Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Maldivler Vizesi Vize işlemleri

Maldivler Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hizli vize Ödeme kolayligi
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Maldivler Vizesi

Maldivler Hakkında Genel Bilgiler

Hint Okyanusu'nun kalbinde, turkuaz sular ve beyaz kumlarla çevrili, mercan adalar zinciri olan Maldivler, cennetten bir parça olarak adlandırılır. Bu tropikal cennet, lüks tatiller, dalış ve su altı keşifleri için popüler bir destinasyondur ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri cezbeder.

Maldivler, Sri Lanka'nın güneybatısında yer alır ve 26 koruma altındaki atolleri içerir. Başkenti Malé olan ülke, su üzerindeki bungalovları, resiflerin altındaki renkli mercanları ve eşsiz doğal güzellikleriyle ünlüdür.

Ülkenin doğal güzellikleri, sığ lagünler, renkli mercan resifleri ve çeşitli deniz yaşamıyla doludur. Bu nedenle, Maldivler, dünyanın en iyi dalış ve şnorkelle dalış noktalarından bazılarına ev sahipliği yapar. Renkli balıklar, deniz kaplumbağaları, mercan bahçeleri ve köpekbalıkları, ziyaretçilere unutulmaz su altı deneyimleri sunar.

Maldivler ayrıca balayı tatilleri ve romantik kaçamaklar için de popüler bir destinasyondur. Ülkenin lüks tatil köyleri ve su üzerindeki bungalovları, çiftlere özel, romantik bir atmosfer sunar. Güneşin batışını izlemek, yıldızların altında akşam yemeği yemek ve beyaz kumsalda romantik yürüyüşler yapmak, Maldivler'de tatil yapanların keyif aldığı aktiviteler arasındadır.

Maldivler'in kültürel yapısı da dikkat çekicidir. Ada halkı, geleneksel Müslüman ve Hint kültürlerinin bir karışımını oluşturur. Yerel danslar, müzikler ve el sanatları, ziyaretçilere yerel kültürü keşfetme fırsatı sunar.

Ülkenin ekonomisi, turizme ve balıkçılığa dayanır. Turizm, Maldivler'in ana gelir kaynağıdır ve ülkenin ekonomisinde büyük bir rol oynar. Balıkçılık ise, yerel halkın geleneksel geçim kaynağıdır ve ülkenin balıkçılık endüstrisi, dünyanın en büyük ton balığı ihracatçılarından biri haline gelmiştir.

Maldivler, genellikle güvenli ve istikrarlı bir ülke olarak kabul edilir. Ancak, doğal afetler ve iklim değişikliği nedeniyle deniz seviyesindeki yükselme gibi risklerle karşı karşıya olabilir.

Maldivler, doğal güzellikleri, lüks tatil köyleri ve su altı cennetiyle dünyanın en çekici destinasyonlarından biridir. Güneşin, kumun ve suların tadını çıkarmak isteyenler için bu tropikal cennet, unutulmaz bir tatil deneyimi sunar.

Maldivler Vize İşlemleri

Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeden muaftır. Bununla birlikte vatandaşlarımız ülkeye girişlerinde, sınır görevlilerinin yeterli bilgiye sahip olmamasından ötürü sıkıntılarla karşılaşabilmektedir.

Pasaportunuzun, Maldivler'e varış tarihinizden itibaren en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Ayrıca, Maldivler'e girişte dönüş biletinizi ve konaklama rezervasyonunuzu göstermeniz istenebilir.

30 günü aşkın bir süre boyunca Maldivler'de kalmak istiyorsanız, vize uzatma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Maldivler’e 30 günlük bir seyahat gerçekleştirmek için son 2 sayfası boş ve seyahat başlangıç tarihi itibariyle geçerliliği minimum 6 ay olan bir Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ile yola çıkabilirsiniz. Maldivler, tüm dünya ülkelerine 30 gün süreyle vizesiz giriş izni veya ülkeye varışta vize veriyor. Sadece Hindistan ve Brunei vatandaşları bu uygulamanın dışında. Çünkü Hindistan ve Brunei vatandaşları için Maldivler vize muafiyeti bulunuyor. Maldivler’e giriş yaparken sınır kapısında herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için seyahat planınıza dair belgeleri (otel rezervasyonu vb.) hazırda bulundurmanız faydalı olur. 

Türkiye’den Maldivler’e 30 güne kadar yapılacak olan seyahatlerde Maldivler vize ücretleri uygulanmıyor. Ancak 30 günden daha uzun süre Maldivler’de konaklamak isterseniz Maldiv Cumhuriyeti Konsolosluğu ile irtibata geçerek ücret karşılığında 60 günlük vize alabilirsiniz. 

Vize Uzatma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru Formu: Maldivler Vize Dairesi'nden veya resmi web sitesinden edinebileceğiniz vize uzatma başvuru formunu doldurun.

Gerekli Belgeler: Pasaport fotokopisi, konaklama rezervasyonu, dönüş biletiniz ve günlük 100 Amerikan Doları'nı karşılayabileceğinize dair mali belgeleri hazırlayın.

Başvuru Ücreti: Vize uzatma başvurusu için belirli bir ücret ödemeniz gerekebilir. Bu ücreti ödedikten sonra makbuzunuzu saklayın.

Başvurunuzu Gönderin: Tüm belgelerinizle birlikte Maldivler İmmigrasyon Dairesi'ne başvurun.

Vize Uzatma Süreci ve Bekleme Süresi

Vize uzatma başvurunuz, Maldivler İmmigrasyon Dairesi tarafından değerlendirilecektir. Genellikle, başvurunuzun sonucunu öğrenmek için 2-3 iş günü beklemeniz gerekmektedir. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa, Maldivler'de kalmak için ek 30 gün daha hakkınız olacaktır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vize uzatma başvurusunda bulunurken, Maldivler'de kaldığınız süre zarfında herhangi bir suç işlemediğinize dair bir beyanda bulunmanız gerekebilir.

Vizenizin süresi dolduktan sonra ülkede kalmaya devam ederseniz, bu durum yasa dışı kabul edilir ve cezai yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz.

Maldivler'de Vize İşlemleri Sırasında Sıkça Karşılaşılan Sorunlar

Türkiye’den vize alınmadığı için Maldivler vize reddi gibi bir durum söz konusu değil. Ancak ülkeye turist olarak girişte sorun yaşamamak için uçak ve otel rezervasyonu gibi belgeleri yanınızda bulundurmanız önemli. Maldivler’de bulunduğunuz süreyi uzatmak için 30 günün sonunda ülkeden çıkış yaparak tekrar giriş yapabilirsiniz. 

Maldivler Öğrenci Vizesi

Üniversite hayatını bu güzel ülkede geçirmek isteyen kişilerin Maldivler öğrenci vizesi işlemlerini yapabilmesi için öncelikle Maldivler’de bulunan herhangi bir üniversiteden kabul davetiyesi alması gerekiyor. Ülkenin öğrencilerden talep ettiği belgeler hakkında detaylı bir şekilde bilgi almak için Maldivler Konsolosluğu’na müracaat edilmesi gereklidir. 

Maldivler Çalışma Vizesi

Turistik geziler ve eğitim dışında iş için de Maldivler’e gidebilirsiniz. Ancak Maldivler çalışma vizesi alabilmek için Maldivler Çalışma Bakanlığı’dan çalışma izni alınması gerekiyor. Maldivler’de çalışma izni genellikle 6 ay ile 1 yıllık süreyle veriliyor. Ancak istisnai durumlar ve büyük yatırımlar söz konusu olduğunda 2 yıllık çalışma izni alabilirsiniz. Maldivler Schengen bölgesi ülkelerinden olmadığı için Maldivler transit vizesi alınmasına gerek yoktur. 

Maldivler vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek