Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Guyana Vizesi Vize işlemleri

Guyana Vizesi

 • Hizmet Puanı
 • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Guyana Vizesi

Guyana Hakkında Genel Bilgiler

Guyana, Güney Amerika'nın kuzeyinde yer alan bir ülkedir ve doğal güzellikleri, biyoçeşitliliği ve zengin kültürel mirasıyla dikkat çeker. Guyana, kuzeyde Atlantik Okyanusu'na ve batıda Venezuela güneyde Brezilya ve doğuda Surinam ile komşudur. Başkenti ve en büyük şehri Georgetown'dur. Guyana'nın nüfusu yaklaşık 800,000'dir ve çeşitli etnik gruplardan oluşur. Ülkenin resmi dili İngilizcedir, ancak Hintçe, Creole ve yerli Amerikan dilleri de yaygın olarak konuşulur. Guyana'nın ekonomisi genellikle tarım ve doğal kaynaklar üzerine kuruludur. Başlıca tarım ürünleri arasında şeker kamışı, pirinç, altın ve boksit yer alır. Ülkenin para birimi Guyana dolarıdır.

Guyana'nın tarihi, İspanyol, Hollandaca ve İngiliz kolonizasyonu dönemlerini içerir. Köle ticareti ve zorunlu göç, ülkenin demografisini etkilemiş ve Guyana'nın kültürel çeşitliliğini artırmıştır. Guyana'nın renkli ve canlı kültürü, Hint, Afrika, Avrupa ve yerli Amerikan kültürlerinin bir karışımıdır.

Guyana'nın doğal güzellikleri, yağmur ormanları, nehirleri ve vahşi yaşamıyla ünlüdür. Kaieteur Şelalesi, dünyanın en yüksek tek başına düşen şelalesidir ve ziyaretçiler için etkileyici bir manzara sunar. Iwokrama Yağmur Ormanı, biyoçeşitliliğiyle tanınır ve kuş gözlemciliği ve doğa yürüyüşleri için popüler bir yerdir. Ayrıca, Rupununi Savanası ve Kanuku Dağları gibi doğal alanlar da keşfedilmeyi bekleyen yerlerdir.

Guyana genel olarak güvenli bir seyahat destinasyonudur, ancak bazı bölgelerde suç riski bulunabilir. Ziyaretçilerin özellikle büyük şehirlerde ve turistik olmayan bölgelerde dikkatli olmaları önemlidir. Ayrıca, sağlık konusunda önlem almak ve seyahat öncesi güvenlik uyarılarını dikkate almak da önemlidir.

Guyana Vize İşlemleri

Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları vizeye tabidir. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları ise 180 gün içerisinde toplam kalış süresi 90 günü aşmamak kaydıyla, Guyana’ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabi olup, giriş vizeleri dış temsilciliklerimizce en çok 15 gün ikamet süreli verilebilmektedir.

Dikkat! Ülkede, tenha yerlerde vakit geçirilmemesi, fazla para veya değerli eşya bulundurulmaması, ayrıca, sivrisinek/böcek sokmalarına karşı tedbirli olunması tavsiye edilmektedir.

Guyana Vize Türleri

 • Turistik Vize
 • Ticari Vize
 • Aile Ziyereti Vizesi
 • Transit Vize
 • Öğrenci Vizesi
 • Çalışma Vizesi

Guyana Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Pasaport
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf
 • Guyana vize başvuru formu: Guyana vize başvuru formu için Happy Turizm Vize - Danışmanlık uzmanlarımıza ulaşmanız halinde size yardımcı olacaklardır. 0(312) 419 56 41 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Guyana ziyareti için dilekçe: Guyana vize dilekçesi için Happy Turizm Vize - Danışmanlık uzmanlarımıza ulaşmanız halinde size yardımcı olacaklardır. 0(312) 419 56 41 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.
 • Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri ve konfirmeleri
 • Bankada yeterli miktarda para
 • Davetiye mektubu (iş ve aile nedeniyle gidecekler için)
 • Guyana vizesi ücreti ödenti dekontu
 • Şirket bilgileri (şirket çalışanları için, ticari gazete, imza sirküleri, faaliyet belgesi vs.)
 • Devlet çalışanları için memuriyet belgesi
 • Guyana’da kalacağı yerin adres bilgileri
 • Nüfus kayıt örneği
 • 18 yaşın altındakiler için Muvafakatname
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Evli ise evlilik cüzdanı
 • Seyahat sağlık sigortası: Seyahat sağlık sigortası için Happy Turizm Vize - Danışmanlık uzmanlarımıza ulaşmanız halinde size yardımcı olacaklardır. 0(312) 419 56 41 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Dikkat! Guyana seyahatlerinden önce Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak, Difteri, Tetanos, Boğmaca, Polio, yıllık grip aşısı, Hepatit A, Tifo, Hepatit B, Kuduz, Sarı Humma ve Sıtma aşılarının yapılması da gerekmektedir.

Guyana vizesi için Konsolosluk ek görüşme için görüşme talep edebilir. Bu durumda yanınıza önceki belgelerinizin fotokopilerini bulundurmanızda yarar vardır.

Guyana Vize Kaç Günde Çıkar

Guyana vizeleri başvuru yapacağınız ülke konsolosluğuna göre farklı işlem süreleri verebilir. Türkiye’de Guyana Fahri Konsolosluğu dışında başka bir resmi temsilciliği bulunmadığından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurularını Yunanistan Konsolosluğu ya da Yunanistan’da bulunan Guyana Konsolosluğu üzerinden yapabilir. Başvuru yapacağınız yere göre vize işlem süreleri değişiklik gösterebilir. Ancak genel vize işlem süreleri 7 ile 14 iş günü kadardır.

**Guyana vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Guyana vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz.

Guyana Vizesi Başvuru Formu

Guyana vizesi başvuru formu İngilizce seçeneğiyle mevcuttur.

Guyana vize başvuru formu Guyana Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Guyana vizesi alınmasında gereklidir. Guyana vizesi başvuru formu Guyana Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Guyana vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Guyana vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Guyana vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Guyana Vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek