Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Fas Vizesi Vize işlemleri

Fas Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Fas Vizesi

Fas Hakkında Genel Bilgiler

Fas, Kuzey Afrika'da yer alan bir ülkedir ve Atlas Dağları'nın güneyinde yer alır. Ülkenin kuzeyinde Akdeniz, batısında Atlas Okyanusu, doğusunda Cezayir, güneyinde ise Batı Sahra ile komşudur. Fas'ın başkenti Rabat'tır ancak en büyük şehri ve ekonomik merkezi olan Casablanca, ülkenin en önemli şehirlerinden biridir. Fas, zengin tarihi, kültürel mirası, etkileyici mimarisi ve doğal güzellikleriyle ünlüdür. Ülkenin tarihî mirası, Fas İslam Devleti'nin (780-974) eserlerinden, Fas İmparatorluğu'nun (789-1465) yapılarına, Osmanlı İmparatorluğu'nun izlerinden, İspanyol ve Portekiz kolonileşmesi dönemlerinden ve Arap-İslam kültüründen etkilenmiş birçok yapıya kadar uzanır.

Fas'ın kültürel zenginliği, geleneksel müzik ve dansları, renkli pazarları (çarşıları), el sanatları ve festivalleriyle de kendini gösterir. Ülkenin en ünlü şehirlerinden biri olan Fes, Ortaçağ'dan kalma tarihi medinasıyla (eski şehir merkezi), el sanatları ve tarihi camileriyle ziyaretçileri kendine çeker. Marrakech ise ünlü Jemaa el-Fnaa Meydanı, Bahia Sarayı ve eski pazarlarıyla turistlerin ilgisini çeken bir diğer önemli şehirdir.

Fas'ın doğal güzellikleri de dikkat çekicidir. Ülkenin sahil şeridi, güzel plajları ve tatil köyleriyle bilinirken, iç kesimlerinde Atlas Dağları'nın eteklerinde yer alan kasaba ve vadiler manzara turizmi için popüler destinasyonlardır. Sahara Çölü'nün güneyinde yer alan Fas'ın çöl manzaraları ve Berberi kültürü de önemli turistik çekicilikler arasındadır.

Ülkenin ekonomisi tarım, madencilik, turizm ve tekstil gibi sektörlerden oluşur. Tarım ürünleri arasında buğday, arpa, zeytin, portakal, limon, üzüm, domates ve zeytinyağı önemli yer tutar. Fas, turizm endüstrisinde de büyük bir potansiyele sahiptir ve her yıl milyonlarca turist çeker.

Fas Vize İşlemleri

T.C. vatandaşları, ülkeye giriş tarihinden itibaren 6 ay süreyle geçerli pasaport hamili olmaları halinde Fas’a yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

** Fas’a 100.000 Dirhem (yaklaşık 9.000 Avro) ve üzeri miktarda deklare edilmemiş dövizin sokulması veya ülkeden çıkarılması yasaktır.

Fas’a Giderken Gerekli Olan Evraklar

Fas’ın vize politikasında turistik, ticari, eğitim, çalışma vizeleri bulunmaktadır. T.C. vatandaşları bu vize türlerinden 180 gün içerisinde 90 gün kalmak suretiyle muaf olsalar da ülkeye girerken bazı kurallara uymaları gerekmektedir.

  • En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport (10 yıldan eski normal yada yeşil pasaportlar ile yurtdışına seyahat edilememektedir.)
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Ulaşım ve konaklama belgeleri
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Ülke giriş çıkışında doldurulması gereken formlar
  • Varsa Fas’tan gelen davetiye

Fas’a seyahat etmeden önce Kızamık-Kızamıkçık-Kabakulak, Polio, Difteri, Tetanos, Boğmaca vb. aşıların yapılması gerekmektedir.

Vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek