Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Botsvana Vizesi Vize işlemleri

Botsvana Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hizli vize Ödeme kolayligi
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Botsvana Vizesi

Botsvana Hakkında Genel Bilgiler

Afrika'nın güneyinde, Kuzey ve Güney Botswana arasında konumlanmış bir ülke olan Botsvana, vahşi yaşamı, muhteşem doğal güzellikleri ve kültürel çeşitliliğiyle dikkat çeker. "Elmasların Ülkesi" olarak da bilinen Botsvana, Avrupa tarzı şehirleriyle modern bir cazibe sunar.

Botsvana, dünyanın en büyük iç su bölgesi olan Kalahari Çölü'nün büyük bir kısmını kaplar. Bu nedenle, ülkenin peyzajı genellikle düzlükler, savanlar ve kurak bölgelerden oluşur. Ancak, Okavango Deltası gibi sulak alanlar ve Chobe Ulusal Parkı gibi koruma alanları, Botsvana'nın doğal zenginliklerini oluşturur.

Ülkenin vahşi yaşamı da dikkat çekicidir. Botsvana, dünyanın en büyük fil popülasyonlarına ev sahipliği yapar ve aynı zamanda aslanlar, leoparlar, zürafalar, zebra ve geyik gibi birçok vahşi hayvana da ev sahipliği yapar. Bu nedenle, ülke, safari severler ve doğa tutkunları için popüler bir destinasyondur.

Botsvana'nın kültürel yapısı da çeşitlidir. Ülke, Tswana etnik grubunun çoğunluğunu oluşturur, ancak Kalahari Çölü'nde yaşayan San halkı gibi diğer etnik gruplar da bulunur. Botsvana'nın müziği, dansı ve geleneksel el sanatları, yerel kültürün zenginliğini yansıtır.

Ülkenin ekonomisi, elmas madenciliği ve turizme dayalıdır. Elmaslar, Botsvana'nın en önemli ihracat ürünlerinden biridir ve ekonomik büyümeyi destekler. Turizm ise vahşi yaşam ve doğal güzellikleriyle ünlüdür, özellikle safari turları ve doğa yürüyüşleri popüler aktivitelerdir.

Botsvana, demokratik ve istikrarlı bir ülke olma ünvanına sahiptir. Bu, turistlerin ve yatırımcıların ülkeye güven duymasını sağlar. Ancak, ülkenin bazı bölgelerinde suç oranları yüksek olabilir ve ziyaret edenlerin dikkatli olmaları önemlidir.

Botsvana, doğal güzellikleri, vahşi yaşamı ve kültürel çeşitliliğiyle unutulmaz bir destinasyon sunar. Doğa severler, macera arayanlar ve kültürü keşfetmek isteyenler için Botsvana, Afrika'nın mücevheri olarak bilinir.

Botsvana Vize İşlemleri

2013 Nisan ayı itibariyle Botsvana, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına vize muafiyeti tanımıştır. 365 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde Botsvana'ya seyahat planlayan Türk Vatandaşlarının vize almalarına gerek bulunmamaktadır.

Botsvana’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın sağlık konusunda en güncel bilgileri T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü’nden almaları mümkündür. Botsvana’ya ilişkin uyarılara aşağıda belirtilen internet adresinden ulaşılabilir: https://www.seyahatsagligi.gov.tr/Site/SaglikBilgisi/BW

Botsvana'ya gidecek Türk Vatandaşlarının vize muafiyeti bulunmaktadır. Vize muafiyeti bulunmasına rağmen Botsvana'ya girişte herhangi bir problemle karşılaşmamak adına pasaportlarının geçerlilik sürelerinin minimum 6 ay daha geçerliliği olmasına dikkat edilmelidir. Turistik amaçla değil de Botsvana'ya çalışma, öğrenim görme ya da daha uzun süreli ziyaret etmek isteyenlerin Botsvana konsolosluğuna başvurmaları gerekmektedir. Ancak Türkiye Cumhuriyetinde Botsvana konsolosluğu ya da Fahri Botsvana Konsolosluğu bulunmamaktadır. Bunun için Güney Afrika Cumhuriyeti Konsolosluğuna müracaat etmeleri gerekmektedir.

Botsvana' da uzun süre kalmak istiyorsanız vize almalısınız. Botsvana vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek