Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Fiji Vizesi Vize işlemleri

Fiji Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hizli vize Ödeme kolayligi
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Fiji Vizesi

Fiji Hakkında Genel Bilgiler

Güney Pasifik Okyanusu'nda, 300'den fazla adadan oluşan bir ada ülkesi olan Fiji, turkuaz suları, beyaz kumları ve palmiye ağaçlarıyla ünlü tropikal bir cennettir. Misafirperver halkı, doğal güzellikleri ve zengin kültürel mirasıyla ziyaretçileri kendine çeker.

Fiji'nin toprakları, ana ve daha küçük adalar olmak üzere iki büyük gruba ayrılır. Başkent Suva, Viti Levu adasında bulunur ve ülkenin en büyük şehri ve limanıdır. Nadi, turistlerin ana giriş noktasıdır ve uluslararası bir havalimanına ev sahipliği yapar.

Fiji'nin doğal güzellikleri, mercan resifleri, tropikal ormanlar ve dağlarla doludur. Mercan adaları ve berrak suları, şnorkelle dalış ve dalış için mükemmel koşullar sunar. Ülkenin iç kesimlerindeki doğal yaşam, keşfedilmeyi bekleyen vahşi ve doğal güzelliklerle doludur.

Fiji'nin kültürel yapısı, Polinezya, Melanezya ve Hint kökenli etnik gruplarının karışımını yansıtır. Bu, ülkenin eşsiz bir kültürel mozaik oluşturmasına neden olur. Geleneksel danslar, müzikler, el sanatları ve dini törenler, yerel kültürün önemli bir parçasını oluşturur.

Fiji'nin ekonomisi, turizme, tarıma ve balıkçılığa dayanır. Turizm, ülkenin ana gelir kaynağıdır ve adaların güzellikleri, tatil köyleri ve su sporları olanakları, ziyaretçileri kendine çeker. Tarım, Hindistan cevizi, ananas, kakao ve vanilya gibi ürünlerin yetiştirilmesini içerir. Balıkçılık ise, yerel halkın geçim kaynağıdır.

Ülkenin güvenlik durumu genellikle istikrarlıdır, ancak doğal afetler ve iklim değişikliği gibi risklerle karşı karşıya olabilir.

Fiji, doğal güzellikleri, sıcakkanlı insanları ve zengin kültürel mirasıyla Pasifik'te eşsiz bir destinasyondur. Güneşin, kumun ve suların tadını çıkarmak isteyenler için bu tropikal cennet, unutulmaz bir tatil deneyimi sunar.

Fiji Vize İşlemleri

Umuma mahsus, hizmet, hususi ve diplomatik pasaport hamili vatandaşlarımız Fiji’ye yapacakları seyahatlerde 90 gün süreyle vizeden muaftır.

Fiji’ye Gitmek İçin Gerekli Evraklar

Fiji’ye gitmek için vize gerekmese de talep edilebileceği için hazırlanması gereken evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar şu şekildedir:

Pasaport ( Seyahat bitiminden sonra 6 ay daha geçerliliği olan)
Nüfus cüzdan fotokopisi
Ulaşım belgeleri (Uçak, otobüs, gemi vb. biletleri ya da rezervasyonları)
Konaklama yeri belgeleri (Otel vb. rezervasyonları)
Seyahat sağlık sigortası
Varsa davetiye
**Gerekli görülmesi durumunda ek evrak talep edilebilir. Seyahat etmeden önce detaylı bilgi edinilmesi gerekmektedir.

Fiji vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek