Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Tayvan Vizesi Vize işlemleri

Tayvan Vizesi Nasıl Alınır?

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Tayvan Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçimiz, Happy Turizm şirketimizce hazırlanan Tayvan Vizesi işlemleri, Tayvan E-Vize Süreçleri, Tayvan Vize Ücreti konularda bilgi vermeyi amaçlayan sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızın devamında

Tayvan Vize İstiyor Mu?

Tayvan’a Vize Var Mı?

gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Tayvan Vizesi

Tayvan Vize İstiyor mu?

Tayvan hükümeti, Tayvan’a seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarından pasaport ayırımı olmaksızın vize istemektedir. Bu doğrultuda Bordo (Umuma Mahsus), Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahibi olan tüm vatandaşlarımızın vize almaları gerekir. Yolcularımız ihtiyaç duydukları vize şirketimiz aracılığı ile zahmetsizce edinebilirler.

Şirketimizce hizmet kapsamında sunabilen Tayvan vize başvuru çeşitlerini aşağıda bulabilirsiniz. Bu amaçlar dışında, uzun süreli yolculuklar için (Eğitim, Çalışma, Yerleşme gibi) vize almak isteyen yolcularımızın doğrundan Tayvan Büyükelçiliği’ne başvuru yapmaları gerekir.

  • Tayvan Turist Vizesi (Turistik, Kültürel ya da Sportif Amaçlı Yolculuklar)
  • Tayvan Ticari Vize (iş Görüşmeleri, Fuar, Konferans için Seyahatler vb.)
  • Tayvan Ziyaret Vizesi (Arkadaş, Aile Üyesi ya da Akraba Ziyaretleri için)

Yukarıdaki gerekçelerle seyahat etmeniz halinde zaman kaybetmeden Tayvan Vizesi hakkında bilgi almak veya başvuru yapmak için +90(312) 419 56 41 numaralı telefondan merkezi ofisimizi arayabilir, bilgi@happyturizm.com adresine mail atabilirsiniz.

Tayvan E-Vizesi ve Tayvan Kapı Vizesi Nedir?

Tayvan’a giriş imkânı sunan vizeyi edinmenin birkaç alternatifi söz konusudur. Bunlarından en çok tercih edileni Tayvan E-Vizesidir. Tayvan E-vizesi belge hazırlığı gerektirmemesi, hızla sonuçlanması, harç ücreti ödenmemesi ve dünyanın herhangi bir yerindeyken alınabilmesi sebebiyle belirgin avantajlara sahiptir. Başvuru sahibi olan yolcumuz Tayvan elektronik vizesi alarak 90 günlük bir sürede, 30 gün konaklama imkânı ile ülkede kalabilmektedir.

Tayvan E-Vizesi başvuruları klasik vizelerden farklı olarak ülkemizdeki dış temsilcilik olan Tayvan Ankara Büyükelçiliği tarafından değil, doğrudan Tayvan sınırları içerisinde yer alan Tayvan Göçmenlik ofisinde değerlendirilerek sonuçlandırılır. Tayvan vizesi için gerekli olan belgeleri sizden edinen uzmanımız, bu belgeler eşliğine online formları ve bölümleri doldurarak giriş işlemlerini tamamlar ve başvurunuzu iletir. İlgili birimlerce değerlendirilmesinin arından sonuçlanan Tayvan E-Vizesi, PDF formatında hazırlanarak size mail ortamında gönderilir. Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tamamlanan bu sürecin hiçbir aşamasında şahsen gelmeniz, mülakata girmeniz, parmak izi vermeniz ya da pasaportunuzu fiziksel olarak göndermeniz gerekmemektedir. Tayvan E-Vize başvurusu için gerekli belgeleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Şirketimizce yapılan Tayvan E-Vize Başvurularının %99’luk bölümü olumlu sonuçlanmaktadır.
Tayvan kapı vizesi uygulaması ise, Tayvan’a iniş aşamasında belirli havalimanlarından talep edilebilecek bir vizedir. Havaalanında oluşabilen yoğunluk, sistem aksamaları, satın alınmış dönüş bileti istenmesi, form doldurulması ve yanınızda resim bulundurmanız gerekmesi nedeniyle daha az yolcumuz tarafından tercih edilmektedir.

Kapı vizesi uygulaması Tayvan Taoyuan Uluslararası Havaalanı, Taipei Songshan Havalimanı, Taichung Havalimanı ve Kaohsuing Uluslararası Havalimanından yapılan girişlerde talep edilebilir. Tayvan kapı vizesi 30 gün geçerlidir ve uzatılamaz.

Tayvan E-Vizesi

Tayvan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Tayvan elektronik vizesi başvurusu için herhangi bir ön hazırlık gerekmez. Seyahat tarihi itibariyle, 6 ay geçerliliğe sahip bir pasaporta sahip olmanız, Tayvan E-Vizesi için yeterlidir. Pasaportunuzun resimli datapage kısmını (2.Sayfa) renkli olarak tarattıktan sonra bilgi@happyturizm.com adresine mail atmanızın ardından planladığınız seyahat tarihleri uzmanımızca not edilecek ve başvurunuz başlatılacaktır. Online işlemleri ilerletebilmek için gerekli olabilecek ek belge olması halinde uzmanlarımız sizi bilgilendirerek çözümleri paylaşacaklardır.

Tayvan kapı vizesi için ise inişte sunmanız gereken bazı belgeler bulunur. Bunlar, ez az 6 ay süreye sahip pasaportunuz, Koltuk numarası onaylı gidiş-dönüş biletiniz, havaalanından verilen başvuru formunun doldurulmuş hali ve 2 adet fotoğraftır. Bu belgeleri düzenledikten sonra Taoyuan havalimanından giriş yapan yolcuların Konsolosluk İşleri Bürosuna (BOCA) iletlmesi gerekir. Songshan, Taichung veya Koahsiung havalimanından giren yolcuların ise Ulusal Göçmenlik Ajansına iletmeleri, ardından edindikleri geçici giriş izni ile pasaportlarını, Taichug ya da Kaohsiung da bulunan  konsolosluk ofislerine götürerek giriş izinlerini almaları gerekir.

Tayvan Vize Ücreti 2024

Yazımızın önceli kısımlarında ilettiğimiz gibi Tayvan E-Vizesi için herhangi bir konsolosluk harcı, ücreti yoktur. Bu nedenle 2024 yılı Güncel Tayvan Vizesi ücreti danışmanlık bedelimiz olan 1.000 TLdir. Bu ücretin dışında herhangi bir bedel talep edilmez. Tayvan Vize Ücreti olan 1.000 TL’yi dilerseniz banka hesaplarımıza transfer edebilir, dilerseniz kredi kartınız ile ödeyebilir, dilerseniz de ofisimizi ziyaret ederek elden gerçekleştirebilirsiniz.

Havaalanında prosedürlerle uğraşmamak, zaman kaybetmemek ya da sorun yaşamamak için seyatinizin öncesinde Tayvan E-Vizenizi edinebilirsiniz. Uzmanlarımız, +90(312) 419 56 41 numaralı telefonda, bilgi@happyturizm.com adresinde ve ofisimizde size yardımcı olmak için hazırlar.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek