Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Arjantin Vizesi Vize işlemleri

Arjantin Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Arjantin Vizesi

Arjantin Vize İşlemleri

Arjantin Vize İstiyor Mu?

Arjantin, Türkiye’den seyahat edecek Bordo( Umumi) Pasaport, Yeşil( Hususi) Pasaport, Gri( Hizmet) pasaport ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamillerinden ülkeye giriş tarihinden itibaren 6 ay içerisinde 90 güne kadar kalış süresi için vize talep etmemektedir, ancak sınır kapısında ücrete tabi olmayan kapı vizesi verilmektedir. 90 günü aşan süreler için ise Arjantin Konsolosluklarına başvurması ve uzun dönem vizesi için gerekli işlemleri yaptırmaları gerekmektedir.

Arjantin ile 31 Ağustos 1992 yılında yürürlüğe giren vize muafiyet anlaşması çerçevesinde, geçerli tüm pasaport hamili Türk ve Arjantin vatandaşları, 90 güne kadar ikamet süreli ve turistik amaçlı seyahatlerde karşılıklı olarak vizeden muaftırlar.

Arjantin’e Gitmek İçin Gerekli Evraklar

  • Seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli ve kapı vizesinin vurulabilmesi için 1 sayfası boş olan pasaport
  • Nüfus cüzdan fotokopisi
  • 2 adet arka fonu beyaz olan güncel hali yansıtan biyometrik fotoğraf
  • Konaklama belgeleri
  • Ulaşım belgeleri
  • Seyahat Sağlık Sigortası( 30.000 EUR teminatlı)
  • Arjantin’de yaşayan biri varsa onun tarafından gönderilecek davetiye

Meslek Evrakları
Standart evraklara ek olarak, başvuran kişinin, sigortalı çalışan, iş veren, kamu çalışanı, emekli, işsiz, öğrenci, avukat, mühendis, doktor, çiftçi veya ev hanımı olması gibi birçok meslek ve finansal gelir grubuna göre evraklar değişiklik gösterir.

Arjantin’den turistik vize, ziyaretçi vizesi, öğrenci vizesi ya da transit vize alabilirsiniz. Ülkeye gidiş amacınızla başvuracağınız vize türünün eşleşmesi oldukça önemli olduğundan; başvuru sırasında bu detayı dikkatle belirtmelisiniz.

**Hepatit A aşısı, Tifo aşısı, Hepatit B aşısı, Kuduz aşısı, Sarı Humma aşısı, Sıtma aşıları önerilmektedir.

Arjantin Vizesi Nasıl Alınır?

Arjantin’den turistik vize, ziyaretçi vizesi, öğrenci vizesi ya da transit vize alabilirsiniz.Hangi tür vize alacağınızı belirledikten sonra yapmanız gereken ikinci aşama Online Vize Başvuru Formu doldurmanız gerekmektedir. Happy Turizm’in profesyonel vize danışmanlık hizmetlerinden biri de vize başvuru formlarının doldurulmasıdır. Happy Turizm vize danışmanları seyahatin amacına uygun olarak evrak listelerini öncelikle başvuran kişiye gönderir. Gelen evrakların uygunluk kontrolü sağlanmasıyla birlikte, Arjantin vize başvurusu için randevunuz alınır. Ardından vize başvuru dosyanız hazırlanmaya başlar.

Form doldurulup Arjantin Vizesi için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra vize ücreti ödenir. Ardından evraklar Ankara Büyükelçiliğine ya da İstanbul konsolosluğuna iletilir. Happy Turizm’in profesyonel vize danışmanlık hizmetlerinden yararlandığınız takdirde bütün bu süreçlerde işlemlerinizde ekiplerimiz size yardımcı olacaktır. 

Daha sonra online olarak konsolosluktan randevu alınır. Randevu vakti geldiğinde vize başvurusu sahibi bizzat Ankara Büyükelçiliğine ya da İstanbul konsolosluğuna giderek parmak izi verir ve yetkililer ile mülakat yapar. Mülakat aşamasını da tamamlandıktan sonra vize başvurusunun sonucunu beklenir.

Her vize başvurusunda vize onayı veya reddi verme yetkisi yalnızca Arjantin Konsolosluklarına aittir. Başvuruda yalnızca evrak sunmak başarılı bir vize başvurusu için yeterli değildir. Happy Turizm hizmet anlayışı, basit hatalardan kaynaklı vize redlerinin önüne geçmek, vize red ihtimallerini azaltmak ve sizlere keyifli bir vize alım süreci yaşatmaktır. Sizler de vize başvurusu hakkında tüm süreç hakkında ücretsiz bilgi talep etmek, evrak listesi istemek ve Arjantin vize başvuru formu hakkındaki tüm sorularınız için 0(312) 419 56 41 numaralı telefon üzerinden Happy Turizm müşteri temsilcilerine ulaşabilirsiniz veya bilgi@happyturizm.com adresine sorularınızı e-mail olarak gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek