri, yoğunluk ve eksik evraklarınız olduğunda uzayabilmektedir. Bu nedenle Kamerun vize başvurunuzu gerçekleştirmeden önce Kamerun Konsolosluğunun resmi tatil günlerini kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Kamerun vizenizin planladığınız tarihten önce elinizden olmasını isterseniz seyahatinizden en az 1 ay önce başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kamerun Vize Ücreti 2024

Kamerun vize işlemlerinin tamamlanabilmesi için önemli bir aşama da Kamerun vize ücretinin ödenmesidir. Vize ücreti vize türü, vize süresine ve giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Çok girişli vizeler için vize harç bedeli değişir.  Vize türünüze göre ne kadar vize ücreti ödemeniz gerektiğini öğrenmek için bilgi@happyturizm.com adresimize mail göndererek yetkilimizden bilgi isteyebilirsiniz. Yetkilimizin size göndereceği bilgilendirme mailindeki tutar, vize ücreti, konsolosluk harcı ve bizim servis bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretinizi ofisimize şahsen bırakabileceğiniz gibi hesap numaramıza havale ile de gönderebilirsiniz.  Yetkilimiz vize ücretinizi yatırıp dekontunuzu başvuru dosyanıza ekleyecektir.

Kamerun Vizesi Reddi

Kamerun vize işlemlerinizle ilgili karar verme yetkisi sadece İstanbul’daki Kamerun Fahri Konsolosluğu’ndadır. Vize evraklarınızı göndermeniz, vize ücretinizi ödemiş olmanız Kamerun vizenizin kesin olarak onaylanacağı anlamına gelmez. Vize yetkilisi, evraklarınızın eksik olması, maddi imkanınızın yetersiz bulunması gibi nedenlerle vizenize red verebilir. Vizeniz red edildiğinde eksiklerinizi tamamlayarak itiraz edebilirsiniz. İkinci başvurunuzda benzer hataları yapmamak için danışmanlık almanızı tavsiye ederiz.

Kamerun Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kamerun vize başvurusu sırasında pasaportunuzun yeni, yırtık ve yıpranmamış olmamasına özen gösteriniz. Kamerun vizeniz onaylanmış olsa bile pasaportunuz yırtık ise ülkeye girişinize izin verilmeyebilir.
  • Kamerun vizeniz onaylandıktan sonra seyahate çıkmadan önce mutlaka sarı humma aşısı yaptırmanız gerekir. Ülkeye girişiniz sırasında uluslar arası aşı sertifikanızı göstermeniz isteneceğinden aşı kartınızı yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.
  • Ayrıca Kamerun seyahati öncesi zorunlu olmamakla birlikte Hepatit A, Hepatit B, Menenjit, Kolera, Polio, Tetanoz ve Difteri gibi aşıları yaptırmanızı da öneririz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek