Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Ekvador Vizesi Vize işlemleri

Ekvador Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Ekvador Vizesi

Ekvador Hakkında Genel Bilgiler

Ekvador, Güney Amerika'nın batısında bulunan ve doğal güzellikleri ile ünlü bir ülkedir. Ekvador, Kuzey ve Güney yarımküreler arasında yer alır ve dünyanın ekvator çizgisinin yakınında bulunur. Batıda Pasifik Okyanusu'na, kuzeyde Kolombiya'ya, güney ve doğuda Peru'ya komşudur. Başkenti Quito'dur. Ekvador'un nüfusu yaklaşık 17 milyon kişidir. Ülkenin resmi dili İspanyolcadır, ancak yerli Quechua ve Shuar gibi diller de konuşulur. Ekvador ekonomisi çeşitli sektörlerde gelişmiştir, bunlar arasında petrol, tarım, balıkçılık ve turizm yer alır. Ülkenin para birimi Amerikan Doları'dır.

Ekvador, İnka İmparatorluğu'nun yanı sıra pre-Kolombiyen kültürlerin izlerini taşır. 16. yüzyılda İspanyol kolonizasyonu başladı ve bu dönem Ekvador'un modern tarihini şekillendirdi. Ekvador kültürü, İspanyol, yerli ve Afrika kökenli unsurların birleşimiyle zenginleşmiştir. Ülkenin geleneksel dansları, müziği, festivalleri ve el sanatları, Ekvador'un çeşitli kültürel mirasının bir yansımasıdır.

Ekvador, doğal güzellikleri ve biyoçeşitliliğiyle ünlüdür. Galapagos Adaları, dünyanın en ünlü doğal yaşam alanlarından biridir ve eşsiz flora ve fauna çeşitliliği sunar. Amazon Yağmur Ormanları, Ekvador'un doğusunda bulunur ve birçok turistin doğa gezileri için tercih ettiği bir destinasyondur. And Dağları, trekking ve dağcılık için popülerdir. Ayrıca, ülkenin tarihi şehirleri olan Quito ve Cuenca, renkli koloniyal binaları ve tarihi mekanlarıyla turistler için ilgi çekicidir.

Ekvador genel olarak güvenli bir seyahat destinasyonudur, ancak bazı bölgelerde suç riski bulunabilir. Turistlerin özellikle büyük şehirlerde ve turistik bölgelerde dikkatli olmaları önemlidir. Ayrıca, sağlık konusunda önlem almak ve seyahat öncesi güvenlik uyarılarını dikkate almak da önemlidir.

Ekvador Vize İşlemleri

Ekvador’a gidecek olan Türk vatandaşlarından Umumi (Bordo), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinden 90 güne kadar olan ziyaretleri için vize talep edilmemektedir.

Ekvador’a gitmek için gerekli evraklar

Pasaport ( Seyahat bitiminden sonra 6 ay daha geçerli)
Nüfus cüzdan fotokopisi
30.000 EUR’luk seyahat sağlık sigortası
Konaklama yeri bilgileri
(Otel vb. rezervasyonları )
Seyahat belgeleri (Uçak, otobüs, gemi vb. rezervasyon veya biletleri)
Bunlara ek olarak seyahat etmeden önce Tifo aşısı, Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak, Kuduz aşısı, Difteri, Tetanos, Boğmaca, Polio (çocuk felci), Hepatit A aşısı, Hepatit B aşısı, Sarı Humma aşısı, Sıtma aşılarının yaptırılması mühimdir.

Seyahat sağlık sigortası için Happy Turizm Vize - Danışmanlık uzmanlarımıza ulaşmanız halinde size yardımcı olacaklardır. 0(312) 419 56 41 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Ekvador Vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek