Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Nikaragua Vizesi Vize işlemleri

Nikaragua Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Nikaragua Vizesi

Orta Amerika’nın en büyük ülkesi sayılan Nikaragua Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması vardır. Bu nedenle, Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Nikaragua’ya yapacakları kısa süreli seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Ancak Nikaragua’ya yapılacak uzun süreli seyahatlerde vize alınması gerekmektedir. Ayrıca ülkeye giriş sırasında gümrük yetkilileri bazı evraklarınızı kontrol etmek isteyeceklerdir. Bu nedenle Nikaragua’ya seyahat etmeden önce yanınızda bulundurmanız gereken evraklarla ilgili danışmanlık almanızı tavsiye ederiz.

Nikaragua Vizesi Nasıl Alınır?

Nikaragua’ya turistik ve ticari bir seyahat planlıyorsanız, seyahat sürenize göre vize başvurusu yapmanız gerekebilir. Örneğin; Nikaragua’ya uzun süreli seyahat planlıyorsanız vize almalısınız. Nikaragua vize işlemleriniz için Ankara’daki Nikaragua Büyükelçiliği’ne başvuru yapmanız gerekmektedir. Happy Turizm Vize - Danışmanlık diğer tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi Nikaragua vize işlemleriyle ilgili de danışmanlık hizmeti sunmaktadır. bilgi@happyturizm.com adresimize mail göndererek ya da ofisimizi arayarak alanında uzman yetkililerimizden Nikaragua vize evrakları ve vize prosedürleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Vize işlemleri için sizin uğraşmanıza gerek kalmayacak Happy Turizm Vize - Danışmanlık yetkililerimiz her türlü işleminizi yürütecektir. Sizin yapmanız gereken Nikaragua vize prosedürleriyle ilgili ofisimizi arayarak yetkililerimizden bilgi almaktadır. Yetkilimiz size seyahatiniz sırasında yanınızda bulundurmanız gereken evraklarınızla ilgili mail göndereceklerdir.

Nikaragua Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Nikaragua’ya kısa süreli turistik ve ticari amaçlı ziyaret gerçekleştirmek istediğinizde vize almanıza gerek olmadığını belirtmiştik. Ancak havaalanına ulaştığınızda sınır polisi ülkeye giriş sırasında bazı evraklarını görmek isteyecektir. Nikaragua seyahatiniz için 10 yıldan eski olmayan ve seyahatinizin bitiminden itibaren en az 6 geçerliliği olan pasaportunuzun yanınızda olması gerekmektedir. Sınır polisi, Nikaragua uçak biletlerinizi, ayrıca bu ülkeden sonra gideceğiniz başka ülkelerde varsa onlara ait uçak gidiş-dönüş biletlerinizi de sunmalısınız. Otel rezervasyonunuza ait belgelerinde mutlaka yanınızda bulundurmaya özen gösterin. Seyahat sağlık sigortası Nikaragua seyahatlerinde zorunlu olmamakla birlikte seyahatinizi kapsayacak süreli seyahat sağlık sigortası yaptırmanızı tavsiye ederiz. Evraklarınızda eksiklik olduğunda sınır polisi ülkeye girişinize vermeyebilir.

Ayrıca Nikaragua’ya uzun süreli seyahatlerinizde hazırlamanız gereken evraklar vize türünüze, vize sürenize, giriş sayınıza ve mesleki durumunuza göre değişiklik gösterecektir. Kişisel durumunuzla ilgili evrakları öğrenmek için Happy Turizm Vize - Danışmanlık yetkililerimizle iletişime geçebilir, merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz. Yetkilimiz sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan evraklarınızın kontrollerini yapıp, vize işlemleriniz,i yürütecektir.

Nikaragua Vize Ücreti 2024

Nikaragua vize ücreti, vize türüne, vize süresine ve giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Nikaragua vize ücreti ülkeye girişiniz sırasında havaalanında ödenebilmektedir. Nikaragua’ya seyahat amacınıza karar verdikten sonra Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimizi arayarak ödeyeceğiniz vize ücreti hakkında bilgi alabilirsiniz.

Nikaragua Seyahati Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Nikaragua’ya seyahat etmeden önce pasaportunuzun yeni, yırtık ve yıpranmış olmamasına özen gösteriniz. Eğer pasaportunuz eksi ve yıpranmış ise Nikaragua’ya girişiniz sırasında sınır polisi ülkeye girişinize izin vermeyebilir.
  • Eğer sarı humma açısından riskli bir ülkede konakladıktan sonra Nikaragua’ya seyahat edecekseniz uçuşunuz öncesinde  sarı humma aşınızı en az 15 gün önceden yaptırdığınıza dair aşı kartınızı yanınızda bulundurmalısınız. Sınır polisi ülkeye girişiniz esnasında sarıhumma aşı kartınızı görmek isteyecektir.
  • Türkiye’den Nikaragua’ya direkt uçuş bulunmamaktadır. Ancak Avrupa ve Atlanta, Houston, Miami, Dallas, Mexico City, San Salvador, Panama City’den aktarmalı uçuşlarla Nikaragua’nın başkenti Managua’daki Augusto C. Sandino Uluslar arası Havalimanına ulaşabilirsiniz.  
     

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek