Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Kongo Vizesi Vize işlemleri

Kongo Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Kongo Vizesi

Kongo seyahat işlemlerinde ibraz edilmesi gereken evraklarla ilgili güncel evrak listesini web sitemizden temin edebilir ya da sayfamızda bulunan iletişim bilgilerini kullanarak, telefonla arayarak ya da bilgi@happyturizm.com mail adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımız vizeye tabidir. Kongo’ya yapacağınız turistik, ticari ya da aile ziyareti amaçlı seyahatleriniz ile ilgili seyahatleriniz için vize başvurusu yapmanız gereklidir.Yalnızca Diplomatik pasaport hamilleri Kongo vizesinden muaftır. Türkiye'den yapılan tüm vize başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması yalnızca Kongo Cumhuriyeti Büyükelçiliğine aittir.

Bize telefonla ulaşmanız durumunda Kongo seyahatinizde sunmanız gereken evrak listesini sizinle e-posta yoluyla paylaşacağız.

Kongo seyahatinizi kolayca gerçekleştirmek için belgelerinizi hazırladıktan sonra İstanbul'daki ofisimize kargo yoluyla veya şahsen ulaştırabilirsiniz. Kongo vize başvuruları ortalama olarak 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Diplomatik pasaport hamili vatandaşlar haricindeki tüm T.C. vatandaşları Kongo’ya yapacakları seyahatlerde vize prosedürüne tabidir. Kongo vize başvurusunun ilk adımını, başvuru formunu eksiksiz olarak gerçeği yansıtan, tutarlı beyanlarla doldurabilmek oluşturur.

Kongo seyahat tarihinize en geç 10 gün kala vize başvurunuzu tamamlamanızı, vize değerlendirme süresinin uzama riskine karşı tavsiye ederiz.

Kongo Cumhuriyeti Büyükelçiliği vize ücretlerini Euro olarak kabul etmektedir. 

Kongo Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Pasaport (Dönüş tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliği olan)
  • Kongo'dan temin edilen davet mektubu
  • 2 adet vesikalık fotoğraf
  • Uçak rezervasyonu, hotel rezervasyonu veya konaklama belgesi ve görev yazısı (iş amaçlı seyahatlerde Kongo'daki şirketten temin edilir)
  • Sarı sıtma (zorunlu); tifo, tetanoz (isteğe bağlı) aşı belgeleri.

Kongo seyahatleri ile ilgili diğer tüm soru ve görüşleriniz için bize ulaşınız. 0(312) 419 56 41

Kongo'ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının dikkatine;

(*) Kongo'ya Türkiye'den direkt uçuş bulunmamaktadır. Kongo'ya seyahat planlayan vatandaşlarımız İstanbul kalkışlı uçaklarla Paris, Dubai, Kazablanka, Addis Ababa ve Afrika’daki diğer bazı başka merkezler üzerinden aktarmalı olarak Brazavil’e ulaşabilirler.  Diğer bir seçenek de Kongo Demokratik Cumhuriyeti üzerinde Kongo Cumhuriyeti'ne geçmektir. Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin başkenti Kinşasa'dan Kongo Cumhuriyeti'nin başkenti Brazavil'e tekne ile geçilebilmektedir. 

(*) Kongo Cumhuriyeti Devleti, 2014 yılından beri ülkede kayıt dışı çalışan yabancılara karşı katı bir sınır dışı operasyon yürütmektedir. Bu nedenle Kongo'ya  seyahat planlayan vatandaşlarımızın ülkede kalacakları süre boyunca pasaportlarını yanlarından ayırmamalarını, pasaportlarını güvenli bir yerde taşımalarını, T.C. Kongo/Brazavil Büyükelçiliğinin telefon numarasını yanlarında buludurmalarını; Kongo'da uzun süreli ikamet planlayan vatandaşlarımızın da Büyükelçiliğe kaydolarak "Konsolosluk Kimliği" edinmelerini tavsiye ederiz. 

(*) Kongo Cumhuriyeti'ne yapılacak olan seyahatlerde sağlık önlemleri ve gerekli aşılar konusunda Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünün tavsiyelerine uyulmalıdır. 

Kongo Vize Türleri

Kongo’ya kısa süreli ya da uzun süreli seyahat etmek için başvuruda bulunabilirsiniz. Aşağıda yer alan kategoriler kısa süreli Kongo seyahatleriniz içindir.

  • Turistik seyahat
  • Ticari Amaçlı Seyahat
  • Resmi/Diplomatik Vize

Kongo Turist Vizesi: Kongo Turist vizesi  3 ay (90 gün) süreyle başvuru sahibinin ülkede kalacağı süreye göre tek veya çok girişli olarak verilmektedir. 

Kongo Ticari Vize: İşletme vizesi olarak da verilen Kongo Ticari Vize ülkede fizibilite çalışmaları yapmak, profesyonel ve iş bağlantıları kurmak ve Kongo Cumhuriyeti'ndeki yatırım yapmak için seyahat eden yabancı vatandaşların başvurması gereken vize türüdür. Kongo ticaret vizesi bir ay (30 gün) sürelidir ve başvuru sahibinin ülkede kalacağı süreye ve ülkeye yapacağı seyahat sayısına göre tek veya çok girişli olarak verilmektedir. Kongo Ticari Vizelerinin süresi 30 günü aşmamaktadır. Kongo'da iş başvurusunda bulunan kişi ülkede 30 günden fazla kalmayı planlıyorsa vizesini ikamet yerine en yakın Göçmenlik Bürosundan uzatmalıdır. 

Kongo Resmi / Diplomatik Vize: Resmi/Diplomatik hususlarla ilgili Kongo Cumhuriyeti'ne gitmek isteyen Diplomatik pasaport hamillerine veya Birleşmiş Milletler Laissez-Passer hamillerine diplomatik / resmi vizeler verimektedir. Diplomatik pasaportlarla yapılan vize başvurularında uygun görülmesi halinde 12 aylık bir vize verilmektedir. T.C. Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Ülkede daha uzun konaklamak isteyen diplomatik pasaport hamilleri vize prosedürünü tamamlamalıdır.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek