Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Kolombiya Vizesi Vize işlemleri

Kolombiya Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Kolombiya Vizesi

Kolombiya Hakkında Genel Bilgiler

Kolombiya, Güney Amerika'nın kuzeybatısında bulunan bir ülkedir ve Güney Amerika'nın en kalabalık dördüncü ülkesidir. Renkli kültürü, çeşitli doğal güzellikleri ve tarihi mirası ile dikkat çeker. Kolombiya, kuzeyde Karayip Denizi ve Atlas Okyanusu'na, batıda Panama, doğuda Venezuela ve Brezilya'ya ve güneyde Peru ve Ekvador'a komşudur. Başkenti ve en büyük şehri Bogotá'dır. Kolombiya'nın nüfusu yaklaşık 50 milyon civarındadır. Ülkenin resmi dili İspanyolcadır, ancak bazı bölgelerde yerli halkların dilleri de konuşulur. Kolombiya'nın ekonomisi çeşitli sektörlerde gelişmiştir, bunlar arasında tarım, madencilik, turizm ve hizmet sektörü yer alır. Ülkenin para birimi Kolombiya Pesosu'dur.

Kolombiya, yerli Chibcha, Tayrona ve Muisca halklarının yaşadığı bölgelerde zengin bir tarihe sahiptir. 16. yüzyılda İspanyol kolonizasyonu başladı ve bu dönem Kolombiya'nın modern tarihini şekillendirdi. Kolombiya kültürü, İspanyol, yerli ve Afrika kökenli unsurların birleşimiyle zenginleşmiştir. Ülkenin geleneksel dansları, müziği, festivalleri ve el sanatları, Kolombiya'nın renkli ve çeşitli kültürel mirasının bir yansımasıdır.

Kolombiya, doğal güzellikleri, tarihi şehirleri ve kültürel mirasıyla turistler için çekici bir destinasyondur. Tayrona Ulusal Parkı, Karayip kıyısında yer alan muhteşem plajları ve tropikal ormanlarıyla ünlüdür. Cartagena, Kolombiya'nın Karayip kıyısındaki tarihi bir liman şehri olup, renkli koloniyal binaları ve kaleleriyle bilinir. Bogotá, modern sanat galerileri, müzeler ve tarihi mekanlarıyla zengin bir kültürel deneyim sunar.

Kolombiya genel olarak güvenli bir seyahat destinasyonudur, ancak bazı bölgelerde suç riski bulunabilir. Turistlerin özellikle büyük şehirlerde ve turistik bölgelerde dikkatli olmaları önemlidir. Ayrıca, sağlık konusunda önlem almak ve seyahat öncesi güvenlik uyarılarını dikkate almak da önemlidir.

Kolombiya, doğal güzellikleri, zengin tarihi ve kültürel mirasıyla Güney Amerika'nın önemli bir ülkesidir. 

Kolombiya Vize İşlemleri

Kolombiya Cumhuriyeti’ne seyahat etmeyi planlayan Diplomatik (Siyah), hizmet (Gri), hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip Türk vatandaşları 90 güne kadar yapacakları seyahatlerde vizeden muaf bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Kolombiya için 90 gün süreyle ziyaretlerde vize talep edilmese de seyahatte bulundurulması gereken evraklar olacaktır. Bu evraklar şu şekildedir.

Pasaport (Seyahat dönüşünden itibaren 6 ay geçerli)

Nüfus cüzdan fotokopisi

Konaklama belgeleri (Otel vb. rezervasyonları)

Seyahat belgeleri (Uçak vb. bilet veya rezervasyonları)

Seyahat sağlık sigortası (Opsiyonel)

Sarı humma aşı kartı: Seyahatenize çıkmadan önce sarı humma aşısı yaptırmalı ve aşı kartınızı yanınızda taşımalısınız. Sarı Humma Aşısını Sağlık Bakanlığı İl Hudut birimlerinde, Havaalanlarında ve Sınır Kapılarında yaptırabilirsiniz.

Dikkat! 

Kolombiya’da genel güvenlik koşullarında göreceli gelişme sağlandığı görülmekle birlikte ülke hırsızlık ve cinayet gibi suçlarda dünyanın en tehlikeli bölgeleri arasında yer almaya devam etmektedir. Ülkeyi ziyaret edecek ziyaretçilerin güvenlik konularına azami dikkat göstermeleri, özellikle geceleri taksi kullanmaktan kaçınmaları ve eğlence yerlerinde riskli durumlara karşı tedbirli olmaları önem taşımaktadır.

Kolombiya Vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek