Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Nijer Vizesi Vize işlemleri

Nijer Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Nijer Vizesi

Afrika kıtasının batısında yer alan Nijer Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında 8 Ocak 2013 tarihinde Vizelerin Karşılıklı Kaldırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası imzalanmıştır. Bu kapsamda Türkiye ile Nijer arasında Sadece Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri için vizeler karşılıklı olarak kaldırılmıştır. Diplomatik pasaport sahipleri Nijer’e yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Ancak Nijer’e seyahat etmek isteyen Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Umuma Mahsus ( Bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Nijer vizesi alması gerekmektedir.

Nijer Vizesi Nasıl Alınır?

Nijer Cumhuriyeti’nin kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenle Nijer’e turistik ve ticari seyahat gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşları Türkiye’deki Nijer diplomatik temsilciliklerine (Ankara Nijer Büyükelçiliği) başvurarak vize almalıdır.  Ankara Nijer Büyükelçiliği’nin yetkilendirdiği acenteler aracılığıyla vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Happy Turizm Vize - Danışmanlık tüm dünya ülkelerinin vize işlemlerinin yanı sıra Nijer Vize İşlemleriyle ilgili de hizmet sunmaktadır.

Nijer Vizesine başvuru yapmak isterseniz bilgi@happyturizm.com adresimize mail göndererek yetkilimizden Nijer vizesi için 2024 yılı güncel evrak listesini isteyebilirsiniz. Yetkilimiz size evrak listesini mail olarak gönderecektir. Belgelerinizi eksiksiz bir şekilde hazırlayarak adresinize en yakın Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimize kargo aracılığıyla göndermeniz yeterli olacaktır. Yetkilimiz evraklarınızın kontrollerini yapacak, varsa eksik belgeleriniz ile sizi bilgilendireceklerdir. Evraklarınız tamamlandığında ise sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan Ankara Nijer Büyükelçiliği’ne başvurunuzu gerçekleştireceklerdir. Vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu teslim alıp adresinize göndereceklerdir. Happy Turizm Vize - Danışmanlık’ın 0(312) 419 56 41 numaralı hattını arayarak  Nijer vize işlemleriyle ilgili merak ettiklerinizi yetkililerimize sorabilirsiniz.

Nijer Vizesi Ankara

Nijer vize işlemleriyle ilgili değerlendirme ve karar verme yetkisi yalnızca Ankara’daki Nijer Büyükelçiliği’ndedir. Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ediyor olursanız olun (Ankara, Ağrı, Amasya, Balıkesir, Burdur, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan, Gümüşhane, Giresun, Hakkari, Kastamonu, Kars, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Trabzon, Tokat, Yozgat, Trabzon, Zonguldak, Van) vize evraklarınızı Ankara’daki Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızı kontrol edip sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir. Ofisimizi arayarak ya da mail göndererek Nijer vize evraklarını isteyebilirsiniz.

Nijer Vizesi İstanbul

Nijer vizesine İstanbul, Çanakkale, Yalova, İzmit, Kocaeli, Sakarya, Düzce gibi şehirlerden başvuru yapmak isterseniz evraklarınızı Ankara’daki Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimizle iletişime geçmek ve 2024 yılı güncel evrak listesini istemek için bilgi@happyturizm.com adresimize mail gönderebilir ya da Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimizi arayabilirsiniz.

Nijer Vizesi Antalya

Antalya, Alanya, İzmir, Hatay, Mersin, Kayseri, Adıyaman, Şanlıurfa gibi şehirlerde ikamet ediyor ve Nijer vizesine başvuru yapmak istiyorsanız evraklarınızı eksiksiz hazırlayıp Ankara’daki Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızı kontrol edip varsa eksik belgeleriniz ile ilgili sizi bilgilendirecektir. Belgelerinizi tamamladıktan sonra sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştireceklerdir. Vizeniz onaylandıktan sonra ise pasaportunuzu teslim alıp adresinize göndereceklerdir.

Nijer Vize Başvuru Formu

Nijer vize işlemlerinin ilk aşaması Nijer vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Bu form Fransızca ve Türkçe büyük harflerle, tükenmez kalemle ve okunaklı bir şekilde doldurulması gerekir. Nijer Vize Başvuru Formu, adınız, soyadınız, cinsiyetiniz, uyruğunuz, yaşınız gibi kişisel bilgilerinizin yanı sıra, pasaport numaranız, seyahat amacınız, seyahat tarihiniz gibi 16 sorudan oluşmaktadır. Başvuru sahibi bu soruları eksiksiz ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurmalıdır. Başvuru formu, vize yetkilisinin başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağladığı için formdaki bilgilerin doğru olması önemlidir. Aksi takdirde Nijer vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Ayrıca vize yetkilileri, formda yazılan bilgileri ispat etmeniz için belgeler isteyebilir. Formu doldurduktan sonra ilgili bölüme fotoğrafınızı yapıştırıp, imzalayarak başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz. Happy Turizm Vize - Danışmanlık’dan danışmanlık aldığınız takdirde yetkililerimiz Nijer Vize Başvuru Formunuzun doldurulması konusunda size danışmanlık yapacaklardır.

Nijer Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Nijer vizesi için gerekli evraklar vize türüne, vize süresine,başvuru sahibinin mesleki durumuna ve giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Nijer Vizesi şu şekilde kategorize edilebilir.

  • Turistik Vize
  • Ticari Vize

Yazımızın devamında Nijer vize evraklarıyla ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. Seyahat amacınıza karar verdikten sonra Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimizi arayarak kişisel durumunuza uygun olarak hazırlamanız gereken evrak listesiniz isteyebilirsiniz. Nitekim Nijer vize başvurusunda evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması oldukça önemlidir. Eğer evraklarınız eksik olursa vizenizin olumsuz sonuçlanabileceğini unutmayınız.

Nijer vizesi için ilk evrak başvuru sahibi tarafından doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formudur. Vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olan pasaport ve pasaport fotokopisi, 2 adet biometrik fotoğraf, ticari vize başvurularında Nijer’deki şirketten gönderilen davetiye mektubu, şirket antetli kağıdına  yazılmış seyahat amacı ve seyahat tarihlerini içeren vize talep dilekçesi, turistik vizelerde otel rezervasyonu ve gidiş –dönüş uçak bileti sunulmalıdır. Nijer vize başvurusu sırasında pasaportunuzun yeni ve yıpranmamış olmasına özen gösteriniz.  Aksi takdirde vizeniz olumlu sonuçlansa bile pasaportunuz yıpranmış ise ülkeye girişinize izin verilmeyebilir.

Nijer Vize Ücreti 2024

Nijer vize işlemlerinin tamamlanması için vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Vize ücreti vize türüne (turistik, ticari), vize giriş sayısına (tek girişli, çok girişli) vize süresine (kısa süreli ve uzun süreli) göre değişiklik göstermektedir. Uzun süreli çok girişli Nijer vizesi ülkede en fazla 3 ay kalış hakkı sağlamaktadır.  Nijer vize ücreti Euro olarak ödenmektedir. Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimizi arayarak yetkilimizden vize türünüze göre ödemeniz gereken vize ücretiyle ilgili bilgi isteyebilirsiniz. Yetkilimizin size vize ücretiyle ilgili göndereceği maildeki tutar; vize ücretiniz, konsolosluk harcınız ve bizim servis bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretinizi ofisimize şahsen gelerek bırakabileceğiniz gibi banka hesap numaramıza da havale olarak gönderebilirsiniz.

Nijer Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Nijer vizesi normal şartlarda 2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre evraklarınızdaki eksiklikler, Nijer Büyükelçiliği’nin resmi tatil günleri ve yoğunluğuna göre uzayabilmektedir. Bu nedenle Nijer vizesine başvuru yapmadan önce Nijer Büyükelçiliğinin resmi internet sitesinden tatil günlerini kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca Nijer vizenizin planladığınız tarihte elinizde olmasını isterseniz vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en az 1 hafta önce gerçekleştirebilirsiniz.

Nijer Vizesi Reddi

Nijer vize başvurunuzu değerlendirme ve karara bağlama yetkisi sadece Ankara’daki Nijer Büyükelçiliği’ndedir. Evraklarınızı sunmuş olmanız, vize ücretinizi ödemiş olmanız Nijer vizenizin olumlu sonuçlanabileceği anlamına gelmez. Vize yetkilisi, gerekçe göstermeksizin vizenizi reddedebilir. Vizenizin olumsuz sonuçlanmasında evraklarınızın eksik olması ya da maddi imkanınızın yetersiz bulunması etkili olabilir. Vizeniz reddedilirse eksiklerinizi tamamlayarak itiraz edebilirsiniz. Nijer vizesine ikinci kez başvuru yaparken benzer hataları yapmamak için danışmanlık almanızı tavsiye ederiz.

Nijer Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Nijer seyahatinizi gerçekleştirmeden önce mutlaka sağlık kontrolünden geçmeniz gerekmektedir.
  • Nijer seyahatine çıkmadan en az 10 gün önce sarı humma, menenjit ve çocuk felci aşılarınızı yaptırmalısınız. Ülkeye girişiniz sırasında sınır görevlileri uluslar arası aşı kartınızı kontrol edeceğinden aşı kartınızı seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.
  • Nijer’e kısa süreliğine seyahat edecekseniz de doktor tavsiyesine göre, sıtma ilacı da kullanabilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek