Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Moldova Vizesi Vize işlemleri

Moldova Vizesi

 • Hizmet Puanı
 • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Moldova Vizesi

Umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

Moldova Vize Başvurusu

T.C. pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatleri için Moldova vize prosedüründen muaftırlar. Türkiye ikamet izinli yabancı pasaport sahipleri (üçüncü ülke vatandaşları) Moldova’ya yapacağı turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyareti amaçlı seyahatleriniz ile ilgili vize başvurularını tamamlamalıdırlar. 

Bize telefonla ulaşmanız durumunda Moldova seyahatinizde sunmanız gereken evrak listesini sizinle e-posta yoluyla paylaşacağız.
Moldova seyahatinizi kolayca gerçekleştirmek için belgelerinizi hazırladıktan sonra seyahatiniz için gittiğiniz havaalanında ülkeye direkt giriş yapabilirsiniz.


Moldova Vize Türleri

Moldova Büyükelçiliğinin ve Moldova Başkonsolosluğunun belirlediği vize türleri aşağıdaki gibidir:

 •  “A” tipi – havalimanı transit
 •  “B” tipi – transit
 •  “C” tipi – kısa süreli
 •  “D” tipi – uzun süreli

Moldova Kısa Süreli Vize (C tipi)

Moldova Kısa süreli vize, 90 (doksan) günlük bir süre için verilir. Moldova kısa süreli vize talebi için oluşabilecek ilgili gerekçeler aşağıdaki gibidir:

Resmi makamlar, uluslararası kuruluşlarda görevli olanlar kısa süreli vize talebinde bulunabilir. Moldova Cumhuriyetinde oturma izni olanlara eşlik eden aile bireyleri de kısa süreli vize talebinde bulunabilir.

 • Turistik Vize:  Moldova’ya turistik/kültürel gezi amacı ile seyahat edenler Moldova kısa süreli vize başvurusunda bulunabilir.
 • Ziyaret Vizesi: Moldova vatandaşlarını veya oturma izni olan vatandaşları misafir olarak ziyaret etmek isteyen kişiler kısa süreli vize başvurusunda bulunabilir.
 • Ticari Vize: Kontrat veya sözleşme için, ticari ve sanayi işbirliği anlaşmaları kapsamında elde edilen veya satılan mal kullanımı ve kontrolü için ekonomi veya ticari amaç ile Moldova’ya seyahat edecekler ve Moldova’da faaliyet gösteren bir şirketin üyesi veya hissedarı olmak isteyenler kısa süreli Moldova vize başvurusunda bulunabilirler. Moldova’da fuara katılacaklar da kısa süreli vize talebinde bulunabilirler.
 • Şoförler:  yük veya yolcu taşımacılığı ile ilgili profesyonel faaliyetlerini yürütmek üzere kısa bir süre için seyahat etmek isteyenler kendileri adına veya şirketleri aracılığıyla vize başvurularını tamamlayabilirler.
 • Spor Faaliyetleri:  Spor turnuvalarına katılmak üzere ülkeye sınırlı bir süre için seyahat edecekler kısa süreli vize talebinde bulunabilirler.
 • Kültürel, bilimsel, insani, kısa süreli tıbbi tedavi: Moldova Cumhuriyeti yasalarına aykırı olmayan diğer etkinliklere katılmak isteyenler kısa süreli vize başvurusunda bulunabilirler.

Moldova Kısa Süreli Vize Nasıl Uzatılır?

90 (doksan) günden az bir oturma süresi için verilen kısa süreli Moldova vizesi, geçerliliğinin 90 günü aşmaması şartı ile ve aynı amaç doğrultusunda uzatılabilir. Moldova vizenizi uzatma talebinizi vize sonlanma tarihinizden en az 3 iş günü öncesinden yapılmalıdır.

Moldova Havalimanı Transit Vizesi

T.C. vatandaşları 1 Kasım 2012’de imzalanan “Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına İlişkin Anlaşma” gereği 90 güne kadar seyahatlerinde Moldova seyahatlerinde vize prosedüründen muaftırlar. Moldova havalimanı transit vizesi Moldova üzerinden başka bir ülkeye geçiş yapacak üçüncü ülke pasaport hamillerinin Moldova Havaalanı vizesini temin etmesi gerekmektedir. Moldova havaalanı transit vizesi hedefe kadar geçerli uçak biletinin ibrazında verilmektedir. Moldova havaalanı transit vizesi ile başvuru sahipleri havaalanının transit bölümünde en fazla 5 (beş) gün kalabilirler.

Moldova Havaalanı transit vizesinden muaf olanlar;

 • Uçak mürettebatı üyelerine;
 • Diplomatik ve hizmet veya eşdeğer pasaportların sahiplerine;
 • Avrupa Birliği üyesi devlet veya Amerika Birleşik Devletleri tarafından verilen oturma izni hamilleri
 • Avrupa Birliği üyesi ülke veya Amerika Birleşik Devletleri pasaport hamilleri

Moldova Transit Vizesi

Moldova Transit vizesi, Moldova sınırlarını transit olarak geçerek, hedef devletin geçerli vizesinin süresi kadar kalmak üzere, başka bir ülkeye seyahat eden kişilerin Moldova’da 5 (beş) günlük bir süre kadar bulunmalarına hak tanıyan vize tipidir.

Moldova Vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek