Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Azerbaycan Vizesi Vize işlemleri

Azerbaycan Vizesi

 • Hizmet Puanı
 • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Azerbaycan Vizesi

Azerbaycan’ın kara sınır kapılarında vize uygulaması yoktur. Azerbaycan Bakü Haydar Aliyev Havaalanı veya Gence Uluslararası Havaalanında 1 aylık vize alınabilmektedir. Bu nedenle Azerbaycan’a kara yoluyla geçecek olan kişilerin vizelerini Azerbaycan’ın Türkiye’de bulunan dış temsilciliklerinden almaları gerekmektedir. 
Karayolu ile yapılan seyahatlerde, araçların kasko veya sigorta işlemlerinin yaptırılması ve gümrük vergisinin ödenmiş olmasına dikkat edilmesi ve başkalarının araçlarıyla seyahat edilecekse, aracı yurtdışına çıkarmaya ve her türlü işlemi yaptırmaya yetkili olunduğunu gösteren bir genel vekâletname yaptırılması ve geçilecek ülkeye uygun dilde noter tasdikli tecümesinin bulundurulması yerinde olacaktır. 

Azerbaycan Vize Türleri

 • Turistik Vize: Azerbaycan'ı ziyaret etmek amacıyla turistik faaliyetlerde bulunmak isteyen kişiler için geçerlidir.
 • İş Vizesi: Azerbaycan'da iş amaçlı olarak bulunmak isteyen kişilerin kullanabileceği vize türüdür. İş görüşmeleri yapmak, konferanslara katılmak veya ticari faaliyetlerde bulunmak amacıyla kullanılabilir.
 • Transit Vize: Azerbaycan üzerinden başka bir ülkeye gitmek için Azerbaycan'da kısa süreli olarak transit olarak bulunmak isteyen kişiler için geçerlidir.
 • Öğrenci Vizesi: Azerbaycan'da eğitim almak amacıyla ülkeye giriş yapmak isteyen öğrenciler için geçerlidir.
 • Aile Ziyareti Vizesi: Azerbaycan'da bulunan aile üyelerini ziyaret etmek isteyen kişiler için geçerlidir.
 • Diplomatik ve Resmi Vizeler: Diplomatik veya resmi amaçlarla Azerbaycan'a giriş yapacak olan devlet görevlileri veya resmi misafirler için geçerlidir.

Azerbaycan Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

Azerbaycan vizesi başvuru formu Azerice, İngilizce ve Türkçe dil alternatifleri ile hazırlanmıştır. Vize başvurusunda kullanılan pasaportların 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir.Başvuru formu bu üç dilden biri ile internet üzerinden doldurulabilmektedir. Happy Turizm Vize - Danışmanlık yetkililerimiz size vizeniz için her türlü desteği sunarak, randevu alınmasından vize işlemlerinin son aşamasına kadar sizlerin yanındadır. Başvurunuzda şahsen bulunmanıza gerek kalmadan Happy Turizm Vize - Danışmanlık aracılığıyla vize alım işlemlerinizi gerçekleştirebilirisiniz. Güncel bilgiler için 0(312) 419 56 41 numaralı hattımızdan bizi arayabilir veya bilgi@happyturizm.com e-mail adresimizden bilgi talep edebilirsiniz.

**Pasaportunda Dağlık Karabağ vizesi görünenlerin ülkeye giriş yapması mümkün değildir.

Azerbaycan Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Pasaport: Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli ve boş sayfaları olan bir pasaport.
 • Vize Başvuru Formu: Doldurulmuş ve imzalanmış Azerbaycan vize başvuru formu.  Azerbaycan vize başvuru formunu yetkililerimizden temin edebilirsiniz.
 • Fotoğraf: Son 6 ay içinde çekilmiş, beyaz arka plan üzerinde, biyometrik özelliklere uygun, 3,5x4,5 cm ölçülerinde bir fotoğraf.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Azerbaycan'da seyahat tarihlerini kapsayan bir seyahat sağlık sigortası. Seyahat sağlık sigortası, en az 30.000 Euro teminatlı olmalıdır.
 • Uçuş ve Konaklama Bilgileri: Gidiş-dönüş uçak bileti ve Azerbaycan'da konaklama düzenlemelerini gösteren belgeler.
 • Finansal Durum: Seyahat masraflarını karşılayacak mali kaynakları gösteren belgeler, örneğin banka hesap özeti veya gelir belgeleri.
 • Davet Mektubu (Eğer Var İse): Azerbaycan'da bir kişi veya kuruluştan alınmış davet mektubu. Bu davet mektubu, seyahatinizin amacını ve davet eden kişinin veya kuruluşun bilgilerini içermelidir.
 • Başvuru Ücreti: Azerbaycan vize başvurusu için belirlenmiş olan ücretin ödenmesi gerekmektedir.
 • Vize dilekçesi
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • SGK hizmet dökümü ve maaş bordrosu (Sigortalı çalışanlar için geçerli)
 • Faaliyet belgesi ve imza sirküleri (İşverenler için geçerli)
 • Varsa araç ruhsatı, tapular ve kredi kartı bilgileri

Öğrenciler için ek olarak;

 • Kabul Mektubu: Azerbaycan'da bir eğitim kurumuna kabul edildiğinizi gösteren resmi bir kabul mektubu.
 • Öğrenci Kimliği veya Kayıt Belgesi: Var ise, öğrenci olduğunuzu ve hangi programda eğitim aldığınızı gösteren belgeler.
   

Azerbaycan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Azerbaycan vizesi en erken 3-4 iş günü içinde çıkmaktadır. Bazı dönemlerde konsolosluklar oldukça yoğun olmaktadır. Bu yoğunluğu ve resmi tatil günlerini de düşünerek vize başvurusunu en az 1 ay önceden yapmak gerekmektedir.

 

 

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek