Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Trinidad ve Tobago Vizesi Vize işlemleri

Trinidad ve Tobago Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hizli vize Ödeme kolayligi
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Trinidad ve Tobago Vizesi

Trinidad ve Tobago Hakkında Genel Bilgiler

Trinidad ve Tobago, Karayipler'de bulunan bağımsız bir ülkedir. Trinidad, ülkenin ana adasıdır ve Tobago ise daha küçük olan ikinci adasıdır. Resmi başkenti Port of Spain'dir.

Ülkenin resmi dili İngilizce'dir, ancak yerel olarak Trinidad İngilizcesi ve Tobago Creole English gibi yerel lehçeler de konuşulur. Trinidad ve Tobago'nun nüfusu çeşitli etnik gruplardan oluşur; Hint kökenli, Afrika kökenli, Avrupa kökenli ve yerli Amerikan kökenli topluluklar bulunur.

Trinidad ve Tobago'nun ekonomisi, enerji ve petrol endüstrileri üzerine odaklanmıştır. Ülke, Karayipler'deki en büyük petrol ve doğalgaz rezervlerinden birine sahiptir ve enerji sektörü ülkenin ekonomik kalkınmasında önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca, turizm de ülkenin ekonomisinde önemli bir yer tutar; beyaz kumlu plajları, berrak suları ve doğal güzellikleri turistler için çekici bir tatil beldesi yapar.

Trinidad ve Tobago'nun tarihi, İspanyol, İngiliz ve Fransız kolonizasyonu altında geçmiştir. İspanyol döneminde, adalar Christopher Columbus tarafından keşfedilmiştir. Daha sonra, İngilizlerin egemenliği altına girmiş ve 1962 yılında bağımsızlığını kazanmıştır. 1976 yılında, ülke bir cumhuriyet ilan etmiş ve İngiliz Milletler Topluluğu üyesi olmuştur.

Kültürel olarak, Trinidad ve Tobago çeşitli etnik grupların kültürel mirasını yansıtan zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Ülkenin müziği, özellikle calypso ve soca gibi müzik türleri, dünya çapında tanınır. Ayrıca, her yıl Şubat ayında düzenlenen ve renkli kostümler, danslar ve müziklerle dolu olan Carnaval, ülkenin en büyük kültürel etkinliğidir.

Trinidad ve Tobago, Karayipler'de zengin bir tarihe, doğal güzelliklere ve çeşitli kültürlere sahip bir ülkedir. Enerji sektöründeki zengin kaynakları, turizm potansiyeli ve renkli kültürel yaşamıyla dikkat çeker.

Trinidad ve Tobago Vize İşlemleri

Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları, 90 güne kadar kalış süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi Trinidad ve Tobago vatandaşları 180 gün içinde 90 güne kadar kalış süreli seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Dikkat! Trinidad ve Tobago’da son dönemde şiddet olaylarında ve suç oranlarında görülen artış nedeniyle, bu ülkeyi ziyaret edecek vatandaşlarımızın güvenlikleri konusunda duyarlı olmaları ve özellikle geceleri sokağa yalnız çıkmamaları, tenha yerlerde gezmemeleri, üzerlerinde para veya değerli eşya taşımamaları tavsiye edilmektedir.

Türk vatandaşları 30 gün vizesiz seyahat hakkına sahiptir. Ancak Trinidad ve Tobago'ya seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarının sahip oldukları pasaportun geçerlilik tarihi seyahat bitim tarihi itibariyle minimum 6 ay olması ve pasaportlarının son 2 sayfasının boş olması gerekmektedir. Ayrıca ülkeye girişte sınır kapısında görevlilere konaklama yapacakları yerle ilgili bilgileri ve dönüş uçak biletlerini ibraz etmeleri gerekmektedir. 

Trinidad ve Tobago Vizesi Nasıl Alınır?

Trinidad ve Tobago’ya 30 günden fazla süreli vize almak isteyen Türk vatandaşlarının yetkili acenteler aracılığıyla Londra, Washington, Kanada ve Brezilya’daki Trinidad ve Tobago Büyükelçiliğine başvuru yaparak vize almaları gerekmektedir. Eğer sizde bu ülkeye 30 günden uzun süreli bir seyahat gerçekleştirmeyi planlıyorsanız vize işlemlerinizle ilgili Happy Turizm Vize - Danışmanlık ofislerimize ulaşabilirsiniz. bilgi@happyturizm.com adresimize mail göndererek yetkilimizden Trinidad ve Tobago vizesi için 2024 güncel evrak listesini ve vize prosedürlerini öğrenebilirsiniz. Yetkilimiz vizenizin hızlı ve sorunsuz bir şekilde elinize ulaşması için memnuniyetle çalışacaktır. Evraklarınızı kargo aracılığıyla ofislerimize gönderdiğinizde yetkilimiz belgelerinizi kontrol edip, başvuru işlemlerinizi başlatacaktır. Vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu adresinize kargo yoluyla ulaştıracaktır.

Trinidad ve Tobago Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Trinidad ve Tobago’ya 30 gün süreli turistik ve ticari amaçlı seyahat gerçekleştirecekseniz vize almanıza gerek yoktur. Ancak havaalanından ülkeye giriş yapacağınız sırada gümrük yetkilileri bazı evraklarınızı görmek isteyecektir. Trinidad ve Tobago vizesi için gerekli evrakların güncel listesini Happy Turizm Vize - Danışmanlık yetkililerimizden öğrenebilirsiniz. Yazımızın devamında Trinidad ve Tobago vizesi ile ilgili gerekli evrakları bulabilirsiniz. Öncelikle, seyahat bitiminizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz yanınızda olmalı. Pasaportunuzda meslek hanenizin yazılı olması gerekmektedir. Ayrıca, gidiş- dönüş uçak biletiniz, ülkede ikamet edeceğiniz otelin adres bilgileri, Trinidad ve Tobago seyahatinizi karşılamaya yetecek kadar maddi imkanınız olduğunu kanıtlayan banka hesabının dökümü göstermelisiniz. Belgelerinizden birinde eksiklik olması halinde ülkeye girişinize izin verilmeyebilir.

Ayrıca Trinidad ve Tobago seyahatiniz öncesinde pasaportunuzun yeni ve yırtık olmamasına özen gösteriniz. Pasaportunuz eski ve yıpranmış olursa gümrük yetkilileri ülkeye girişinize izin vermeyebilir.  

Trinidad ve Tobago’ya 30 günden uzun süreli turistik ve ticari seyahat gerçekleştirmeyi planlıyorsanız hazırlamanız gereken evrak listesi vize türünüze ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Örneğin ticari vize başvurularında, Trinidad ve Tobago’daki şirketten davetiye mektubu, başvuru sahibinin çalıştığı şirketin antetli kağıdına yazılmış ve seyahat amacı  ve seyahat tarihlerini açıklayan vize talep dilekçesi sunulmalıdır.

Trinidad ve Tobago Vize Başvuru Formu

Trinidad ve Tobago Vize işlemleri sırasında en önemli aşama vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Bu form, vize yetkilisinin başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağladığında formu doldururken eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgiler vermeye özen gösteriniz. Aksi takdirde vizeniz olumsuz sonuçlanabilir. Trinidad ve Tobago Vize Başvuru Formu, İngilizce, büyük harfle ve okunaklı bir şekilde doldurulmalıdır.

Trinidad ve Tobago Vize Ücreti 2024

Trinidad ve Tobago vize ücreti vize türüne, vize süresine göre değişiklik göstermektedir. Seyahat amacınıza karar verdikten sonra ne kadar vize ücreti ödeyeceğinizi öğrenmek isterseniz Happy Turizm Vize - Danışmanlık yetkilimizi arayabilirsiniz.  30 günden az süreli seyahatleriniz için kapıda vize alma imkanınız olduğundan girişte vize ücretini ödeyebilirsiniz.

Trinidad ve Tobago Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Trinidad ve Tobago vizesiyle ilgili değerlendirme ve karar verme yetkisi Trinidad ve Tobago diplomatik temsilciliklerindedir. Vizenizin onaylanması evrakların eksiksiz olması, resmi tatiller ve yoğunluğa bağlı olarak değişmektedir. Eğer evraklarınız eksiksiz ise vizenizin sonuçlanması 1 hafta sürebilir. Vizenizin planladığınız tarihte elinizde olmasını isterseniz en az 20 gün önceden vize başvurunuzu gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. 

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek