Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Estonya Vizesi Vize işlemleri

Estonya Vizesi Nasıl Alınır?

 • Hizmet Puanı
 • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Estonya Vizesi Nasıl Alınır?

Schengen üyesi ülkeler arasında da yer alan Estonya’ya gitmek isteyen Türk vatandaşları seyahat türüne göre Schengen vize başvuru kriterlerine göre başvuru yapabilirler.

Estonya’ya kısa süreli Schengen vizesi, Turistik, Ticari, Aile Ziyareti ve Transit vize kategorilerinde alınabilmektedir. Estonya 90 günden fazla sürecek ziyaretlerde uzun süreli D Tipi Vize vermektedir. Evraklarınızı hazırlayıp kargo ile ofisimize gönderdiğinizde, kontrollerini yapıp sizi bilgilendiriyoruz. Eksik ve hatalı belgelerinizi düzeltmenizi sağladıktan sonra, Estonya vize başvurunuzu başlatıyoruz. Pasaportunuzu elinize aldığınız ana kadar da size destek vermeye devam ediyoruz. 

Tüm Schengen üyesi ülkelerde olduğu gibi Estonya vize başvurusunda da uluslararası geçerliliği olan Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmak zorunludur. Happy Turizm ofisimizden seyahat sürenizi kapsayacak seyahat sağlık sigortanızı, uçak ve hotel rezervasyonlarınızı yaptırabilirsiniz.  

Estonya vize işlemlerinde parmak izi uygulaması vardır. Son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz yoksa parmak izi taraması yaptırmalısınız. Size uygun bir tarih ve saate randevunuzu alacak olan yetkililerimiz, randevu günü işlemlerinizde bir sorun yaşamamanız için size eşlik edeceklerdir. 

Eğer seyahatiniz boyunca birkaç ülkeye gidecekseniz, Estonya vizesine başvurmak için en uzun kalacağınız ülkenin Estonya olması gerekir. Ya da tüm ülkelerde kalacağınız gün sayısı eşitse ilk giriş yapacağınız ülkenin Estonya olması gerekiyor. 

Estonya’ya vizesiyle ilgili ayrıntılı bilgi için web sitemizi inceleyebilirsiniz. Ya da yetkililerimizi arayarak 2024 güncel evrak listesi ve vize prosedürleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 

Happy Turizm aracılığıyla kısa süreli Schengen Vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Bunlar; 

 • Turistik Vize
 • Ticari Vize
 • Aile / Arkadaş Ziyaret Vizesi 
 • Eğitim, Öğrenim ve Araştırma Vizesi
 • Kültürel, Sportif etkinlik, Konferans Katılım Vizesi 
 • Kamyon ve TIR şoförleri için Transit Vize

başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.  
Estonya Schengen vizeniz ile 180 gün (6 ay) içerisinde 90 gün (3 ay) seyahat etme hakkınız bulunmaktadır.

Estonya’ya 90 günden uzun süreli seyahatleriniz için olan vize kategorileri aşağıdaki gibidir.

 • Oturum vizesi (D Vize) 
 • Çalışma vizesi
 • Eğitim vizesi
 • Aile birleşimi vizesi 

Estonya D vizesini Estonya Büyükelçiliği'ne şahsi başvuru yaparak alabilirsiniz. Vize başvuru işlemleri sırasında konsolosluk yetkililerinin seyahatiniz bitince ülkenize geri döneceğinize ikna olması önemlidir. Bunu kanıtlayıcı belgeler sunduğunuzda vize başvurularınız kolay onaylanır ve daha uzun süreli olarak verilebilir.  

Estonya Vizesi Nereden Alınır?

Estonya Fahri Konsolosluğu ve Büyükelçiliği istisnai durumlar dışında direkt vize başvurusu kabul etmiyor. Başvurunuzu konsolosluğun yetkilendirdiği vize merkezi ya da akreditesi olan acenteler ve firmalar aracılıyla yapabilirsiniz. Estonya vize başvurularında bölge ayrımı yoktur. Bu nedenle Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun vize için gerekli belgelerinizi Happy Turizm'e  gönderdiğinizde Estonya Schengen vizesi başvurunuzu gerçekleştirebiliriz. Ancak pasaportunuzda 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınmış bir Schengen vizenizin olması gerekiyor. Çünkü bu tarihten sonra vize alanlar parmak izi taraması yaptırmış oluyor. Bu tarihten önce vize alanların ya da bu tarihten sonra ilk kez vize alacakların ise parmak izi taraması yaptırması zorunludur. 

Estonya vizesine, Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Burdur, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Çanakkale, Çankırı, Elazığ, Edirne, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gaziantep, Muğla, Kastamonu, Isparta, İzmir, Sinop Şanlıurfa, Konya, Malatya, Kütahya, Siirt, Şırnak, Van, Hakkari, Tekirdağ, Trabzon gibi illerden başvurduğunuzda vizenizi değerlendirme yetkisi Estonya Ankara Büyükelçiliği’nde olacaktır. 

Estonya vizesi için İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum, Edirne, Bursa, Trabzon ve Gaziantep’te vize başvuru merkezleri bulunmaktadır. Bu şehirlerden birinde ikamet etmiyor olsanız da belgelerinizi ofisimize gönderdiğinizde başvurularınızı hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliriz.

Estonya Vize İşlemleri İzmir

 Estonya Schengen vizesine İzmir’den başvuru yapacaksanız belgelerinizi  kargoyla ile ulaştırmanız yeterli. Eğer pasaportunuzda 2016 tarihinden sonra alınmış bir Schengen vizeniz varsa parmak izi vermek için vize merkezine gitmenize gerek yok. Dolayısıyla evraklarınızı ikamet ettiğiniz yere en yakın ofisimize ya da İstanbul ofisimize gönderdiğinizde vakit kaybetmeden sizin adınıza vize başvurunuzu tamamlamaktayız. Yetkililerimizi telefonla arayarak parmak izi taramanızı sorgulatıp hangi şehirlerden parmak izi verebileceğinizi öğrenebilirsiniz. 

Estonya Vize İşlemleri Edirne

  Edirne’de ikamet ediyor ve Estonya vizesine başvuru yapmak istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken evraklarınızı hazırlamanızdır. İsterseniz evraklarınızı ofisimize göndererek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 2024 güncel prosedürleri ve evrak listesi için yetkililerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz. 

Estonya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 Estonya Schengen vize başvurularının sonuçlanma süresi Estonya Fahri  Konsolosluğu ve Büyükelçiliğinin inisiyatifindedir. Her hangi bir olumsuzlukla karşılaşılmadığı takdirde Estonya vizenizi 7-15 iş günü içerisinde alabilirsiniz. Ancak başvuru için gerekli evraklarınızda eksiklik varsa yetkililer ek belge isteyeceğinden vizenizin çıkış süreci uzayacaktır. Diplomatik temsilciliklerin yoğunluğu ve resmi tatil günleri nedeniyle de vize çıkış süreleriniz uzayabilir. Özellikle Kurban ve Ramazan Bayramı ve Paskalya tatili öncesi vize başvurularında yoğunluk olduğundan bu tarihlere denk gelen başvurularınızı en az 45 gün önceden yapmanızı öneririz. Vize başvurularınız her ne kadar 2 hafta içerisinde sonuçlansa da Estonya Konsolosluğu’nun başvurularda uyguladığı bir kriter var. Estonya’ya gidecek kişi mutlaka seyahat tarihinden 1 ay önce vize başvurusunu yapmalı. Konsolosluk ve büyükelçilik 30 günden az kalmış vize başvurularını kabul etmiyor. Estonya vizesine en erken seyahat tarihinize 90 gün kala başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca Estonya Schengen vizesine İstanbul dışından Antalya, Rize, Çorum, Bursa, Kastamonu, Denizli, Adıyaman gibi illerden yapılan başvuruların sonuçlanma süresi daha uzun olabilir. 

Değerli ziyaretçileriniz, Estonya vize başvurularınızla ilgili Schengen yetkililerimizi telefonla arayarak mesleki durumunuza göre hazırlamanız gereken evrak listesini öğrenebilirsiniz. Ayrıca sitemizden Estonya vizesiyle ilgili 2024 yılına ait güncel bilgiler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

Estonya Vizesine Nasıl Başvurulur?

Estonya vize başvurusu için Happy Turizm’ den danışmanlık hizmeti aldığınızda yetkililerimiz sizler için evrak düzenlemenizi yapacak, eksik evraklarınızı bildirecek, parmak izi için randevunuzu alacak ve randevu günü size eşlik edecek. Vize takibinizi yapacak ve çıktığında da pasaportunuzu size ulaştıracaktır. İşlemlerinize başlamadan önce web sitemizdeki gerekli evraklar kısmı incelemenizi öneririz. Seyahat türünüze ve mesleki durumunuza uygun evraklarınızı hazırladıktan sonra bunları şahsen ya da kargo yoluyla ofisimize göndermeniz gerekmektedir. 

Yetkililerimizden gelecek e-mail ve telefonu bekleyin:  Estonya vize evraklarınız yetkililerimize ulaştığında büyük bir titizlikle evraklarınızı inceleyip, eksik ya da hatalı belgeniz olup olmadığını kontrol edeceklerdir. Eksik evrakınız çıktığında sizi arayarak ya da mail göndererek bilgilendirecek ve belgelerinizi tamamlamanızı isteyeceklerdir. 

Estonya Schengen vize işlem ücretinizi ödeyin.

Estonya Vize Ücreti 2024

Belgeleriniz tamamlandığında yetkilimiz mesleki durumunuz ve vize türünüze göre ödemeniz gereken vize ücretinin ne kadar olacağınızı size e-posta yoluyla gönderecektir. Estonya vize ücreti, vize harç bedeli, vize merkezi hizmet bedeli ve ofisimizden aldığınız danışmanlık bedelinin karşılığıdır. Vize ücretini Banka hesap numaramıza TL karşılığı olarak yatırabilirsiniz. Dilerseniz de vize ücretini ofisimize evraklarınızla birlikte döviz olarak gönderebilirsiniz. 

Estonya’ya ailece turistik bir gezi yapmayı planlıyorsanız yetkililerimizi arayarak toplam işlem ücreti hakkında teklif alabilirsiniz. Vize başvurularını değerlendirme ve karar mercii Estonya Konsolosluğu ve Büyükelçiliğidir. Vizeniz ret ile sonuçlandığında ücret iadesi yapılmamaktadır. 

Estonya vize randevunuzu belirleyin: Estonya vize başvurusunda sonraki prosedür parmak izi taraması yaptırmaktır Eğer 2016 tarihinden sonra hiç vize almadıysanız parmak izi vermeniz gerekir. Yetkililerimiz size uygun tarih ve saatte parmak izi verme randevusu alacaklarıdır. Randevu günü işlemleriniz sırasında bir problem yaşamamanız için yetkilimiz sizin yanınızda olacaktır. Bazı durumlarda konsolosluk yetkilileri başvuru sahiplerini telefonla arayarak yüz yüze görüşmeye çağırmaktadır, böyle durumlarda size yardımcı olabilmeleri için yetkililerinizi bilgilendirmeyi unutmayın. 

Başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra yetkililerimiz hemen her gün vize takibinizi yapacaklardır. Sizde adınızı soyadınızı bilgi@happyturizm.com e-mail adresine göndererek ya da çağrı merkezimizi telefonla arayarak vizenizin durumuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.  

Pasaportunuzu size gönderiyoruz: Estonya vizeniz çıktıktan sonra pasaportunuzu ofisimize şahsen uğrayarak alabilirsiniz. Ya da talebiniz halinde yetkilimiz ev ya da iş adresinize kargo ile gönderecektir. Pasaportunuz elinize geçtiğinde vizenizi kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Vizenin üzerindeki isim ve soy isminin size ait olmadığını, vize başlangıç tarihinizi doğruluğunu, vizenizin isteğinize bağlı olarak multi girişli olup olmadığını kontrol ediniz. Bu tür bilgilerinizin birinde yanlışlık olduğu takdirde zaman kaybetmeden yetkililerimizi aramanızı tavsiye ederiz. 

UYARILAR!

 • Eğer seyahatiniz süresince birden fazla ülkeye gidecekseniz, Estonya Schengen vizesine başvurmak için en uzun kalacağınız ülkenin Estonya olmasına özen gösterin. Ziyaret edeceğiniz ülkelerdeki konaklama süreniz eşitse Estonya vizesi almak için ilk giriş yapacağınız ülkenin Estonya olması gerekmektedir. 
 • Estonya vize işlemleriniz sırasında sunacağınız belgelerin güncel tarihli olmasına dikkat edin. Belgelerinizin son 10 gün içinde alınmış olmasına dikkat edin. 
 • Estonya vize başvurularınızın seyahat tarihinize 1 ay kala yapmanız germektedir. 25 gün kala yapılan başvurular bile kabul edilmemektedir.
 • 12 yaş altı çocukların vize başvurularını şahsen yapmaları gerekmiyor. Ancak 12 yaş altı başvuru sahibi Estonya’ya yalnız seyahat edecekse ebeveynlerinden imzalı, noter onaylı muvafakatname alması gerekir. 12 yaş altı çocuk anne ve babasıyla seyahat edecekse muvafakatname’ye gerek yoktur. 
 • 12-18 yaş arası çocukların Estonya vize başvuruları için randevu gününde şahsen bulunmaları ve parmak izi vermeleri gerekmektedir. 
 • Evlilik ya da boşanma nedeniyle soyadı değişmiş başvuru sahiplerinin başvuruları yapılamaz. Bu durumdaki kişilerin pasaport ve nüfus cüzdanındaki isim ve soy isimlerinin aynı olması gerekmektedir. 
 • Estonya’ya aile / arkadaş ziyaret vizesi başvurusu yapacak kişilerin davet mektubu almaları zorunludur. Estonya Belediyesi tarafından onaylı mektup temin edilemiyorsa Estonya’da yaşayan kişinin Estonca ve İngilizce davet mektubu mail ya da fax yoluyla göndermesi gerekir.
 • Estonya’da ikamet eden aile bireyi ya da arkadaşın davet mektubuna ek olarak Estonya oturum kartı, kimlik kartı, pasaport fotokopisi Estonya’da ikamet ettiği evin kira sözleşmesi ya da tapusu gibi belgeleri sunması gerekmektedir. 
 • Estonya vize başvurusu reddedilen kişiler, 30 gün içerisinde başvuru formu ile  karara itiraz edebilirler. Estonya Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği’ne yazılı olarak yaptıkları müracaat için başvuru sahibi 20 Euro ödemelidir. 

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek