Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Mikronezya Vizesi Vize işlemleri

Mikronezya Vizesi

 • Hizmet Puanı
 • (5.0)
2-7 Gün Hizli vize Ödeme kolayligi
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Mikronezya Vizesi

Mikronezya Hakkında Genel Bilgiler

Mikronezya, Büyük Okyanus'ta bulunan ve Mikronezya adalar grubuna dahil olan birçok ada ülkesinin adıdır. Bu adalar topluluğu, üç ana bölgeye ayrılır: Batı Mikronezya, Orta Mikronezya ve Doğu Mikronezya. Her bölge farklı siyasi yapılar altında bulunur.

Batı Mikronezya:

Bu bölge, Palau ve Guam gibi adalardan oluşur.
Palau, bağımsız bir ülke olarak tanınır ve Büyük Okyanus'taki batı kesiminde yer alır.
Guam, Amerika Birleşik Devletleri'ne bağlı bir Amerikan denizaşırı bölgesidir.

Orta Mikronezya:

Orta Mikronezya, Marshall Adaları ve Kosrae, Pohnpei, Chuuk gibi adaları içerir.
Marshall Adaları, bağımsız bir ülke olarak tanınır ve Büyük Okyanus'un orta kesiminde yer alır.
Kosrae, Pohnpei ve Chuuk, Federated Devletleri'nin bir parçasıdır ve bağımsızlık yanlısı olmayan bağımsızlık statüsüne sahiptir.

Doğu Mikronezya:

Bu bölge, Palikir (Mikronezya Federal Devletleri'nin başkenti), Yap ve Ulithi gibi adaları içerir.
Mikronezya Federal Devletleri, bu bölgenin bir parçasıdır ve Birleşmiş Milletler üyesidir.

Mikronezya, turkuaz suları, beyaz kumlu plajları ve zengin deniz yaşamıyla ünlüdür. Dalış, şnorkelle yüzme ve deniz altı keşifleri, bu adalar grubunun popüler turistik aktivitelerindendir. Ayrıca, bölgenin geleneksel kültürü, el sanatları ve festivalleri de ziyaretçileri cezbetmektedir.

Ancak, Mikronezya'nın ekonomisi, sınırlı doğal kaynaklara ve sınırlı kara alanına dayandığından, turizm ve dış yardıma bağımlıdır. İklim değişikliği ve deniz seviyesindeki yükselme gibi çevresel endişeler, bu adaları etkileyen önemli sorunlardır.

Mikronezya'nın siyasi ve kültürel yapısı, farklı adalar ve adalardaki farklı siyasi yapılar nedeniyle çeşitlilik gösterir. Ancak, bölge genel olarak geleneksel yaşam tarzı, deniz kültürü ve zengin doğal güzellikleriyle tanınır.

Mikronezya Vize İşlemleri

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

 Mikronezya’ya gidecek olan Türk vatandaşları 30 gün süreli ziyaretleri için kapı vizesi uygulamasından yararlanabilir. Bu süre uzatılmak istenirse göçmenlik bürosuna başvurularak 60 güne kadar çıkarılabilir.

Mikronezya Vize Türleri

Mikronezya’ya gidecek olan kişiler şu vizeleri alabilmektedir:

 • Mikronezya Turistik Vize
 • Mikronezya Ticari Vize
 • Mikronezya Transit Vize

Mikronezya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’de Mikronezya Büyükelçiliği veya Konsolosluğu bulunmamaktadır. Mikronezya’ya gidecek olan Türk vatandaşları 30 gün süreli ziyaretleri için kapı vizesi uygulamasından yararlanabilir. Bu süre uzatılmak istenirse göçmenlik bürosuna başvurularak 60 güne kadar çıkarılabilir. Mikronezya kapı vizesi için bulundurulması gereken evraklar şu şekildedir:

 • Pasaport (Ülkeye girişten sonra en az 4 ay daha geçerli)
 • Mikronezya Vize Başvuru Formu
 • Konaklama yeri belgeleri (Otel rezervasyonu vb.)
 • 30 gün sonra dönüleceğini gösteren dönüş bileti
 • Varsa davetiye
 • Seyahat masraflarının karşılanabileceğini gösteren yeterli miktarda finansal kaynak

Mikronezya' da uzun süre kalmak isterseniz size uygun vize türünü belirleyip ona göre vize danışmanlık merkezleri aracılığıyla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Mikronezya vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek