Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Tanzanya Vizesi Vize işlemleri

Tanzanya Vizesi Nasıl Alınır?

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Tanzanya Vizesi Nasıl Alınır?

Tüm Dünya ülkelerine gerçekleştirmeyi planladığınız seyahatler için gerekli olan vize işlemlerinde kolay ve hızlı sonuç avantajıyla hizmet veren Happy Turizm, vize işlemlerinizi uzaktan takip etme olanağı sağlamaktadır. Happy Turizm tarafından sunulan hızlandırılmış vize işlem hizmetiyle, konsolosluk ziyareti zorunluluğu duymadan gerçekleştirebileceğiniz vize işlemleri, seyahat planlarınızın belirlediğiniz tarihlerde gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır.

Kişisel seyahat planlarınızı, süre ve kapsam yönünden en iyi biçimde tanımlayan vize kategorisine uygun olarak sürdürülen vize başvuru sürecinde, Happy Turizm hızlandırılmış vize hizmeti avantajlarından yararlanmaya başlamak için Happy Turizm ofislerini ziyaret edebilir veya bilgi@happyturizm.com mail adresi üzerinden Happy Turizm yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Tanzanya Vize Zorunluluğu

Orta Doğu Afrika ülkeleri arasında bulunan Tanzanya’ya seyahat etmeyi planlayan;

  • Diplomatik Pasaport ( Siyah Pasaport )
  • Hizmet Pasaportu ( Gri Pasaport ) 
  • Hususi Pasaport ( Yeşil Pasaport )

hamilli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 2010 tarihinde varılan anlaşma ile vize muafiyeti uygulaması getirilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti ve Tanzanya arasında karşılıklı olarak vizesiz seyahat kapsamına dahil olan pasaport hamilleri, 90 güne kadar konaklamalı kısa süreli seyahatlerinde Tanzanya’ya vizesiz seyahat edebilmektedir. 
Tanzanya’ya seyahat etmeyi planlayan

Umumi Pasaport ( Bordo Pasaport ) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için ise kısa süreli seyahatlerde vize zorunluluğu bulunmaktadır.
Tanzanya’ya gerçekleştirilecek 90 güne kadar konaklamalı seyahatler, kısa süreli vize kapsamında değerlendirilmekte ve

  • Tanzanya Turistik Vizesi
  • Tanzanya Ticari Vizesi ve
  • Tanzanya Aile Ziyareti Vizesi gerekliliklerine uygun olarak düzenlenmektedir.
  • Tanzanya Kapıda Vize

Tanzanya seyahatlerinde vize işlemine tabi olan Umuma Mahsus Pasaport ( Bordo Pasaport ) hamilli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Tanzanya’ ya giriş ve 90 güne kadar konaklamalı seyahat olanağı tanıyan Tanzanya Vizesi işlemlerini, Tanzanya havaalanlarında sağlanan kapıda vize uygulaması kapsamında gerçekleştirebilmektedir.

Tanzanya Kapıda Vize uygulamasında;

Turistik amaçlı seyahatler ve İş kapsamında gerçekleşen seyahatler için farklı vize kategorileri bulunmakta ve yararlanılacak vize kategorisi, seyahat içeriğine bağlı olarak belirlenmektedir.
Kişisel Tanzanya seyahat planınızı tanımlayan vize işlem kategorisi ve vize başvuru sürecinde gereken evraklar hakkında detaylı bilgi almak için “ Tanzanya Turistik Vizesi için gereken evraklar ” ve “ Tanzanya Ticari Vizesi için gereken evraklar” sayfalarına göz atabilir veya bilgi@happyturizm.com mail adresi üzerinden Happy Turizm yetkilileriyle iletişime geçerek seyahat planınızı detaylandırabilirsiniz.

Tanzanya Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti’nde Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti’ni teslim eden Tanzanya Konsolosluğu , Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni bulunan üçüncü ülke vatandaşları için vize ve pasaport işlemlerinin takibini sağlamaktadır.

Tanzanya seyahatleri için vize zorunluluğu bulunan kişiler, seyahatleri öncesinde İstanbul Tanzanya Fahri Konsolosluğu veya Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş akredite vize işlem merkezleriyle iletişime geçerek vize işlemlerinin takibini sağlayabilmektedir.

Tanzanya seyahatiniz için gerekli olan vize işlemlerini bulunduğunuz yerden yürütebilmek ve Happy Turizm tarafından sağlanan hızlandırılmış vize işlem hizmeti avantajlarından yararlanmak için Happy Turizm ofisini ziyaret edebilir ya da bilgi@happyturizm.com mail adresi aracılığıyla Happy Turizm yetkililerine ulaşarak, hızlı ve kolay vize hizmetinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Tanzanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Planladığınız seyahat içeriğinin detaylarına uygun olarak düzenlenen evrakların yetkili konsolosluk birimine tesliminin ardından, başvuru değerlendirme süreci başlamaktadır. Tanzanya Vizesi işlemleri en fazla ortalama 1 hafta içerisinde tamamlanmakla birlikte, dönemsel yoğunluklar ve olası ek evrak taleplerinin neden olacağı süre uzamalarının, seyahat planlarınızı aksatmaması için, vize işlemlerinizi uygun tarih aralıklarında başlatmanız önerilmektedir.

Tanzanya Vize işlemlerinizi, planladığınız seyahat başlangıç tarihinden en az 15 gün önce başlatarak, vize işlemlerinde yaşanabilecek süre uzamalarının, seyahat planlarınızı aksatmasının önüne geçebilirsiniz.

Planladığınız vize işlemleriniz hakkında detaylı bilgi edinmek için Happy Turizm ofisini ziyaret edebilir veya bilgi@happyturizm.com  mail adresi üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Tanzanya Vizesi Başvuru Formu

Tanzanya Vizesi işlemlerinin ilk aşamasını oluşturan Tanzanya Vizesi başvuru formunun tam ve doğru şekilde doldurulması, vize işlem sürecinin olumlu yönde seyrinde önem arz etmektedir. Tanzanya’ya gerçekleştirilmesi planlanan seyahatinizi en doğru biçimde tanımlayacak vize başvuru süreci, vize başvuru formunu destekleyen ek belgeler üzerinden yürütülmektedir.

Tanzanya Vizesi Başvuru formuna buradan erişebilir, vize işlemlerinizle ilgili sorularınız için bilgi@happyturizm.com mail adresiyle irtibata geçebilirsiniz.

Tanzanya Vize Ücreti 2024

Tanzanya vize işlemleri için geçerli olan vize ücretleri ;

Seyahat kapsamı,
Seyahat süresi,
Vize işlemlerinin kapıda vize veya seyahat öncesi vize işlemleri üzerinden yürütülmesi ve
Vize başvuru sürecindeki ek hizmetlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.
Tanzanya Vize işlemlerinizi kapsayan 2024 vize ücretleri ve vize işlem detayları hakkında bilgi edinmek için Happy Turizm yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Tanzanya Vize İşlemleri Ankara

Ankara ve çevre illerde yaşayan kişilerin gerçekleştirmeyi planladığı yurtdışı seyahatler için gerekli olan vize işlemlerini, hızlı ve kolay adımlarla destekleyen Happy Turizm Ankara vize işlem ofisi, seyahat planlarının aksamadan gerçekleşmesine yardımcı oluyor.

Happy Turizm Ankara ofisi tarafından takibi sağlanan Tanzanya hızlandırılmış vize hizmetinden yararlanmak için Happy Turizm Ankara ofisini ziyaret edebilir veya bilgi@happyturizm.com mail adresini kullanarak Ankara vize başvuru yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Tanzanya Vize Reddi

Tanzanya seyahat planları kapsamında gerçekleştireceğiniz Tanzanya vize işlemleriyle bağlantılı tüm evrak ve belgelerin konsolosluk birimine teslim edilmesinin ardından, vize reddi ve vize onayı yetkisi, Tanzanya Konsolosluk görevlilerine aittir.

Tanzanya Vizesi başvuru sürecinizde alacağınız olası vize reddi kararına ilişkin kriterler, ilerleyen tarihlerde yineleyeceğiniz vize başvuru işlemleri için önem arz edeceğinden, ret nedenlerini dikkate almanız önerilmektedir.

İlerleyen tarihlerde, farklı ülkelere gerçekleştirmek isteyeceğiniz seyahatler için gerecek vize işlemleri kapsamında, daha önceden alınan vize reddi kararları da önem taşıyabileceğinden, vize reddiyle ilişkin belgeleri saklı tutmanız yararlı olacaktır.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek