Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Güney Kıbrıs Vizesi Vize işlemleri

Güney Kıbrıs Vizesi Nasıl Alınır?

 • Hizmet Puanı
 • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Güney Kıbrıs Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye’de Güney Kıbrıs Rus kesimi diplomatik misyonu bulunmamaktadır. Bu nedenle Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ni ziyaret etmek isteyen Türkiye vatandaşları Kıbrıs Konsolosluğu vize işlemlerini Atina Güney Kıbrıs Büyükelçiliğinden tamamlayabilirler. Bu nedenle Kıbrıs vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın ilk olarak Yunanistan vize başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Güney Kıbrıs'a yapacağınız seyahatlerde Yunanistan vize başvurunuzu Happy Turizm vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. 

Güney Kıbrıs Atina Büyükelçiliği pasaportunda KKTC giriş-çıkış damgası bulunan kişilerin vize başvuruları kabul etmemektedir.
Pasaport ayrımı olmaksızın (Umuma Mahsus, Hususi, Diplomatik ve Hizmet pasaportuna sahip)tüm T.C. vatandaşları Güney Kıbrıs vize işlemlerine tabidir.
Güney Kıbrıs vize başvurusunda sunulacak pasaportun en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.
Güney Kıbrıs Atina Büyükelçiliğine sunulacak evrakların yeni tarihli ve açıklayıcı nitelikte olması gerekmektedir.
Kıbrıs’a gerçekleştireceğiniz seyahat 3 aydan kısaysa kısa süreli Kıbrıs vizesine başvuruda bulunmalısınız.
Kıbrıs vizesi sahibinin toplam ziyaretinin süresi ilk ziyaret tarihinden itibaren bir yılın yarısında 3 ayı geçmemelidir. Kıbrıs vizeleri tek veya çok girişli olarak başvuru sahibinin seyahat amacına bağlı olarak onaylanmaktadır.

Ticari amaçlı olarak Kıbrıs’a birden fazla kez ziyaret planlanıyorsa çok girişli Kıbrıs vizesi talep edilebilmektedir. Ancak tek girişli vizelerinde de ziyaretlerin toplam süresi, 6 ay içinde en fazla 90 gün olabilmektedir. Çok girişli Kıbrıs vizesinin 1 yıl içinde en fazla 90 gün geçerliliği bulunmaktadır. İstisnai durumlarda ve belli kategorilerde 5 yıla kadar vize başvuruları onaylanabilmektedir.

Güney Kıbrıs Vize Başvuru Formu

Kıbrıs Rum kesimi vize başvuru formu eksiksiz ve gerçeği yansıtan beyanlarla doldurulmalıdır. Kıbrıs vize başvuru formu başvuru sahibi tarafından şahsen imzalanarak diğer belgelerle birlikte Kıbrıs Atina Büyükelçiliğine sunulmalıdır.

Güney Kıbrıs Cumhuriyeti Vize Türleri

 • Havaalanı Transit Vizesi (kategori A)
 • Kısa süreli konaklama Vize (1-90 gün) (Kategori C)
 • Çoklu giriş Vize (en fazla 5 yıl) (Kategori C)
 • Adalar Kapı Vizesi  (Kategori C)
 • Vize Uzatma (Kategori C)
 • Vize Uzun Kalışlı (Kategori D)

Kısa Süreli Seyahat Amacınıza Göre Güney Kıbrıs Vize Türleri

 • Turistik vize
 • Ticari vize 
 • Aile ziyareti vizesi

Güney Kıbrıs Atina Büyükelçiliği

Güney Kıbrıs’a seyahat etmeyi planlıyorsanız Atina Büyükelçiliğine şahsen başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Güney Kıbrıs Rum Elçiliği Türkiye’den posta ile gönderilen evrakları kabul etmemektedir. Bu nedenle Kıbrıs Rum Kesimi vize işlemleri bizzat başvuru sahibi tarafından yürütülmektedir.

Güney Kıbrıs’a kısa süreli ya da uzun süreli seyahat etmek için vize başvurusunda bulunabilirsiniz.Güney Kıbrıs vizesi almak isteyenler Türkiye Cumhuriyet vatandaşları Yunanistan Schengen vizesi alarak Atina'ya seyahat etmeleri gerekmektedir. Güney Kıbrıs vizesi için Güney Kıbrıs Atina Büyükelçiliğinden randevu alınarak şahsen vize başvurusunda bulunulabilmektedir

Arjantin Cumhuriyeti, Bahreyn, Hong Kong, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kuveyt, Umman, İsviçre, Sudan, Birleşik Arap Emirlikleri (Abu Dhabi, Dubai), Özbekistan vatandaşları Güney Kıbrıs vize başvurularını G.Kıbrıs diplomatik temsilciliği ülkelerinde bulunmuyorsa İngiltere Konsolosluklarından tamamlayabilirler (bu bilgiyi teyit ediniz). Türkiye vatandaşları, Kıbrıs Rum Kesimi’ne yapacakları seyahatlerde Atina Büyükelçiliğine akreditedir.

Güney Kıbrıs’a Seyahat Etmeden Önce Dikkat!

Pasaportunuzda KKTC giriş-çıkış damgası bulunuyorsa Yunanistan’a ve Güney Kıbrıs’a giriş yapamazsınız.

Güney Kıbrıs vize işlemleri için Atina’ya seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın geçerli bir Yunanistan Schengen vizesi yoksa Yunanistan vize başvurularını firmamız aracılığıyla tamamlayabilirler.

Güney Kıbrıs’ın etkin kontrolü altındaki bölgede bulunan Larnaka ve Baf havaalanları ile Larnaka, Limasol, Latsi ve Paphos limanları Kıbrıs Cumhuriyeti'ne giriş için uygundur. Lütfen bu bilgiyi Atina Büyükelçiliğinden teyit ediniz.

Geçerli bir vize bulundurma Kıbrıs Cumhuriyeti'ne giriş mutlak hakkın sahibine vermez. Başvuru sahibinden ülke girişinde ek belgeler sunması talep edilebilir.

Vatandaşlarımız Kıbrıs vizelerini Güney Kıbrıs’ın Atina Büyükelçiliğinden temin edebilirler.

Türkiye’de Kıbrıs Konsolosluğu ya da Kıbrıs Büyükelçiliği bulunmamaktadır. Bu sebeple Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ne seyahat etmek istemeniz durumunda vize işlemlerinizi Atina’da bulunan Güney Kıbrıs Rum Kesimi Elçiliği vasıtasıyla yapmanız gerekmektedir..

Güney Kıbrıs vize başvurusunda sunacağınız belgeler yeni tarihli ve açıklayıcı nitelikte olmalıdır.

Güney Kıbrıs vize işlemleri için Atina’ya seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın geçerli bir Yunanistan Schengen vizesi yoksa Yunanistan vize başvurularını firmamız aracılığıyla tamamlayabilirler. 

Güney Kıbrıs'a olan seyahatlerinizde Atina Büyükelçiliğine şahsen vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Bu nedenle geçerli bir Schengen vizeniz yoksa Yunanistan Schengen başvurusunda bulunmanız gerekecektir. Yunanistan vizesi ile ilgili diğer tüm soru ve görüşleriniz için bize ulaşınız.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek