Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Gürcistan Vizesi Vize işlemleri

Gürcistan Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Gürcistan Vizesi

Gürcistan Hakkında Genel Bilgiler

Gürcistan, Kafkasya bölgesinde bulunan ve Karadeniz'e kıyısı olan bir ülkedir. Hem tarihi zenginlikleri hem de doğal güzellikleriyle dikkat çeken Gürcistan, son yıllarda turizm açısından önemli bir destinasyon haline gelmiştir.Başkenti Tiflis olan Gürcistan'ın resmi dili Gürcüce'dir, ancak Rusça da yaygın olarak konuşulmaktadır. Ülke, tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır ve bu durum, kültürel çeşitliliği zenginleştirmiştir.

Gürcistan'ın turistik cazibe merkezlerinden biri olan Tiflis, eski ve yeni şehirleri bir araya getiren bir yapıya sahiptir. Antik çağlardan kalma eserlerin yanı sıra modern mimariye sahip yapılar da şehrin siluetini oluşturur. Narikala Kalesi, Tiflis'in en ünlü simgelerinden biridir ve şehre yüksek bir noktadan muhteşem manzaralar sunar.

Gürcistan'ın diğer önemli turistik noktalarından biri ise Batum'dur. Karadeniz kıyısında yer alan bu şehir, plajları, kumarhaneleri ve gece hayatıyla ünlüdür. Ayrıca, Batum Botanik Bahçesi ve Alphabetic Kulesi gibi önemli turistik mekanlara ev sahipliği yapar.

Gürcistan'da doğa turizmi de oldukça gelişmiştir. Kafkas Dağları'nın eteklerinde yer alan Svaneti bölgesi, trekking ve dağcılık için popüler bir destinasyondur. Ayrıca, Gürcistan'ın doğal güzelliklerinden biri olan Kazbek Dağı da dağcılar arasında popülerdir.

Ülkenin zengin mutfağı da ziyaretçiler için bir cazibe noktasıdır. Gürcü mutfağı, lezzetli yemekleri ve çeşitli şaraplarıyla bilinir. Khachapuri (peynirli ekmek), Khinkali (et dolgulu hamur işi) ve Satsivi (ceviz soslu tavuk) gibi yerel lezzetler tadılması gerekenler arasındadır.

Gürcistan, Türkiye'den kolayca ulaşılabilen bir yerdir ve Türk vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Gürcistan'ın turistik ve kültürel zenginlikleriyle dolu bu ülke, her türlü seyahat tutkununa unutulmaz deneyimler sunmaktadır.

Gürcistan Vize İşlemleri

Gürcistan’a seyahat edecek diplomatik, hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır. Öte yandan, 31 Mayıs 2011 tarihinde imzalanan Protokol sayesinde iki ülke vatandaşları, birbirlerinin ülkelerine pasaporta ihtiyaç olmadan kimlik kartıyla seyahat edebilmektedir.

Dikkat! Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gürcistan’a geçerli yeni tip çipli kimlik kartları ile vizesiz olarak seyahat edebilmektedir

Gürcistan'a seyahat etmek isteyenler için gerekli evraklar ve bilgiler oldukça önemlidir. Ülkeye giriş yapmak için pasaport gerekli değildir. Yeni tip kimlik kartlarıyla 1 yıl boyunca vize olmadan giriş yapılabilir. Ancak, 18 yaşından küçüklerin ebeveynlerinden ayrı seyahat etmeleri durumunda noter onaylı muvafakatname gerekmektedir.

Kara hudut kapılarından araçla geçiş yapacak olanların araçlarının kendi üzerlerine kayıtlı olması gerekmektedir. Başkalarının araçlarıyla seyahat etmek isteyenlerin araç sahibinden araç kullanma vekâletnamesi alması gerekmektedir. Bu vekâletnamenin İngilizce veya Gürcüce tercümesinin yapılmış ve Türkiye’deki Gürcistan temsilcilikleri tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.

Gürcistan'a girişte yanında 30.000 Lari’ye denk gelen döviz veya Türk lirası bulunduranların bu parayı gümrük yetkililerine beyan etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde paraya el konulabilir. Ayrıca, kimlik kartının kaybolma ihtimaline karşı sürücü belgesi, öğrenci belgesi gibi fotoğraflı başka bir kimlik kartının bulunması önerilir.

Gürcistan'a gidecek olanlar çıkış işlemleri sırasında "Giriş-Çıkış Formu" alırlar. Bu formun seyahat süresince yanlarında bulunması ve Türkiye'ye dönüşte nüfus cüzdanlarıyla birlikte hudut görevlilerine gösterilmesi önemlidir. Ayrıca, Gürcistan ziyaretinden önce Abhazya veya Güney Osetya'ya seyahat etmiş olanların pasaportlarında bu ülkelerle ilgili mühürler varsa, cezai yaptırımlarla karşılaşabileceklerini unutmamaları gerekir.

.Vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

 

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek