Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Nauru Vizesi Vize işlemleri

Nauru Vizesi

 • Hizmet Puanı
 • (5.0)
2-7 Gün Hizli vize Ödeme kolayligi
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Nauru Vizesi

Nauru Hakkında Genel Bilgeler

Nauru, Büyük Okyanus'un batı kesiminde, Mikronezya'nın bir parçası olarak yer alan küçük bir ada ülkesidir. Ülkenin resmi adı "Nauru Cumhuriyeti"dir. Yüzölçümü bakımından dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan Nauru, kendine özgü tarihi, doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleriyle dikkat çeker.

Nauru'nun başkenti ve en büyük şehri Yaren'dir. Ülke, tek bir adadan oluşur ve yaklaşık olarak 21 kilometrekarelik bir alana sahiptir. Nauru, deniz seviyesinin hemen üzerinde yer aldığı için iklimi genellikle tropikaldir ve sıcak ve nemli bir hava hakimdir.

Nauru'nun nüfusu yaklaşık olarak 10.000 kişidir. Ülkenin resmi dili İngilizce'dir, ancak Nauru dili de yaygın olarak konuşulur. Halkın çoğunluğu Nauru halkıdır ve yerli kültürleriyle özdeşleşmişlerdir.

Ekonomisi büyük ölçüde fosfat madenciliğine dayanır. Nauru'nun yüzeyi, zengin fosfat yataklarıyla doludur ve bu fosfatlar 20. yüzyılın başlarında büyük ölçüde ihraç edilmiştir. Ancak, bu kaynakların tükenmesiyle birlikte, ülke ekonomik olarak zorluklarla karşılaşmıştır. Son yıllarda, Nauru, balıkçılık ve yüksek lisans öğrencileri için eğitim hizmetleri gibi diğer endüstrilere de odaklanmıştır.

Nauru'nun kültürel yapısı, yerel gelenekler, danslar, müzikler ve festivallerle zengindir. Halkın çoğunluğu Hristiyan'dır ve Noel ve Paskalya gibi dini festivaller önemli kutlamalardır. Nauru'da geleneksel kıyafetler ve el sanatları da önemli bir kültürel mirasın parçasıdır.

Ülkenin doğal güzellikleri arasında sakin plajlar, mercan resifleri ve tropikal ormanlar bulunur. Turistler genellikle dalış, şnorkelle dalış ve balık avlama gibi su sporlarına katılırken, adanın yerli yaşamını ve kültürünü keşfetmek için de ziyaret ederler.

Nauru, dünyanın en küçük ve en az nüfuslu ülkelerinden biri olmasına rağmen, kendine özgü doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel mirasıyla dikkat çeker. Büyüleyici adası ve sıcakkanlı insanlarıyla, Nauru Pasifik Okyanusu'ndaki benzersiz bir cennettir.

Nauru Vize İşlemleri

Nauru’ya seyahat edecek diplomatik, hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir.

Nauru vize türleri

 • Nauru Turistik Vizesi
 • Nauru Ticari Vizesi

Nauru Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nauru Cumhuriyeti'ne seyahat etmeyi planlayan Türk Vatandaşları Nauru vizesi için başvurularını direkt olarak; Nauru Büyükelçiliği ya da Fahri Konsolosluğu Türkiye'de bulunmadığı için Yeni Delhi Büyükelçiliği vize bölümüne gerçekleştirebilmektedirler. Aynı zamanda Nauru vizesi için başvurular vize danışmanlık firmaları aracılığı ile de gerçekleştirilebilmektedir.

Nauru Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

 • Pasaport: Nauru vize başvurusu yapan kişinin seyahatin dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği ve 2 boş sayfası olan pasaporta sahip olması gerekmektedir.
 • Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz, 3,5 cm x 4,5 cm boyutlarında 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Nauru Vize Başvuru Formu: Eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış Nauru vize başvuru formu vize müracaatı sırasında yanında olması gerekmektedir.
 • Vize Dilekçesi: Nauru vize başvurusu yapan kişi çalışan ise; şirketin antetli kâğıdına, Nauru Konsolosluğu'na hitaben yazılmış, şirketteki görevi, seyahat nedeninin belirtildiği, seyahat tarihleri ve şirket imza yetkilisi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış bir dilekçe hazırlanması gerekmektedir.
 • Davetiye: Nauru vizesi başvuru sahibinin pasaport numarasının ve isminin yer aldığı ve var ise davetiye gönderen kişinin kişisel bilgileri ve pasaport fotokopisi gerekmektedir.
 • Şirket Banka Hesap Dökümleri: Son 3 aya ait, bankadan kaşeli ve imzalı olarak alınan bir hesap hareket dökümü konsolosluğa ibraz etmesi gerekmektedir.

Kişisel Evraklar (Çalışan ise):

 • Kaşeli ve imzalı olarak alınması zorunlu SSK İşe Giriş Bildirgesi
 • Kaşeli ve imzalı olarak alınması gereken son 4 Aylık Maaş Bordrosu.
 • Barkotlu olarak alınması gereken 4A hizmet dökümü (SSK Prim Dökümü)

Seyahat Evrakları:

 • Konaklama rezervasyonu: Nauru vize müracaatı yapan kişinin Otel ya da konaklamanın nerede gerçekleştirileceğini gösteren belgelerin vize işlemleri sırasında ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Ulaşım rezervasyonu: Nauru'ya seyahat planlayan kişinin seyahat için kullanacağı taşıt ile ilgili gidiş-dönüş rezervasyon belgelerini vize işlemleri sırasında ibraz etmesi zorunludur.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Nauru vizesine başvuracak kişinin 30.000 Euro'luk seyahat sağlık sigortası yaptırması zorunludur. Seyahat sigortası için bizi arayınız. 0(312) 419 56 41

Ek Evraklar:

 • T.C Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Anne, baba, kardeş, eş ve çocuk bilgisi yer alan e-devlet üzerinden barkotlu olarak alınmış bu belgenin vize işlemleri sırasında ibraz edilmesi gerekmektedir.

Nauru Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Nauru Cumhuriyetine seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarımızın vize başvurusu için gerekli tüm evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde teslim etmeleri şartıyla vize başvurularının sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 5 ile 15 iş günü süresi içerisinde gerçekleşmektedir. Vize işlemlerinde yaşanabilecek eksik evrak ya da Yeni Delhi Büyükelçiliğinin yoğunluğu gibi aksilikleri göz önünde bulundurarak seyahat planı yaptığınız tarihlerden yaklaşık 30 gün öncesinden başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

Nauru Vize Ücreti

Nauru Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen vatandaşların ödemesi gereken vize ücreti seyahat niteliği ve süresi açısından farklılık gösterebilmektedir. Nauru vize ücretleri ile ilgili güncel bilgiler için bizi arayınız. 0(312) 419 56 41

Nauru vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek