Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Monako Vizesi Vize işlemleri

Monako Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Monako Vizesi

Monako Hakkında Genel Bilgiler

Monako, Akdeniz kıyısında yer alan küçük bir Avrupa ülkesidir. Fransa'nın güneydoğusunda, Fransız Rivierası boyunca yer alır ve kıyılarıyla ünlüdür. Monako Prensliği, dünyanın en küçük ve en yoğun nüfuslu ülkelerinden biridir. İtibarlı bir turizm merkezi olmasının yanı sıra lüks yaşam tarzı, yat limanları ve tarihi cazibe merkezleriyle tanınır.

Monako'nun resmi dili Fransızcadır ve nüfusun çoğunluğu Katolik'tir. Ülkenin ekonomisi turizme ve lüks tüketim mallarına dayanmaktadır. Casino de Monte-Carlo gibi ünlü kumarhaneler, zenginlerin ve turistlerin ilgisini çeker. Ayrıca, Formula 1 Monako Grand Prix'si ve ünlü Monako Yat Yarışı gibi uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapmasıyla da tanınır.

Monako'nun tarihi ve kültürel mirası da dikkate değerdir. Prenslik Sarayı, ünlü Katedrali ve Monako'nun tarihini ve kültürünü sergileyen çeşitli müzeler, ziyaretçiler için popüler cazibe merkezleridir. Ayrıca, ülkenin sakin liman kentlerinde dolaşmak ve yerel pazarları ziyaret etmek de keyifli bir deneyim sunar.

Monako, Avrupa'nın en zengin ve en gözde yaşam tarzlarından birine sahip olmasıyla da bilinir. Lüks otelleri, restoranları ve alışveriş merkezleri, ziyaretçilere lüks ve konfor dolu bir tatil deneyimi sunar.

Monako Vize İşlemleri

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Monako 'ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Monako Vize Türleri

  • Monako Turistik Vize  
  • Monako Ticari Vize
  • Monako Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
  • Monako Transit Vize

Monako'ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize başvurularını Fransa'nın Türkiye'deki diplomatik temsilcilikleri aracılığıyla yapmaları gerekmektedir. Zira Monako'nun kendine ait bir diplomatik temsilciliği bulunmamaktadır. Ancak, Fransa diplomatik temsilcilikleri sadece uzun süreli ziyaretler için vize başvurularını kabul etmekte ve kısa süreli ziyaretler için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine yönlendirmektedir. Dolayısıyla, seyahat planınıza göre Fransa diplomatik temsilciliğine ya da yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Monako vizesi için randevu alınması zorunludur. Happy Turizm Vize - Danışmanlık yetkililerimizle gerekli evraklar hazırlandıktan sonra başvurunuz sorunsuz tamamlanır. Ancak, uzun süreli başvurular için Fransa diplomatik temsilciliklerinden şahsen başvuru yapmak isteyen kişilerin kendileri randevu almalıdır.

Evraklar hazırlandıktan sonra randevu günü, evrak teslimi ve biyometrik işlemler (parmak izi taraması) gerçekleştirilir. Uzun süreli vize başvuruları için Fransa diplomatik temsilciliklerinde mülakat da yapılmaktadır. Tüm süreçlerin sorunsuz ilerlemesi ve eksiksiz evrak sunulması durumunda, Monako vizesi genellikle ortalama 7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

Ancak, seyahat planınızda aksaklık yaşanmaması adına başvuruların seyahatten en az 30 gün önce yapılması tavsiye edilmektedir. Bu şekilde, olası gecikmeler veya ek belge talepleri durumunda zamanında çözüm bulunması mümkün olacaktır.

Monako Vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

 

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek