Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Gana Vizesi Vize işlemleri

Gana Vizesi Nasıl Alınır?

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Gana Vizesi Nasıl Alınır?

Gana Vize İşlemleri

Gana ile Türkiye arasında vize muafiyeti bulunmadığından bu ülkeye turistik, ticari, çalışma ve transit amaçlı seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Gana Vizesi almaları zorunludur. Ayrıca Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan ve Kosova vatandaşı olanlar ya da söz konusu ülkelerin birinde yasal oturma izni belgesine sahip olanlar da Gana vizesine Türkiye’den başvuru yapabilmektedirler.
Talep etmeniz halinde Gana vizelerinizi Happy Turizm aracılığıyla başvuru sırasında şahsen gelmenize gerek kalmadan alabilirsiniz. Çalışma koşullarımız hakkında yetkililerimizden ücretsiz bilgilendirme maili talep edebilirsiniz.

Gana Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Gana Devleti, Yeşil Pasaport sahiplerinden de vize talep etmektedir. Gana’ya seyahat edecek Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Yalnızca Diplomatik pasaport sahipleri vize harç ücretinden muaftır. Diplomatik ve Hizmet pasaportu sahipleri başvuru işlemlerini, Dışişleri Bakanlığı, Büyükelçilik veya Uluslararası Organizasyonlardan alınan nota ile yapılmalıdır. 

Gana Vize Çeşitleri 

Türkiye’deki Gana diplomatik temsilciliklerinin yetki alanı sınırlaması olmadığından vize servisimiz 00(312) 419 56 41 aracılığıyla şahsen gitmenize gerek kalmadan ikamet ettiğiniz şehirden Gana vizesine başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Happy Turizm Gana vize başvuruları üzerine hizmet veren bir kurumdur. Yetkililerimizden hazırlamanız gereken evrak listesini öğrenip, bunları kargo yoluyla size en yakın ofisimize gönderdiğinizde yetkilimiz sizin adınıza başvurunuzu gerçekleştirecek, vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu istediğiniz adrese kargo ile gönderecektir.
Gana vizesi için gerekli evraklar vize türüne, giriş sayısına ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli Gana vizeleri; Turistik, Ticari, Aile Ziyaret ve Eğitim vizesi olarak kategorize edilebilir.

Ayrıca Gana Büyükelçiliği veya Gana Konsolosluğu’ndan tek ve çok girişli Gana vizesi alınabilir. Çoklu giriş vizesi 3-6 ve 12 aylık olarak verilmektedir. Çok girişli Gana vizeniz onaylandığı tarihten itibaren vize süreniz içerisinde (3-6-12 ay)  Gana’ya sınırsız giriş hakkı kazanmış olursunuz. Örneğin çok girişli Gana vizesi başvuru sahibine 6 ay süresince Gana’da kalma hakkı tanımaz. Gana'ya her girişte, Göçmenlik Bakanlığı tarafından ikamet için verilen süre 60 gündür.

Gana Vizesi Ücreti 2024

2024 yılı Gana vizesi ücreti 125 €’dur. Konsolosluk harcı, vize ücreti ve vize servisimiz hizmet bedeli dahildir. Gana Konsolosluğunun 2023 yılı vize ücretleri seyahatinizin süresine ve giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Gana Vizeleri Tek girişli turistik vize, tek girişlik iş vizesi, 3 aylık çoklu giriş vizesi, 6 aylık çoklu giriş vizesi, 12 aylık çoklu giriş vizesi ve ekspres vizelerin ücretleri farklıdır. Hızlı Gana vizesi ücretleri normal ücretlerin iki katı olarak hesaplanır. Vizeniz onaylanmasa bile vize ücretleri geri iade edilemez.

Öte yandan Gana vize başvuru işlem ücretlerine ek olarak banka işletim ücretleri de eklenmektedir bilgilerinize sunarız.

Gana Vizesi Gerekli Evraklar

Gana vizesi başvurularında hazırlanması gereken evraklar Turistik, Ticari, Aile ziyaret vizesinin türüne göre değişmektedir. Başvuru için en önemli evrakların başında Gana Vize Başvuru Formu gelmektedir. Bu form İngilizce olarak, 4 adet ve büyük harflerle doldurulmalıdır. Form doldurulurken eksik ve yanlış bilgi verilmemelidir. Doğru olmayan bilgiler ve eksik doldurulan formlarla yapılan başvuruların Gana Büyükelçiliği ve Gana Konsolosluğu tarafından geçersiz sayıldığını unutmayınız.

Gana vize başvurusunu 10 yıldan daha eski olan pasaportla yapmamaya özen gösterin. Çünkü eski pasaportlarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.
Gana vize başvurularını değerlendirip sonuca bağlama yetkisi sadece Ankara’daki Gana Büyükelçiliği ve İstanbul’daki Gana Konsolosluğu’ndadır. Bu iki diplomatik temsilciliğin bölge ayrımı yoktur. Bu yüzden Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ediyor olursanız olun Gana vizesine başvuru yapmak için evraklarınızı Ankara ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır. Yetkilimiz evraklarınızı inceleyerek sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir. Gana vizesi 2024 güncel evrak listesini istemek ve Happy Turizm yetkilimizle iletişime geçmek için bilgi@happyturizm.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Gana Vize Başvuru Formu

Gana vize başvuru formu Gana Konsolosluğu tarafından başvuru sahibini tanımaya yönelik olarak hazırlanan resmi bir belgedir. Vize başvuru formu gerçeğe uygun bilgilerle eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Bu formda beyan ettiğiniz bilgileri başvuru sırasında sunacağınız belgelerle ispat etmelisiniz. Vermiş olduğunuz bilgilerde her hangi bir hata çıktığında başvurunuz iptal edilebileceği gibi Gana yasalarınca ceza da alabilirsiniz.

Gana vize başvuru formu, İngilizce olarak okunaklı ve büyük harfle doldurulmalıdır. Gana temsilciliklerinin istediği ebatlardaki biometrik fotoğrafınızı kutucuğa yapıştırıp, formu imzalayarak doldurma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu arada vize yetkilileri forma atılan imza ile başvuru evraklarındaki imzanın aynı olmasına özen göstermektedir. Bu nedenle, aynı şekilde atılmış imzalar kullanmaya özen göstermenizi tavsiye ederiz. Gana vizesi başvuru formunun doldurulması hususunda yetkililerimizden destek alabilirsiniz. 

5 Adımda Gana Vizesi

Başvuru formunuzu doldurun: Gana vizesi başvuru için ilk aşama başvuru formunun doldurulmasıdır. Büyük harflerle ve tükenmez kalemle doldurulması gereken formdaki yazıların okunaklı olmasına özen gösteriniz. Formda beyan ettiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Aksi takdirde vizeniz olumsuz sonuçlanabileceği gibi işlem sürenizde uzayabilir. Yetkilimizle iletişime geçtiğinizde başvuru formunun doldurulması konusunda danışmanlık alabilirsiniz.
Evraklarınızı kargo ile ofisimize gönderin: Başvuru formunu doldurduktan sonra sıra Gana vizesi için gerekli evrakların hazırlanmasına geliyor. Yetkilimizle görüşüp evrak listesini öğrendikten sonra belgelerinizi hazırlayıp, Happy Turizm ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınız eline ulaşır ulaşmaz kontrollerini sağlayıp sizi bilgilendirecektir. Eğer evraklarınız arasında eksik ve hatalı olanlar varsa bunları düzeltmenizi isteyecektir. Hatalı evraklarınızın vizenizin reddedilmesine neden olabileceğini unutmayınız.
Vize ücretinizi ödeyin: Yetkilimiz Gana vizesi başvurunuzu yapmadan önce vize ücretinin ödenmesi ve makbuzun başvuru dosyanıza konulması gerekiyor. Vize ücretiyle ilgili yetkilimiz size bir bilgilendirme maili gönderecektir. Belirtilen tutar, vize ücreti, konsolosluk harcı ve bizim servis bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretini banka hesabımıza gönderebilirsiniz.
Başvurunuzu gerçekleştiriyoruz: Gana vize başvurularını değerlendirme ve karar verme yetkisi Ankara’daki Gana Büyükelçiliği’dir. Bu iki temsilciliğinde bölge ayrımı olmadığından Türkiye’nin tüm illerinden ofislerimize evraklarınızı gönderdiğinizde sizin gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzu yetkilimiz yapacaktır.
Pasaportunuzu adresinize gönderiyoruz: Gana vizeniz onaylandıktan sonra pasaportunuzu ilgili temsilcilikten (Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Konsolosluğu) yetkilimiz tarafından teslim alınır ve kargo aracılığıyla belirtmiş olduğunuz adrese gönderilir. Pasaportunuz elinize ulaştığında Gana vizenizin basılı olduğu sayfayı dikkatlice kontrol edin. Eğer adınız, soyadınız, fotoğrafınız ya da vizenizin başlangıç ve bitiş tarihlerinde bir yanlışlık varsa zaman geçirmeden Gana Konsolosluk yetkililerini aramanızı tavsiye ederiz.

Gana Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gana vizeleri ortalama 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru sahibinin şahsi durumuna bağlı olarak elçiliğin veya konsolosluğun yapacağı incelemelere göre uzayabilir. Acil durumlarda Gana vizelerinizi 2021 yılında ekspres vize seçeneğiyle 24 saatte alabilirsiniz. Söz konusu süre randevu tarihinden sonraki 24 saati kapsamaktadır. Ancak Gana vize başvurularının sonuçlanma süresi, evraklarınızın tamamlanması ve vize yetkililerinin ek evrak istemesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Eğer vizeniz değerlendirme aşamasında iken vize yetkilisi ek evrak talep ederse işlem süreniz uzayacaktır. Gana devleti ve Türkiye’nin resmi tatil ve özel günlerinde Gana Büyükelçiliği ve Gana Fahri Konsolosluğu kapalı olacağından vizeleriniz geç sonuçlanabilir. Gana vizenizin seyahat tarihinize yetişebilmesi için en az 10 gün önceden başvurunuzu gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Hızlı Gana Vizesi (Ekspres Gana Vizesi)

Eğer Gana’ya acil seyahat etmeniz gereken bir durumla karşı karşıya kalırsanız, (Bir yakınızın vefatı veya hastalığı gibi) Hızlı Gana Vizesine (Ekspres Vize) başvurusu yapabilirsiniz. Normalde vizelerin sonuca bağlanması bir aksilik olmadığı zaman 3-5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak Hızlı Gana vizesi 24 saat içinde onaylanmaktadır. Hızlı Gana vizesi için Pasaport, 2 adet biometrik fotoğraf ve sarı humma aşı kartı fotokopisi gereklidir. Ekspres Gana vizesi ücretlerinin normal vize ücretlerinin iki katı olduğunu unutmayınız.

Gana Vize Reddi

Gana vize başvurularında evrakların eksiksiz ve doğru olması vizenin olumlu sonuçlanmasına büyük bir etkendir. Ancak yinede  Gana Büyükelçiliği ve Gana Konsolosluğu vize yetkilileri başvuru evraklarınızı veya seyahat gerekçenizi yeterli görmeyip vizenize red verebilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda yeniden başvuru yapmanızın önünde yasal bir engel yoktur. Ayrıca Gana Konsolosluğu hakkında yasal işlem başlatabilmek için Gana Mahkemelerine başvuru yapabilirsiniz.

Vizeniz Onaylandıktan Sonra Gana’ya Giriş

Gana vizesi alan kişilerin seyahate çıkmadan önce mutlaka yaptırması gereken aşılar vardır. Onların başında da Sarıhumma aşısı gelmektedir. Sarıhumma, Aedes Aegypti sivrisinekleri ile bulaşan akut viral bir enfeksiyondur. Afrika’da, Güney Amerika’da ve Karayip Adaları’nda görülen bu salgın hastalığın bulaşma riski bulunan ülkelerden biri de Gana’dır. Sarıhumma’yı tedavi edici tıbbi müdahale henüz bulunamamıştır, ancak  aşı ile büyük ölçüde önlenebilmektedir. Bu nedenle 9 aylıktan büyük bütün ziyaretçilerin Gana’ya seyahat etmeden en az 10 gün önce Sarıhumma aşısı yaptırması gerekmektedir. Eğer başvuru sahibi daha önceden aşı yaptırmış ise aşı tarihi Gana’ya geliş tarihinden önce en fazla 10 yıl olmalıdır.  Seyahatiniz sırasında sınır polisi sorabileceğinden aşı kartınızı , otel rezervasyonu ve geliş gidiş uçak biletlerinizi yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Gana Vizesi Başvuru Bölgeleri

Gana Büyükelçiliği’nin bölge ayrımı yoktur. Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin vizenizi ikamet ettiğiniz ilden alabilirsiniz.Evraklarınızı dilerseniz Ankara ofisimize kargo ile gönderebilirsiniz.

Gana Vizesi 

Gana vizesine Ankara ofisimiz aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzu Ankara ofisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Yetkilimiz evrakların kontrollerini sağladıktan sonra başvuru sahibinin şahsen gelmesine gerek kalmadan Gana vize başvurusunu gerçekleştirebilmektedir. Gana vize başvuruları için 2024 güncel evrak listesi ve vize prosedürüyle ilgili detaylı bilgi için  0(312) 419 56 41 hatlı numaramızı arayabilir veya bilgi@happyturizm.com adresimize mail gönderebilirsiniz. 

UYARILAR

  • Gana vize işlemlerine eski, yırtık ve yıpranmış pasaportlarla başvuru yapmayınız. Eğer pasaportunuz 10 yıllıktan eski ise mutlaka değiştirin. Aksi takdirde Gana Büyükelçiliği ya da Gana Konsolosluğu vize başvurunuzu kabul etmeyebilir.
  • Gana yasalarına göre, akli dengesi yerinde olmayan kişiler, tıbbi personel tarafından sağlığı bozuk olduğu belirlenen kişiler, güvenlik riski taşıdığı düşünülen kişiler, hakkında geçerli bir sınır dışı emri olan kişiler ve suçluların iadesi hakkındaki 1960 tarihli yasaya göre cezalandırılmış kişiler Gana vize başvurusu yapamamaktadır.
  • Gana’ya gidecek olan medya personelleri ve gazeteciler de vizeye tabidir. Bu kişilere başvuruları sırasında akreditasyon belgesi verilmektedir. Bu nedenle Medya personelleri ve gazeteciler Gana vize başvurularını en az 2 hafta önceden yapmalıdır.

2024 güncel evrak listesi ve vize prosedürü hakkında detaylı bilgi için 0(312) 419 56 41 hatlı ofisimizi arayabilir, ücretsiz Gana vizesi bilgilendirme e-maili talep edebilirsiniz. bilgi@happyturizm.com

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek