Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Litvanya Vizesi Vize işlemleri

Litvanya Vizesi

 • Hizmet Puanı
 • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Litvanya Vizesi

Tüm dünya ülkelerine gerçekleştirmeyi planladığınız seyahatlerinizde, hızlı ve doğru vize başvuru süreciyle destek olan Happy Turizm Vize - Danışmanlık ekibi, tüm aşamaların takip ve yönlendirmesini sağlayarak, seyahat planlarınızın belirlenen tarihlerde ve sorunsuz biçimde gerçekleşmesi için profesyonel destek sağlamaktadır.

Seyahat planınızın tüm detaylarıyla uyumlu vize başvuru süreci için bilgi@happyturizm.com mail adresi üzerinden iletişime geçebilir, Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Litvanya Vize İşlemleri

Ankara’da bulunan Litvanya Cumhuriyeti Büyükelçiliği Konsolosluk Birimi tarafından verilen Litvanya Vizesi mevzuatında,

 • Hususi Pasaport
 • Diplomatik Pasaport ve
 • Hizmet Pasaportu

 sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 60 ay içinde 90 güne kadar vizesiz giriş hakkı tanımaktadır.

Umumi pasaport sahibi T.C. vatandaşlarının Litvanya seyahatleri için vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.
Schengen Birliği’ne dahil olan Litvanya’ya gerçekleştirilecek 90 gün ve daha az konaklamalı seyahatler, Schengen Vizesi kapsamında değerlendirilmektedir.

Schengen Vizesi standartları gereği, vize başvurusunda bulunan başvuru sahiplerinin biometrik veri ve parmak izi kaydını gerçekleştirmiş olma zorunluluğu bulunmaktadır.
NOT: Başvuru sahiplerinin parmak izi kayıtları 5 yıl süreyle kullanım görebildiğinden, 5 yıl içerisinde Schengen Vizesi kapsamında parmak izi beyanında bulunmuş olan başvuru sahiplerinin yeniden işlem yapma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Litvanya’ya gerçekleştireceğiniz 90 gün ve daha az konaklamalı seyahatler;

 • Litvanya Turizm Vizesi
 • Litvanya Aile veya Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Litvanya Ticari Vize
 • Tır Geçişleri İçin Schengen Vizesi
 • Kültürel ve Sportif etkinlik, Staj ve Konferans Vizesi ve
 • Eğitim Vizesi

 kategorilerine göre düzenlenmekte ve gerekli prosedürler uygulanmaktadır.

Türkiye’den Litvanya’ya gerçekleştirilen 90 günden uzun konaklamalı seyahatler, uzun süreli vize (D Tipi Vize) kategorilerinde değerlendirilmekte ve

 • Oturum Vizesi
 • Çalışma Vizesi
 • Eğitim Vizesi ve
 • Aile Birleşimi Vizesi gerekliliklerine uygun olarak düzenlenmektedir.

Kısa süreli Litvanya Vizesi işlemlerinizde, Happy Turizm Vize - Danışmanlık hızlandırılmış vize hizmeti avantajlarından yararlanabilirsiniz. 

Litvanya Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye’den Schengen Bölgesi’nin bir parçası olan Litvanya’ya seyahat etmek isteyen başvuru sahiplerinin;

 • Başvuruda kullanılan pasaportun Litvanya dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olması,
 • Pasaportun 10 yıldan daha eski olmaması,
 • Schengen başvuru formunun tamamlanmış olması,
 • Seyahat süresince, tüm Schengen ülkelerinin kapsayan, en az 30.000 EURO teminatlı seyahat sağlık sigortasının tamamlanmış olması ve
 • 35x45 mm beyaz fonlu bir adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğrafın bulunması gerekmektedir.
 • Litvanya’ da bulunan eğitim kurumlarını kapsayan Erasmus programlarında, vize başvurusunda bulunan öğrencilerden vize ücreti alınmamaktadır.
 • Erasmus programı kapsamında Litvanya’da staj yapacak olan başvuru sahiplerinden, gidiş – dönüş uçak rezervasyonu da istenmektedir.

Erasmus Dışı 90 Günü Aşan Eğitim Vizesi

Litvanya’ ya Erasmus dışı 90 günü aşan kalmalı eğitim vizesi başvuruları, uzun süreli vize (D Tipi Vize) kategorisinde değerlendirilmekte ve başvuru prosedürleri bu doğrultuda gerçekleştirilmektedir.  Bu kategoriden başvurular, Litvanya Ulusa Vize gerekliliklerine uygun olarak düzenlenmektedir.

Litvanya’ ya gerçekleştirilecek eğitim içerikli seyahatler için Litvanya’da bulunan eğitim kurumlarından başvuru sahibi adına düzenlenmiş kabul mektubu veya davetiye gerekmektedir.
Litvanya seyahati için düzenlenmiş uçak ve konaklama rezervasyon tarihlerinin, ülkedeki konaklama süreleriyle uyumlu olmaları önem taşımaktadır.
Eğitim Vizesi başvurularında kullanılacak öğrenci belgelerinin, yakın tarihte alınmış güncel beleler olması gerekmektedir.

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır?

Litvanya Vizesi başvuru işlemleri, Litvanya Büyükelçiliği, Konsolosluk birimi tarafından yetkilendirilmiş, akredite vize başvuru merkezleri üzerinden yürütülmektedir. Planladığınız Litvanya seyahatiniz için, seyahatinize en uygun vize başvuru süreci işin Happy Turizm Vize -Danışmanlık danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Litvanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Litvanya Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin tüm belge ve evraklarının Litvanya Büyükelçiliği’ne gönderilmesinin ardından, vize başvuru sürecinin tamamlanması, ortalama 7 – 10 gün sürmektedir.  Bazı özel koşullar altında vize başvurularının değerlendirilme süreleri 15, 30, 60 güne kadar uzayabildiğinden, vize başvurularının planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce yapılması, seyahat planlarınızın aksamaması adına oldukça önemlidir.

Litvanya Vizesi Başvuru Formu

Litvanya Vizesi başvurularında kullanılacak başvuru formları, başvuru sahibinin seyahat amacını en iyi biçimde tanımlayan vize kategorisine uygun olarak belirlenmektedir. Özellikle ülkede gerçekleştirilecek faaliyet, bulunulacak etkinlik ve konaklama seçenekleriyle doğrudan ilişkili olan farklı vize kategorileri, planladığınız seyahatin sorunsuz şekilde gerçekleşmesinde önem taşımaktadır.

Litvanya Vize Ücreti 2024

Litvanya Vize başvurularında uygulanan vize ücreti kriterleri,

 • Başvuru sahibinin yaşına (yetişkin ve çocuk),
 • Başvuru sahibinin hangi ülke vatandaşı olduğuna,
 • Seyahatin Avrupa Birliği tarafından karşılanıp, karşılanmadığına,
 • Başvuru sahibinin eş veya çocuklarının Avrupa Birliği vatandaşı olup olmadığına ve
 • Başvuru sürecindeki ek hizmetlere bağlı olarak belirlenmektedir.

Seyahat planınız için gerekli olan vize hizmetlerinin ücret karşılığı için Happy Turizm Vize - Danışmanlık ekibiyle iletişime geçebilir, başvuru süreciniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Litvanya Vize İşlemleri Ankara

Ankara’da ikamet eden başvuru sahiplerinin Litvanya Vizesi başvuru işlemleri, Happy Turizm Vize - Danışmanlık Ankara ofisi aracılığıyla yürütülmektedir. Vize süreçlerinizin takibi, soru ve önerileriniz için bilgi@happyturizm.com mail adresini kullanarak destek alabilirsiniz.

Litvanya Vize İşlemleri İzmir

İzmir’de ikamet eden  Litvanya Vizesi başvuru sahiplerinin vize prosedür ve süreçlerinin yönlendirilmesi, Happy Turizm Vize - Danışmanlık aracılığıyla sağlanmaktadır. Başvuru süreciniz hakkında bilgi@happyturizm.com mail adresi üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Litvanya Vize İşlemleri Bursa

Bursa ilinden Litvanya vize başvuru işlemlerinizin yürütülmesi için Happy Turizm Vize - Danışmanlık destek ekibimizle iletişime geçebilir, süreç ve prosedürler hakkında detaylı bildi edinebilirsiniz. Başvuru süreciniz hakkında bilgi@happyturizm.com mail adresi üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Litvanya Vize İşlemleri Antalya

Antalya ilinden Litvanya vize başvuru işlemlerinizin yürütülmesi için Happy Turizm Vize - Danışmanlık destek ekibimizle iletişime geçebilir, süreç ve prosedürler hakkında detaylı bildi edinebilirsiniz. Başvuru süreciniz hakkında bilgi@happyturizm.com mail adresi üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Litvanya Vize İşlemleri Edirne

Edirne ilinden Litvanya vize başvuru işlemlerinizin yürütülmesi için Happy Turizm Vize - Danışmanlık destek ekibimizle iletişime geçebilir, süreç ve prosedürler hakkında detaylı bildi edinebilirsiniz. Başvuru süreciniz hakkında bilgi@happyturizm.com mail adresi üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Litvanya Vize İşlemleri Gaziantep

Gaziantep  ilinden Litvanya vize başvuru işlemlerinizin yürütülmesi için Happy Turizm Vize - Danışmanlık destek ekibimizle iletişime geçebilir, süreç ve prosedürler hakkında detaylı bildi edinebilirsiniz. Başvuru süreciniz hakkında bilgi@happyturizm.commail adresi üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Litvanya Vize İşlemleri Tekirdağ

Tekirdağ ilinden Litvanya vize başvuru işlemlerinizin yürütülmesi için Happy Turizm Vize - Danışmanlık destek ekibimizle iletişime geçebilir, süreç ve prosedürler hakkında detaylı bildi edinebilirsiniz. Başvuru süreciniz hakkında bilgi@happyturizm.com mail adresi üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

NOT: Vize başvuru sürecinde, başvuru sahibinin ikame ettiği ile bağlı olarak farklılıklar gerçekleşebildiğinden, bulunduğunuz ilden gerçekleşecek vize başvuru adımları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Happy Turizm Vize - Danışmanlık  ekibiyle iletişime geçmeniz, seyahat planınızı kolaylaştıracaktır.

Litvanya Vize Reddi

Başvuru sahibinin tüm vize evrak ve belgelerini hazırlamasının ardından, vize onay ve vize reddi kararı yetkisi Litvanya Büyükelçiliği ve konsolosluk departmanlarındadır. Eksik ve hatalı belge bildirimleri vize başvuru sonucunu olumsuz etkileyebileceğinden, tüm belge ve evrakların tam ve doğru olmasına özen gösteriniz.

Vize başvurusunda olumsuz karar çıkması durumunda, söz konusu vize reddi daha sonraki vize başvurularınız için önem taşıdığından, vize reddi kararının orijinal belgesini saklamanız yararlı olacaktır.

Planladığınız Litvanya seyahatini sorunsuz biçimde ve planladığınız tarihlerde başlatabilmek için, Happy Turizm Vize - Danışmanlık  destek hizmetlerinden faydalanabilir, seyahatinize en uygun vize başvuru seçeneğinin tüm aşamalarının kolay ve hızlı biçimde takibini sağlayabilirsiniz. Başvuru süreciniz hakkında daha detaylı bilgi için bilgi@happyturizm.com adresine sorularınızı yöneltebilir, Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofislerini ziyaret edebilirsiniz. 

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek