Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

İsviçre Vizesi Vize işlemleri

İsviçre Vizesi

 • Hizmet Puanı
 • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

İsviçre Vizesi

İsviçre'ye maksimum 90 gün kalışlı bir vize başvurusunda bulunacaksanız web sayafamızı dikkatli bir şekilde incelemenizi tavsiye ederiz. 
Sayfamızın devamında İsviçre Schengen vize başvuru koşulları hakkında bilgi sahibi olabilir. İsviçre Schengen vizesi için hazırlanması gereken evrakların bilgisini öğrenebilir ve vize başvuru sürecininizi tamamen vize servisimiz ile yürütebilirsiniz.
İsviçre vize başvuruları için bölge sınırlamaması bulunmaktadır. Başvuru sahibi ikamet ettiği şehir neresi olursa olsun İsviçre vize başvurusunu vize servisimiz aracılığıyla yapabilir. İsviçre Schengen vize başvuruları için zorunlu olan biyometrik veri kaydı yalnızca İstanbul ve Ankara'dan alınabilmektedir. 
Happy Turizm Vize - Danışmanlık biometrik veri beyanından (parmak izi bilgileri) muaf olmanız halinde vize başvurularınızı şahsen hazır bulunmanıza gerek kalmadan yürütecektir. Parmak izi muafiyet durumunuzu yetkililerimize sorgulatabilirsiniz.

İsviçre Vize Kategorileri

İsviçre’ ye gerçekleştirilecek olan 90 gün ve daha kısa süreli konaklamalı ziyaretler;

 • İsviçre Turistik Vize
 • İsviçre Ticari Vize
 • İsviçre Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • İsviçre Transit Geçiş Vizesi,
 • İsviçre Konferans Vizesi

Kategorilerinde değerlendirilmekte ve başvuru sahibin ziyaret amacı ve içeriğine bağlı olarak farklı prosedürlere bağlı kalınarak sağlanmaktadır. Vize başvuru sahibinin seyahat amacını en iyi tanımlayacak İsviçre Schengen Vize kategorisinin tanımlanması ve gerekli sürecin takip ve kontrolün sağlanmasında, Happy Turizm Vize - Danışmanlık istediğiniz sonuca ulaşmanızda yardımcı olmaktadır.

İsviçre Vizesi Nasıl Alınır?

İsviçre' ye gerçekleştirmeyi planladığınız 90 gün ve daha az kalmalı seyahatler, Schenegen Vizesi kapsamında değerlendirilmekte ve kısa süreli vize başvurularında Schengen Vizesi gereklilikleri aranmaktadır. 

Not: Planlanan ziyaret süresi 90 günün üzerindeyse, uzun süreli vize (D Tipi Vize) gereklilikleri aranmakta ve oturum vizesi, çalışma vizesi veya aile birleşimi vizesi için gereken aşamalar geçerli olmaktadır.

Vize başvuruları, İstanbul İsviçre Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilen başvuru merkezleri ve akreditasyonu bulunan acenteler aracılığıyla alınmaktadır. Vize servisimiz aracılığıyla başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Konsolosluk tarafından parmak izni kaydı alınmış olan başvuru sahiplerinin doğrudan konsolosluğa gitme zorunluluğu bulunmamakla birlikte, İsviçre Başkonsolosluğu’nun başvuru sahibini görüşmeye çağırma hakkı bulunmaktadır.

İsviçre Schengen Vizesi

90 günü geçmeyecek olan İsviçre ziyaretleri, 2008 Aralık’ta gerçekleşen Schengen Antlaşması dahilinde Schengen Vize başvurusu ile gerçekleştirilir. Başvuru sahibi, İsviçre ziyareti sonrasında 2. veya 3. Schengen ülkesi ziyareti gerçekleştirecekse, tarih ve seyahat kapsamı belirtilmeli ve İsviçre Konsolosluğu’na beyan edilmelidir. İsviçre AB ülkesi olması da Schengen Antlaşması'na taraf ülkelerden biridir.

Schengen’e üye ülkeler aşağıda sunulmaktadır:

Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Macaristan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan.  AB’ye üye olmayan İsviçre, İzlanda, Norveç ve Lichtenstein da  Schengen bölgesine dahildir.

İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsviçre vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 5 ila 15 takvim günü arasında değişmektedir. Söz konusu bu süre Konsolosluğun resmi tatil günlerini, yabancı pasaportlarla yapılan vize başvurularını, Aile, akraba ve arkadaş ziyareti vize başvurularında İsviçre Konsolosluğu tarafından talep edilecek taahüt belgesi onay işlemlerinde geçirilecek zaman gibi unsurları kapsamamaktadır. Ayrıca İsviçre vize başvurularınızın sonuçlanma süresi başvuru sahibinin durumuna, İsviçre Konsolosluğunun yoğunluğuna bağlı olarak uzayabilmekte veya kısalabilmektedir. İsviçre Schengen vize başvuruları için tavsiye edilen başvuru süresi 30 takvim günü öncesidir. 

İsviçre vize başvuruları, randevu gerekliliklerinin yerine getirilmesi ve randevu tarihin alınmasının ardından en az 10 iş günü sürmektedir. Başvuruların 08.00/12.30 – 13.00 /15.00 saatleri arasında yapılması önerilmekle birlikte, VIP vize başvuru hizmeti desteğiyle sıra beklemeksizin başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İsviçre vize başvuru süreçleri, randevu sistemiyle yönetilmekte ve başvurulan vize kategorisine bağlı olarak farklı gereklilikleri beraberinde getirmektedir. Başvuru önce randevu alınması zorunlu olduğundan, randevü süeci ve detayları ile ilgisi daha geniş bilgiye, bilgi@happyturizm.com mail adresi ve Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Uzun Süreli İsviçre Vizesi

90 günden kısa süren İsviçre ziyaretleri Schengen Vizesi kapsamında ele alınırken, 90 günden uzun süreli vize talepleri; oturum vizesi, çalışma vizesi, eğitim vizesi ve aile birleşimi vizesi kategorilerinde değerlendirilmekte ve yasal süreçler bu kriterler etrafında şekillenmektedir.Tüm prosedür ve gerekliliklerin tam olarak yerine getirilmesi ve doğru mevzuatların takibiyle İsviçre vize başvuru süreciniz kısa süre içinde tamamlanacaktır.

 • İsviçre Oturum Vizesi
 • İsviçre Çalışma Vizesi
 • İsviçre Eğitim Vizesi
 • İsviçre Aile Birleşimi Vizesi

gerekliliklerine bağlı kalınarak belgelendirilmekte ve süreç yönetimi bu esaslar çerçevesinde belirlenmektedir.

İsviçre Schengen Vizesi Biyometrik Veri (Parmak İzi)  Kaydı

İsviçre vize başvuruları, 25.09.2014 tarihinden itibaren kayıtlanmış biometrik bilgileri gerektirmektedir. Başvuru sahiplerinin parmak izi ve biometrik resimleri vize bilgi siteminde toplanmakta ve 5 yıla kadar kayıt altında tutulmaktadır. Henüz kayıt altına alınmamış parmak izleri, vize başvuru sürecinin ilk aşamasını oluşturmaktadır.

 Son 5 yıl içinde parmak izi ve biometrik kayıt işlemini tamamlamış olan başvuru sahipleri, parmak izi kalitesinin yeterli olması durumunda tekrar biometrik kayıt işlemine katılmak zorunda kalmamaktadır. 12 yaş üzeri tüm başvurular için geçerli olan bu işlem “VIS” ibaresi bulunmayan Schengen vizeleri için gerekli prosedürler arasında yer almaktadır. Schengen Vizeli İsviçre seyahatlarinin dönüş güzergahlarının 2. ve 3. taraf ülkeleri üzerinden gerçekleşmesi durumunda farklı mevzuatlar gündeme gelebileceğinden, dönüş detayları vize başvuru sürecinde ele alınmalıdır. Kamu görevlerinde memur statüsünde çalışan başvuru sahiplerinin evrakları bağlı bulundukları kurumca mühürlenirken, şirket evraklarının şahıs şirketi ya da Ticaret Odası kayıtlı işletme olup olmaması önem arz etmektedir. İsviçre Büyükelçiliği Konsolosluk Departmanı’nın 2008 yılından kapatılmasının ardından, İsviçre Vizesi başvuru ve takip süreçleri İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu tarafından yürütülmekte ve ilk kez İsviçre Vizesi’ne başvuruda bulunacak olan başvuru sahiplerinin biometrik kayıt işlemleri için konsolosluğu ziyaret etmeleri gerekmektedir.  Başvuru sırasında kullanılacak olan biometrik fotoğraflar, yakın tarihe ait olmalı ve başvuru sahibini net biçimde tanımlamalıdır. İsviçre Konsolosluğu, söz konusu VIS kayıtlarını 5 yıl süreye kadar arşivleme hakkına sahiptir.İsviçre Konsolosluğu, söz konusu VIS kayıtlarını 5 yıl süreyle kadar arşivleme hakkına sahiptir.

25 Ekim 2014 tarihinden itibaren almış olduğunuz Schengen Vizeniz varsa şahsen başvuruda bulunmanıza gerek kalmadan işlemlerinizi sizi adınıza yürütmekteyiz. 

İsviçre Vize Başvuru Formu 2024

İsviçre Schengen vize başvuru formu online ortamda doldururulan bir başvuru formudur. Aşağıda bulunan formlar İsviçre Konsolosluğunun farklı farklı diller de hazırlamış olduğu formlardır. İsviçre Schengen vize başvurularınızı aşağıda bulunan formları doldurararak yapmamanızı önemnle hatırlatırız.

Schengen Antlaşması dahilinde değerlendirilecek en fazla 90 gün kalışı seyahatleriniz için İsviçre Schengen vize başvuru formu doldurulması zorunludur.

İsviçre D Tipi Vize Başvuru Formu

İsviçre'de geçerli sebebinizi ve geçerli sebebinizi destekleyici evrakları beyan ederek 90 günden günden fazla ikamet etme planınız varsa İsviçre uzun süreli (D tipi) vizeye başvurmalısınız. 90 günden fazla konaklama gerektiren durumlar Schengen Antlaşması kapsamında değildir. İsviçre Devleti'nin ulusal yetki alanına girmektedir. Başvuruları Türkiye'deki İsviçre Konsolosluğu direkt olarak kabul etmektedir. Lütfen Konsoloslukla iletişime geçin.

İsviçre Transit Vize

T.C. Vatandaşlarının İsviçre üzerinden transit yolculukları, İsviçre  Havaalanı Transit Vizesi yoluyla sağlanmaktadır.  Diplomatik, hizmet ya da hususi pasaport sahipleri ile; Shengen üye devletleri, Bulgaristan, Kıbrıs, Hırvatistan, Büyük Britanya, İrlanda, Romanya, Japonya, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri geçerli vizelerine sahip yolcular için Havaalanı Transit Vizesi zorunluluğu bulunmamaktadır. Söz konusu ülkelerin geçerli vizelerine sahip olan yolcuların, belirtilen ülkeler dışında bir ülkeden başlayan dönüş yolcukları ise Havaalanı Transit Vizesi prosedürlerine tabidir ve vize muafiyeti geçersiz olacaktır.Schengen Üye Devletleri, Bulgaristan, Kıbrıs, Hırvatistan, Büyük Britanya, İrlanda ve Romanya otuma izinli yolcular ve Andora, Kanada, Japonya, San Marino ve Amerika Birleşik Devletleri oturma izinli vatandaşlar, Avrupa Birliği vatandaşı bireylerin aile üyeleri ile 7 Aralık 1944 taihli Uluslararası Sivil Havacılık Sözleşmesi’ne taraf ülke uyruklu uçuş mürettabatı için Havaalanı Transit Vizesi zorunluluğu yoktur.

İsviçre Vizesi Başvuru Bölgeleri

Türkiye'nin her bölgesinden vize başvurularını kabul etmekteyiz. Turistik, ticari, konferans, seminer, aile ziyareti vize başvuru evraklarınızı hazırlayarak ikamet bölgenize en yakın ofisimize kargo/kurye veya şahsen ulaştırmanız halinde işlemlerinizi başlatmakta ve randevunuzu almaktayız. 

İsviçre Vize İşlemleri İzmir

İzmir’de ikamet eden İsviçre vizesi başvuru sahiplerinin vize prosedür ve süreçlerinin yönlendirilmesi için Happy Turizm Vize - Danışmanlık Ankara ofisimizden vize destek hizmeti sunulmaktadır. bilgi@happyturizm.com mail adresi üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

İsviçre Vize İşlemleri Ankara

İsviçre Büyükelçiliği Konsolosluk Departmanının kapatılmasının ardından, Ankara’da yaşayan vatandaşların İsviçre vize işlemleri, İstanbul İsviçre Başkonsolosluğu üzerinden, Happy Turizm Vize - Danışmanlık Ankara ofisimiz aracılığıyla yürütülmektedir. Vize süreçlerinizin takibi, soru ve önerileriniz için bilgi@happyturizm.com mail adresini kullanarak destek alabilirsiniz.

İsviçre Vize İşlemleri Bursa

Bursa’dan İsviçre Vize başvuru işlemleri için Happy Turizm Vize - Danışmanlık Ankara  destek ekibimizle iletişime geçebilir, süreç ve prosedürler hakkında detaylı bildi edinebilirsiniz. Telefon hattımız üzerinden vize süreçlerinin takip ve kontrolüne yardımcı olan Happy Turizm Vize - Danışmanlık Ankara ekibi, biyometri kaydı tamamlanmış başvuru sahiplerinin konsolosluk ziyaret gerekliliği olmadan vize süreçlerinin yönetilmesinde süreç takibi gerçekleştirmektedir.

İsviçre Vize İşlemleri Antalya

Antalya ilinden gerçekleşen İsviçre Vize başvurularının takip ve kontrolünü sağlayan Happy Turizm Vize - Danışmanlık Ankara destek ekibi ihtiyaç duyduğunuz yardım ve yönlendirmeleri sağlamakta, güncel mevzuat ve vize prosedürlerinin sağlıklı biçimde yürütülmesine yönelik destek sunmaktadır. Antalya'dan başvurunuzu tamamlamak için 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bağlanabilirsiniz. 

İsviçre Vize Ücreti 2024

24 Ekim 2007 tarihinde Federal Hukuk Yasası gereğince belirlenen Vize Yasası, İsviçre temsilciliği tarafından belirlenen para birimleri üzerinden ve vizeye başvuran şahısların yaş kategorilerine bağlı olarak belirlenmektedir. İsviçre Vize ücretlerinde; Yetişkinler ve 6 – 12 yaş aralığındaki çocuklar için farklı ücretlendirmeler uygulanmaktadır. İsviçre Konsolosluk harç ücreti, parmak izi veri kaydını yapan yetkili birimin servis ücreti ve vize servisimiz hizmet bedeli eklenmektedir. Hizmet bedelimiz dahilinde Schengen ülkeleri için zorunlu olan seyahat sağlık sigortanızı, uçak ve otel rezervasyonlarınızı Ofisimiz aracılığıyla alabilirsiniz.

Seyahat amacınıza ve seyahat sürenize göre belirlenen 2024 yılı İsviçre Schengen vize ücret bilgisini Çağrı Merkezimize bağlandıktan sonra yetkilimizden ücretsiz bilgilendirme e-maili olarak kişisel durumunuza uygun başvuru evrak listesiyle birlikte talep edebilirsiniz. 
Happy Turizm Vize - Danışmanlık olarak İsviçre Vizesi başvuru sürecinde başvuru sahiplerinin tüm süreçlerini hızlandırmak ve süreç takibinin gerçekleştirilmesi noktasında profesyonel destek sağlıyoruz. İsviçre vize başvuru formu ve ekleri, farklı başvuru tipleri için düzenlenmiştir. Vize başvuruları sırasında, İsviçre vizesi için gerekli evraklar tam olarak doldurulmalı ve gerekli onay işlemleri tamamlanmalıdır.

İsviçre Vize Muafiyeti

İsviçre sınırları içerisinde 6 aylık süre zarfında 90 günü geçmeyecek kalma süreleri, diplomatik ve resmi pasaport sahipleri için vize zorunluluğu gerektirmemektedir. İsviçre vize muafiyeti onay prosedürlerine tabi olan geçici ikamet durumlarını kapsamaz ve onaylama işlemi vize gereklilikleri üzerinden yapılmalıdır.

İsviçre Vize Reddi

Başvuru sahibinin vize talebine ilişkin tüm gereklilik ve aşamaları tamamlamasının ardından vize onay kararı, İsviçre Konsolosluğu tarafından verilmektedir. İsviçre Konsolosluğu tarafından başvuru sahibinin İsviçre Vize talebinin reddedilmesi durumunda, başvuru sahibine konsolosluk kaşe ve imzasını taşıyan söz konusu red mektubu iletilecektir. Vize reddi durumunda, bahsi geçen konsolosluk onaylı ret mektubunun saklanması ve açıklanan red nedenlerinin dikkate alınması, başvuru sahibinin yararına olacaktır. Vize başvuru sürecinde başvuru sahibini görüşmeye davet etme hakkı bulunan İsviçre Konsolosluğu, ek evrak talebinde de bulunabilir.

İsviçre vize talepleri için başvuru sahibine ücret iadesi yapılmamaktadır. Vize başvurusunun reddi durumunda, ikinci kez başvuru hakkı bulunan başvuru sahibi, başvurusunu şahsen yenileyebilir ya da mevcut kararın reddine yönelik dilekçe ile konsolosluğa başvuru yapabilmektedir. 

İsviçre vize başvurusu hakkında daha fazla bilgi için bilgi@happyturizm.com mail adresiyle iletişime geçebilir veya Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofisimizi ziyaret ederek seyahat planınızı en doğru biçimde tanımlayan vize kategorisi ve gereklilikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek