Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Laos Vizesi Vize işlemleri

Laos Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hizli vize Ödeme kolayligi
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Laos Vizesi

Laos Hakkında Genel Bilgiler

Laos, Güneydoğu Asya'da bulunan ve tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü bir ülkedir. Resmi adı Lao Halk Demokratik Cumhuriyeti olan Laos, Çin, Vietnam, Kamboçya, Tayland ve Myanmar gibi ülkelerle sınırları paylaşır. Ülkenin kendine özgü kültürü, gelenekleri ve manzaraları ziyaretçileri kendine çeker.

Başkent: Vientiane, Laos'un başkenti ve en büyük şehridir. Ülkenin idari, ekonomik ve kültürel merkezi konumundadır. Vientiane, tarihi tapınakları, Fransız etkisiyle inşa edilmiş binaları ve nehir manzaralarıyla ünlüdür.

Resmi Diller: Lao dili, Laos'un resmi dili ve en yaygın konuşulan dilidir. Ayrıca Fransızca ve İngilizce de yaygın olarak konuşulur, özellikle turizm sektöründe.

Nüfus: Laos'un nüfusu yaklaşık olarak 7 milyon civarındadır. Ülke genellikle kırsal alanlarda yaşayan ve tarım ile geçimini sağlayan bir nüfusa sahiptir.

Ekonomi: Laos'un ekonomisi büyük ölçüde tarım ve hizmet sektörüne dayanmaktadır. Pirinç, mısır, kahve ve kauçuk gibi tarım ürünleri ekonominin temelini oluşturur. Ayrıca turizm, madencilik ve hidroelektrik enerji üretimi de önemli gelir kaynaklarıdır.

Doğal Güzellikler: Laos, muhteşem doğal güzellikleriyle tanınır. Ülke, tropikal yağmur ormanları, dağlık manzaralar, nehirler ve şelalelerle doludur. Luang Prabang, Vang Vieng ve Bolaven Platosu gibi yerler turistlerin doğal güzelliklerini keşfettiği popüler destinasyonlardır.

Kültürel Miras: Laos'un kültürel mirası, Budist tapınakları, geleneksel festivaller, el sanatları ve danslarla zengindir. Luang Prabang, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan tarihi ve kültürel öneme sahip bir şehirdir.

Tarihi: Laos'un tarihi, eski krallıkların, Budist krallıkların ve Fransız kolonizasyonunun varlığına dayanır. Ülke, II. Dünya Savaşı ve Vietnam Savaşı sırasında önemli olaylara sahne olmuştur. Laos, 1975 yılında komünist bir hükümetin iktidara gelmesiyle Lao Halk Demokratik Cumhuriyeti adını almıştır.

Laos, doğal güzellikleri, zengin kültürel mirası ve sıcakkanlı insanlarıyla Güneydoğu Asya'nın keşfedilmeyi bekleyen bir hazine olarak kabul edilir. Turistler genellikle ülkenin tarihi tapınaklarını, doğal manzaralarını ve yerel yaşam tarzını keşfetmek için ziyaret ederler.

Laos Vize İşlemleri

Hususi, Hizmet ve Umuma Mahsus Pasaport hamili vatandaşlarımız Laos sınır kapılarında 40,- ABD Doları karşılığında 30 güne kadar ikamet süreli tek giriş vizesi (pasaport ve 1 adet vesikalık fotoğraf gerekiyor) alabilmektedir.

Öte yandan, sadece Umuma Mahsus Pasaport hamili vatandaşlarımızın 50,- ABD Doları karşılığında e-visa almaları da mümkündür.

Laos Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Laos için kapıda vize uygulamasında talep edilen çok fazla evrak yoktur. Geçerliliği olan bir pasaportla sınır kapısına giderek vize ücretinin ödenmesi, uçakta ve sınır kapısında vize başvuru formu doldurulması ve 1 adet fotoğraf ibraz edilmesi yeterlidir.

Laos vize işlemleri ile ilgili güncel bilgileri almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek