Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Orta Afrika Cumhuriyeti Vizesi Vize işlemleri

Orta Afrika Cumhuriyeti Vizesi

 • Hizmet Puanı
 • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Orta Afrika Cumhuriyeti Vizesi

Dünyanın her noktasına gerçekleştirmeyi planladığınız seyahatler için gereken vize işlemlerinde, hızlı ve kolay başvuru süreci avantajı sağlayan Happy Turizm Vize - Danışmanlık, planlarınızın zamanında gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Konsolosluk ziyaretine gerek duymadan, seyahat kapsam ve süresini en iyi biçimde tanımlayacak vize seçeneği ve gerekli olan tüm aşamaların takibini sağlayan Happy Turizm Vize - Danışmanlık, yurtdışı seyahatlerini daha da kolay hale getirmeyi amaçlıyor.

Seyahat planlarınızın tüm vize işlemleri için Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofislerini ziyaret edebilir veya bilgi@happyturizm.com mail adresi üzerinden, deneyimli Happy Turizm Vize - Danışmanlık görevlileriyle iletişime geçerek, hızlandırılmış vize işlem hizmetinden hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Orta Afrika Cumhuriyeti Vize Zorunluluğu

Türkiye Cumhuriyeti ile arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmayan Orta Afrika Cumhuriyeti’ne seyahat etmeyi planlayan;

 • Umuma Mahsus Pasaport ( Bordo Pasaport )
 • Hizmet Pasaportu ( Gri Pasaport )
 • Diplomatik Pasaport ( Siyah Pasaport ) ve
 • Hususi Pasaport ( Yeşil Pasaport )

hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Orta Afrika Cumhuriyeti Vizesi alması gerekmektedir. Ülkeye gerçekleşecek seyahatin planlanan süresine bağlı olarak uzun süreli vize ve kısa süreli vize kategorileri için gereken aşamalar, Orta Afrika Cumhuriyeti’nde konaklama imkanı sağlamaktadır.

Önemli : Orta Afrika Cumhuriyeti iç dinamiklerine bağlı olarak zaman zaman değişiklik gösteren yabancı kabul, ziyaretçi kabul ve Orta Afrika Vize işlemleri hakkında güncel bilgiye erişmek için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize işlem ofisiyle iletişime geçmeniz önemle rica olunur.

Orta Afrika Cumhuriyeti, ülke iç dinamikleri nedeniyle zaman zaman vize işlemlerini askıya alabilmektedir.

Orta Afrika Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında, Orta Afrika Cumhuriyeti’ni temsilen Orta Afrika Cumhuriyeti konsolosluğu veya Orta Afrika Cumhuriyeti Büyükelçiliği bulunmamaktadır. Orta Afrika Cumhuriyeti vize işlemleri , akreditasyon gerekliliklerine sahip, vize işlem merkezleri tarafından yürütülmekte ve başvuru sahiplerinin seyahat planları için gerekli olan vize başvuru işlem ve aşamalarının takibi sağlanmaktadır.

NOT: Türkiye’de resmi temsilcisi bulunmayan Orta Afrika Cumhuriyeti Vizesi başvuru işlemleri, Fransa Büyükelçiliği tarafından yürütülmekte ve vize gereklilikleri akredite vize işlem merkezleri tarafından takip edilmektedir.  

Planladığınız Orta Afrika Cumhuriyeti seyahati için gerekli olan vize mevzuat ve kapsamı hakkında detaylı bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisini ziyaret ederek ya da bilgi@happyturizm.com mail adresiyle iletişim kurarak, seyahat planlarınızı detaylandırabilirsiniz.

Orta Afrika Seyahati için gerekli olan vize işlemleri, temelde iki farklı biçimde yürütülebilmektedir. Ülkeye seyahatte bulunmak için gereken kısa süreli konaklama vizesi işlemlerinizi Happy Turizm Vize - Danışmanlık hızlandırılmış vize işlem hizmetiyle sağlayabilir veya Orta Afrika Cumhuriyeti havaalanlarında uygulanan havaalanında vize işlemleri için gerekli olan aşamaları takip edebilirsiniz.

NOT: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Havaalanında Vize işleminden yararlanabilmek için, Orta Afrika Cumhuriyeti seyahatleri öncesinde yerine getirmesi gereken ön işlemler hakkında bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık yetkilileriyle iletişime geçiniz.

Orta Afrika Cumhuriyeti seyahati öncesinde başvurulacak;

 • Orta Afrika Turistik Vizesi
 • Orta Afrika Ticari Vizesi
 • Orta Afrika Ziyaret Vizesi

gereklilikleri, seyahat içeriğinize ve seyahatin kapsamına bağlı olarak belirlenmekte ve farklı ek evraklarla desteklenmektedir. Kısa süreli Orta Afrika seyahati için gerekli olan belge ve ek evraklar hakkında bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık yetkilileriyle iletişime geçebilir, seyahat planınız doğrultusunda takip edilmesi gereken vize işlemleri konusunda profesyonel destek alabilirsiniz.


Orta Afrika Cumhuriyeti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Başvuru sahibinin seyahat planlarını en doğru biçimde tanımlayan vize kategorisi için gerek tüm belge ve ek evraklarının tamamlanmasının ardından tüm belgelerin akredite konsolosluk birimine iletilmesiyle, vize değerlendirme süreci başlamaktadır.

Orta Afrika Cumhuriyeti Vizesi başvurularının değerlendirme süreçleri genellikle kısa zaman alsa da değerlendirme sürecinde istenebilecek ek evrakla ve olası yoğunlukların neden olabileceği süre uzamalarının seyahat planlarınız aksatmaması için, vize işlemlerinizi seyahat başlangıç tarihinden daha önce başlatmanız, seyahat planlarınız için yararlı olacaktır.

Orta Afrika Cumhuriyeti Vizesi Başvuru Formu

Orta Afrika Cumhuriyeti seyahatleri için gerekli olan vize başvuru formu, seyahat süresi ve içeriğine bağlı olarak farklı evraklarla desteklenmekte ve konaklama ve gidiş – dönüş bilgileri gibi ulaşım ve adres bilgilerini de gerektirmektedir. Kişisel seyahat planınız için gereken diğer düzenlemeler hakkında bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisiyle iletişime geçebilirsiniz.

Orta Afrika Cumhuriyeti Vize Ücreti 2024

Orta Afrika vize ücretleri başvuru içeriğine bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Vize başvuru ücreti belirlenirken;

 • Başvuru sahibinin yaşı
 • Planlanan konaklama süresi ve
 • Başvuru aşamasındaki ek hizmetler, fiyatları etkilemektedir.

Orta Afrika Cumhuriyeti seyahatiniz için gerekli olan 2024 vize ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Orta Afrika Cumhuriyeti Vize İşlemleri Ankara

Orta Afrika’ya seyahat etmek isteyen Ankara ve çevresinde yaşayan kişiler için vize işlem hizmeti sunan Happy Turizm Vize - Danışmanlık Ankara vize işlem merkezi, İç Anadolu Bölgesi başvuruları için gerekli olan aşamaların takibini sağlamakta ve başvuru sahiplerine hızlandırılmış vize işlem hizmeti sunmaktadır. Ankara ve çevre illerden gerçekleştireceğiniz Orta Afrika Cumhuriyeti Vizesi işlemleri için Happy Turizm Vize - Danışmanlık Ankara ofisini ziyaret edebilir veya bilgi@happyturizm.com mail adresi üzerinden yetkililerle iletişime geçebilirsiniz.

Orta Afrika Cumhuriyeti Vize İşlemleri Bursa

Bursa ve çevre Güney Marmara Bölgesi illerinde yaşayanlar için hızlandırılmış vize işlem hizmeti sunan Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize işlem yetkilileri, seyahat planlarınız için gerekli olan vize işlem aşamaları için profesyonel destek sağlamaktadır. Seyahat planlarınızın gecikmemesi adına, Happy Turizm Vize - Danışmanlık Ankara merkez ofisini ziyaret ederek ya da bilgi@happyturizm.com mail adresiyle iletişime geçerek, hızlandırılmış vize işlem hizmeti avantajlarından yararlanabilirsiniz.

NOT: Vize işlem kapsamı ve başvuru sürecinde takip edilecek adımlar, başvuru sahibinin ikame ettiği il ve bölgeler bazında değişiklik gösterebildiğinden, seyahat planları öncesinde Happy Turizm Vize - Danışmanlık  vize işlem merkeziyle iletişime geçerek, gerekli adımlar hakkında bilgi almanız tavsiye edilmektedir.

Orta Afrika Cumhuriyeti Vize Reddi

Orta Afrika Cumhuriyeti seyahat planları doğrultusunda derlenen belge ve evrakların konsolosluk birimine teslim edilmesinin ardından başlayan vize onay ve vize reddi kararlarına ilişkin yetki, konsolosluk vize işlem görevlilerindedir. Olası bir Orta Afrika Cumhuriyeti vize reddi kararı, ilerleyen vize başvuruları için önem taşıyabileceğinden, vize reddi kararını gösterir belgenin aslını saklı tutmanız ve söz konusu vize reddine ilişkin gerekçeleri ilerleyen Orta Afrika Cumhuriyeti vizesi başvurularında dikkate almanız yararlı olacaktır.

NOT: Ülke içi dinamiklere bağlı olarak ziyaretçi kabul ve vize işlem içeriklerinde farklılıklara gidilebilen Orta Afrika Cumhuriyeti vizesine ilişkin güncel detaylar hakkında önceden bilgi edinmek için Happy Turizm Vize - Danışmanlık yetkilileriyle iletişime geçmeniz önerilmektedir.  

Seyahatiniz için gerekli olan vize işlem detayları hakkında bilgi almak ve süreç takibi sağlamak için,  Happy Turizm Vize - Danışmanlık  ofisini ziyaret edebilir ya da bilgi@happyturizm.com mail adresiyle, vize işlem yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz. Happy Turizm Vize - Danışmanlık hızlandırılmış vize işlem hizmeti avantajlarıyla, seyahat palanlarınızın aksamadan gerçekleşmesini ve vize başvuru sürecinin her adımının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek