Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Kamboçya Vizesi Vize işlemleri

Kamboçya Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Kamboçya Vizesi

Kamboçya, Güneydoğu Asya'da bulunan Başkenti Phnom Penhbir olan ülkedir. Yaklaşık olarak 181,035 kilometrekare yüzölçümüne sahip olan Kamboçya topraklarında yaklaşık 16 milyon kişi yaşamaktadır. Resmi dil Khmer'dir. Ayrıca İngilizce ve Fransızca da yaygın olarak konuşulur. Theravada Budizmi, Kamboçya'nın resmi dini inancıdır. Ülkede Budizm çoğunluktadır. Kamboçya'nın ekonomisi hızla büyüyen bir ekonomidir. Tarım, tekstil ve turizm ekonominin temelini oluşturur. Ayrıca inşaat ve hizmet sektörleri de önemlidir.
Kamboçya, eski çağlardan beri önemli bir tarihe sahiptir. Angkor Krallığı döneminde (9. ve 15. yüzyıllar arası) Angkor Wat gibi muhteşem tapınaklar inşa edilmiştir. Kamboçya daha sonra Fransız sömürge yönetimi altına girmiştir ve 1953 yılında bağımsızlığını kazanmıştır. Ülke daha sonra Khmer Rouge rejiminin yıkıcı etkilerine maruz kalmıştır.Kamboçya, tropikal iklimi, verimli ovaları ve Tonle Sap Gölü gibi önemli su kaynaklarıyla karakterizedir. Ülke aynı zamanda ormanlarla kaplı tepeler ve sahil şeritleri de içerir. Kamboçya, antik tapınakları, tarihi kalıntıları, doğal güzellikleri ve kültürel mirasıyla turistler arasında popüler bir destinasyondur. Angkor Wat, Angkor Thom ve Ta Prohm gibi tapınaklar, ziyaretçilerin ilgisini çeken başlıca yerlerdir. Kamboçya, zengin tarihi ve kültürel mirası, doğal güzellikleri ve sıcakkanlı insanlarıyla tanınan bir ülkedir.
Kamboçya, genellikle güvenli bir ülkedir. Ancak, bazı bölgelerde hırsızlık ve küçük suçlar olabilir. Seyahat edenlerin dikkatli olması ve yerel yetkililerin talimatlarını takip etmesi önemlidir.

Kamboçya Vizesi

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. 30 gün geçerli turistik amaçlı vizeler, Kamboçya’nın ülkemizdeki Fahri Konsolosluğunun yanı sıra, sınır kapılarında da verilmektedir. 
Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 180 gün içinde 30 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Kamboçya Vize türleri

  • Turistik vize
  • Ticari Vize
  • Çalışma vizesi
  • Aile ve Arkadaş ziyaret vizesi
  • Eğitim Vizesi

Kamboçya Vizesi Şartları Nedir?

Pasaport (Kamboçya vizesi alabilmeniz için en az 6 aylık süreli pasaporta sahip olmalısınız)
Pasaportunuzda iki boş sayfa olmalıdır.
Kamboçya vizesi için gerekli evrakları hazırlanmalıdır.
Bankaya vize ücretini ödenir. Dekont alınır
4 adet fotoğraf olmalıdır.
Kamboçya vize başvuru formu doldurulur
Sarı Humma Aşı Kartı
Kamboçya vize başvuru saatinde Kamboçya vize başvurusu yapılır

Kamboçya Vizesi İşlem Süresi

Kamboçya vize işlem süresi 5-7 iş günüdür. Acil Ekspres vize alımında ise 2 iş günde vize sonuçlanmaktadır. Acil Ekspres Kamboçya Vize ücreti iki katı olarak alınmaktadır.

Kamboçya Acil Vize Kamboçya Ekspres Vize

Kamboçya Büyükelçiliğin Acil vize veyahut Ekspres vize uygulaması bulunmaktadır. Kamboçya Acil vize, Kamboçya Ekspres vize alımı 2 iş gününde vize sonuçlanmaktadır. Acil Ekspres Kamboçya Vize ücreti, vize ücretinin iki katı olarak alınmaktadır.

Kamboçya Kapıda Vize

Kamboçya ülkesinin kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Kamboçya kapıda vize verilmemektedir. Pasaportunda Kamboçya vizesi olmayan kişileri Uçak firmaları uçağa almamaktadırlar. Ankara Kamboçya Büyükelçiliğinden vize almaları gerekmektedir.

Kimler Hangi Şehirden başvurabilirler

Türkiye’nin her bölgesinden, tüm şehirlerinden il ayrımı olmaksızın Ankara’da bulunan Kamboçya büyükelçiliğinden vize başvuruları yapabilirler. Evraklarınızı bize e-mail veya kargo  ile gönderebilir veya Ankara ofisimize ulaştırabilirsiniz. Happy Turizm Vize - Danışmanlık uzmanlarımız sizin adınıza tüm işlemleri yapacaktır. Bize ulaşmak için 0(312) 419 56 41 numaralı hattımızdan arayabilir veya bilgi@happyturizm.com mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek