Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vizesi

Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vizesi Vize işlemleri

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hizli vize Ödeme kolayligi
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Kongo Demokratik Cumhuriyeti Vizesi

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Hakkında Genel Bilgiler

Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Orta Afrika'da yer alan bir ülkedir. Afrika'nın ikinci en büyük ülkesi olan Demokratik Kongo Cumhuriyeti, eski adı Zaire olan ülkenin ardılıdır. Ülkenin kuzeyinde Orta Afrika Cumhuriyeti, güneyde Angola, batıda Angola ve Kongolu Atlantik Okyanusu kıyıları, doğuda ise Ruanda, Burundi, Tanzanya ve Uganda ile sınırı bulunmaktadır. Başkenti Kinşasa'dır.

Ülkenin resmi dili Fransızcadır. Ayrıca, yerel dillerden Lingala, Kikongo, Tshiluba ve Swahili de yaygın olarak konuşulmaktadır.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti, zengin doğal kaynaklara sahip bir ülkedir. Özellikle madenler açısından zengindir ve dünya pazarlarında önemli miktarda kobalt, bakır, elmas gibi minerallerin üretiminde önemli bir rol oynamaktadır. Ancak, bu doğal zenginlikler ülkenin siyasi istikrarsızlığı, iç savaşlar ve yolsuzluk nedeniyle ekonomik kalkınmayı engellemiştir.

Ülke, tarihi boyunca siyasi dalgalanmalar, iç savaşlar ve diktatörlüklerle mücadele etmiştir. Mobutu Sese Seko'nun uzun süreli diktatörlüğü, ülkede sosyal ve ekonomik sorunların derinleşmesine neden olmuştur. 1997'de Laurent-Désiré Kabila'nın liderliğinde gerçekleşen isyan, Mobutu rejimini devirmiş ve ülkenin adını Demokratik Kongo Cumhuriyeti olarak değiştirmiştir.

Ancak, ülkede hala istikrarsızlık ve güvenlik sorunları devam etmektedir. Doğu Kongo'da özellikle isyancı gruplar ve etnik çatışmaların yaşandığı bölgeler bulunmaktadır.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti, genellikle doğal güzellikleri, zengin kültürel mirası ve çeşitliliği ile bilinir. Ancak, ülkenin ekonomik ve siyasi sorunları, turizm endüstrisinin gelişmesini engellemiştir.

Sonuç olarak, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Afrika'nın en büyük ülkelerinden biridir ve zengin doğal kaynaklara sahip olmasına rağmen, siyasi istikrarsızlık ve iç savaşlar nedeniyle ekonomik olarak zorlu bir dönemden geçmektedir.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Vize İşlemleri

Kongo DC’ ye gitmek isteyen Türk vatandaşlarının Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamilleri her 180 gün içerisinde 90 gün vizeden muaftır.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Vize Türleri

  • Demokratik Kongo Cumhuriyeti Turistik Vize
  • Demokratik Kongo Cumhuriyeti Ticari Vize

Bu vize türleri tek girişli veya çok girişli olarak alınabilmektedir.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti vizesi için hazırlanması gereken evraklar

• Pasaport (Vizenin bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli olan ve 2 sayfası boş olan)

• Demokratik Kongo Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu

• Biometrik fotoğraf (3,5*4,5 ölçülerinde,2 adet ve son 6 ay içerisinde çekilmiş)

• Nüfus cüzdan fotokopisi

• İkametgâh

• Adli sicil kaydı

• Konaklama yeri için rezervasyon bilgileri

• Seyahat belgeleri (Uçak vb. rezervasyon veya biletleri)

• Güncel bir banka hesabının dökümleri ve en az 1.000 USD tutarında bakiye

• Uluslararası aşı karnesi (Kongo Demokratik Cumhuriyeti’ne gitmeden önce Sarıhumma aşısı yaptırmak zorunludur. Aşının en az seyahatten 10 gün öncesinde yaptırılması gerekmektedir.)

• Vize başvuru ücreti

 Sürecin sorunsuz ilerlemesi halinde Demokratik Kongo Cumhuriyeti vizesi 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Seyahatiniz için gerekli olan vize işlem detayları hakkında bilgi almak ve süreç takibi sağlamak için,  Happy Turizm Vize - Danışmanlık  ofisini ziyaret edebilir ya da bilgi@happyturizm.com mail adresiyle, vize işlem yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz. Happy Turizm Vize - Danışmanlık hızlandırılmış vize işlem hizmeti avantajlarıyla, seyahat palanlarınızın aksamadan gerçekleşmesini ve vize başvuru sürecinin her adımının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek