Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Afganistan Vizesi Vize işlemleri

Afganistan Vizesi Nasıl Alınır?

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Afganistan Vizesi Nasıl Alınır?

Afganistan Vize İşlemleri

Happy Turizm Vize - Danışmanlık'a Hoş geldiniz…
 
Değerli ziyaretçilerimiz; 

  •  Afganistan’a yapacağınız turistik, ticari ya da aile ziyareti amaçlı seyahatleriniz ile ilgili seyahatleriniz için vize başvurusu yapmanız gereklidir.
  • Afganistan seyahat işlemlerinde ibraz edilmesi gereken evraklarla ilgili güncel evrak listesini web sitemizden temin edebilir ya da sayfamızda bulunan iletişim bilgilerini kullanarak, telefonla arayarak ya da bilgi@happyturizm.com mail adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.
  • Bize telefonla ulaşmanız durumunda Afganistan seyahatinizde sunmanız gereken evrak listesini sizinle e-posta yoluyla paylaşacağız.
  • Afganistan seyahatinizi kolayca gerçekleştirmek için belgelerinizi hazırladıktan sonra seyahatiniz için gittiğiniz havaalanında ülkeye direkt giriş yapabilirsiniz.
  • Afganistan’a kısa süreli ya da uzun süreli seyahat etmek için başvuruda bulunabilirsiniz.

Aşağıda yer alan kategoriler kısa süreli Afganistan seyahatleriniz içindir.

Turistik seyahat
Ticari Amaçlı Seyahat
Aile ziyareti Amaçlı seyahat
Afganistan Vizesi Formu

Afganistan vizesi için başvuruda bulunurken öncelikle olarak seyahat amacınızın durumunu iyi açıklamanız önemlidir. Girdiğiniz ülke sınırlarının içinde size güvenle bakabilmeleri için gerekli olan tüm prosedürlerin bir amacı vardır. Afganistan vizesi formunda doldurmanız gereken kısımlar vardır. Bunlar, hangi amaçlarla ve kimlerin yanında bulunduğunuz, seyahat sırasında masrafarınızı karşılayacak gücünüzün var olup olmadığına kadar detaylı bir inceleme isteyen ülke konsoloslukları, verdiğiniz doğru ve hatasız bilgiler neticesinde Afganistan vizesi başvurunuzu olumlu kılar. Şüphe duyduğu, inanmadığı, ya da yenilenmesini istediği her belge ve bilgi aleyhinize dönebilir. Bunun için en sağlıklı yöntem, Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize uzmanları ile yapacağınız bilgi alışverişidir. Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize uzmanlarına teslim ettiğiniz belgeler ve doldurduğunuz formlar ile adınıza alınan Afganistan vize randevusu ile parmak izi taramanız yapılır. İşlemlerin sonunda olumlu görülen evraklarınızın teslimi ile vize sonucunuzun yanıtı tarafımızdan iletilir. Afganistan vizesi başvurusunda da her vize protokülde olduğu gibi zamanında yapılan evrak hazırlıkları, eksiksiz bir sunum, seyahat amacınızın net ifadesi ve ülke sınırları içinde kendinize çizdiğiniz seyahat planı önemlidir.

Rahat ve kaliteli bir seyahat için, vize sonucunuzun olumlu kılınması atacağınız adımların içinde sonuçlanır. Daha önce ret yanıtını alanlar, ya da ilk kez Afganistan vizesi başvurusundan bulunacak olanlar için oldukça hassas bir süreç olan bu evre, Happy Turizm Vize - Danışmanlık uzmanlarının katkılarıyla daha net ve şeffaf bir halde ilerler. Afganistan vizesi formunu doldururken önemli noktalar uzmalarımız tarafından size aktarılacaktır. Afganistan vizesi  Afganistan Konsolosluğuna bağlı olduğundan ilerlenen tüm aşamaları her yönüyle değerlendirmek  sağlıklı olacaktır.

Afganistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Afganistan vizesi için gerekli evraklar büyük bir titizlikle hazırlanmalıdır. Göstereceğiniz önem sayesinde doğru bir yolda ilerlemeniz  mümkün olur. Seyahat amacına göre sizden istenilen her bilgi ve belgeyi tamamlamak, Afganistan vizesi gerekli evraklar bölümünü sorunsuz geçmeniz demek olacaktır. İlk aşama kimlik fotokopiniz ve pasaportunuz, hemen sonrasında vize talep dilekçesi bu dilekçe çalıştığınız yer açısından şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben yazılan, imzası ile kaşesini bulunduran formatta olmalıdır. Çalışanlar için SGK iş bildiri formu, hizmet dökümü, kişi sigortasız bir işte yer alıyorsa şirket tarafından onaylanmış sözleşme gereklidir.

Afganistan vizesi için gerekli evraklar listesinde, 2 adet arkası beyaz fon üzerine çekilmiş, güncel halinizi yansıtan biyometrik fotoğraf, yine ticari amaçla yapılan seyahat için şirketin evralarının güncel hali, faaliyet belgesi, şirket sirküleri, sicil gazete forokopileri ayrıca, 3 aylık maaş bordrosu, 3 aylık banka hesap özeti, davet üzerine katılıyorsanız bunu gösteren ve amacı belli eden davetiye, konaklayacağınız yerlerin bilgisini sunan rezervasyon bilgileriniz istenilenler arasındadır. Afganistan vizesi seyahat amacından kastedilen sehayat amacına göre şekillenen evrak listesidir. Turistik, ticari ve aile ziyareti olarak geçerli olan vize türleri açısından oluşturulacak vize profilini anlatır. Ayrıca Afganistan vize başvurusunda bulunan kişi öğrenci ya da emekli ise bu  durumları belgelendirmek gerekmektedir.

Afganistan Sınır Kapısı Vizesi

Afganistan sınır kapısında ülkeye girmek isteyen Yabancı tüccar ve yatırımcılara uluslar arası Hamid Karzai Hava Alanı’na girişte vize vermektedir. Bu vize, Afganistan İçişleri Bakanlığı’nın sınır kontrol görevlileri tarafından, Dışişleri Bakanlığı’nın talep ettiği gerekli evraklar incelendikten sonra verilmektedir.

Afganistan sınır kapısı vizesi için başvuru sahibinin bazı evrakları temin etmesi ve sınır kapısındaki görevliye sunması gerekmektedir. bilgi@happyturizm.com  adresimize mail göndererek yetkilimizden Afganistan sınır kapısı vizesi için gerekli evraklarınızı öğrenebilirsiniz.

Afganistan Kapıda Vizesi için;  başvuru sahibinin noter onaylı, en az 6 aylık geçerliliği olan ticaret izni belgesinin fotokopisi, noter onaylı ve hesabında en az 100 bin ABD doları olan banka hesabı belgesi, bir fotoğraf ile birlikte doldurulmuş vize istek formu, geçerli Ticaret belgesiyle birlikte ticari şirketin adresi, yabancıların Afganistan’da İkamet ve Seyahat Etme yasasının 27. maddesine göre (Sadece Yabancı Tüccar ve Yatırımcılar için) vize harcının ödenmesi, Ticari Şirketin asli mektubu ve Adli Sicil Kaydı belgesini sunması gerekir. 

Afganistan Vizesi Nasıl Alınır?

Afganistan vizesi başvurularınızın zamanında sonuçlanması için seyahat tarihinden 15 gün önce yapmak doğru olacaktır. Konsoloslukça oluşabilecek olan aksamalara maruz kalmamak adına gerçekleştirilen işlemlerin zamanında sonuçlanması önemlidir. Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize uzmanları, Afganistan vizesi nasıl alınır sorusuna en doğru cevabı vermek için ofislerinde bulunmaktadırlar. İletişim bilgilerinden ve ofislerimizden uzman yorumlarını alabilmek için harekete geçebilirsiniz. Başvurunuzu sizin adınıza yapan Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize uzmanları hazırladığınız tüm evrakları titizlikle inceler ve değerlendirir. Hatasız ve eksiksiz girdiğiniz her bilginin sonucunda da başvuru sonucunuzun olumlu olacağını öngörür. Bu aşamada Afganistan vizesi almak daha kaliteli ve pratik bir uygulama ile mümkündür.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek