Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Finlandiya Vizesi Vize işlemleri

Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır?

 • Hizmet Puanı
 • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Finlandiya Vizesi Nasıl Alınır?

Happy Turizm, tüm dünya ülkeleri vize başvuruları ile ilgili hizmet veren profesyonel bir danışmanlık ofisidir. Vize servisimiz aracılığıyla başvurusu yapabileceğiniz ülkelerden biri de Finlandiya’dır. Finlandiya Schengen üyesi ülkelerdendir. Bu yüzden Finlandiya seyahat amacınıza ve Schengen vizesi başvuru koşullarına göre işlemlerinizi tamamlamalısınız. 

Finlandiya'ya planladığınız kısa süreli seyahatlerinizde Schengen vizesine başvurmaları gerekmektedir. Schengen vizesi, turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim, kültürel ve sportif faaliyet gibi amaçlarla Finlandiya'ya giden kişilere verilir. Schengen vizesi, Schengen ülkelerinde ve 180 gün içinde 90 gün geçerlidir. Bu süre içerisinde çalışmayı düşünen kişilerin oturma iznine başvurmaları gereklidir. Schengen vizesi olan kişilerin bu vize ile çalışmaları yasaktır.

Finlandiya vize işlemlerinizde hazırlanması gereken evraklar, iş durumunuza ve seyahat amacınıza göre değişiklik göstermektedir. 

Finlandiya Schengen vize başvuru koşulları, vize başvuru formu, başvuru bölgeleri, parmak izi (biyometrik veri) detaylı bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz. Schengen ülkeleri 25 Eylül 2014 yılından itibaren parmak izi uygulamasına geçmiştir. 2016 tarihinden sonra alınmış bir Schengen vizeniz yoksa parmak izi veri beyanı uygulamasını tamamlamalısınız. 

Ek Hizmetlerimiz: Finlandiya seyahatinizde 30 bin Euro teminatlı seyahat sağlık sigortanızı, kalacağınız otel rezervasyonlarınız, uçak bileti rezervasyonunuzu yapmaktayız. Bu servisler hizmet bedelimiz dahilindedir. 

Türkiye'nin hangi ilinde ikamet ederseniz edin evraklarınızı ofisimize kargoyla göndererek Finlandiya vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Destek Hattımıza bağlanarak Finlandiya vize işlemleriyle ilgili 2024 yılı güncel bilgileri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Finlandiya Vize Türleri

 • Finlandiya Turistik Vizesi
 • Finlandiya Ticari Vizesi 
 • Finlandiya Aile, Arkadaş, Akraba Ziyaret Vizesi
 • Finlandiya eğitim, kültürel ve sportif faaliyet vizesi 

Finlandiya Schengen Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Finlandiya'ya seyahat edebilmek için Schengen vizesine başvurmaları gerekmektedir. Schengen vizesi, Schengen ülkelerinde ve 180 gün içinde 90 gün geçerlidir. Bu süre içerisinde çalışmayı düşünen kişilerin oturma iznine başvurmaları gereklidir. Schengen vizesi olan kişilerin bu vize ile çalışma hakları bulunmamaktadır. 
Schengen vize başvurusu yapan kişilerin on parmak izi ve fotoğraftan oluşan biyometrik verilerini beyan etmesi zorunlu prosedürdür. Biyometrik veriler Schengen ülkelerinin vize verilerini birbiriyle paylaştığı Visa Information System’de (VIS) kayıt altında tutulmaktadır. 2016 tarihinden sonra alınmış VIS ibareli Schengen vizeniz varsa parmak izi beyanı prosedüründen muafiyet durumunuz söz konusu olabilir. Parmak izi muafiyet durumunuzu Schengen yetkilimize sorgulatabilirsiniz. 

Schengen Vize Başvurularından Önce Dikkat!

 • Schengen vizesi ziyaret amacınızı oluşturan ülkenin Büyükelçilik veya Konsolosluğu’ndan alınmalıdır.
 • Vize başvurunuzu Finlandiya üzerinden yapacaksanız Schengen bölge girişinizi ve Schengen bölgesinde en uzun kalış süresini Finlandiya oluşturmalıdır. Eğer ziyaret edeceğiniz ülkelerde eşit süre ikamet edecekseniz, başvuru yapacağınız ülke Schengen bölgesine ilk giriş yapacağınız ülke olmalıdır. 
 • Eğer ziyaret edeceğiniz ülkelerde eşit süre ile bulunacaksanız, başvuru yapacağınız ülke ilk giriş ülkeniz olmalıdır.

Finlandiya Vize Randevu

Schengen vize başvuruları için ilgili birimlerden randevu alınması gerekmektedir. Finlandiya vize randevunuzu sizin adınıza randevu tarihini onayınıza sunarak almaktayız. 

Finlandiya Vize Ücreti 2024

Finlandiya vize ücreti; Finlandiya Konsolosluğu harcı, biyometrik veri işlem merkezi servis ücreti ve vize servisimiz hizmet bedelinden oluşmaktadır. Çağrı Merkezi’ne bağlanarak yetkilimize seyahat amacınızı açıklayarak 2024 yılına ait Finlandiya vize ücret bilgisini, mesleksel durumunuza uygun evrak listesi ile birlikte bilgilendirme e-maili olarak talep edebilirsiniz. 

Finlandiya Online Vize Başvuru Formu

 Finlandiya vize başvuru formları online olarak doldurulmaktadır. El ile doldurulmuş kağıt formlar kabul edilmemektedir.  Finlandiya vize başvurusu elektronik ortamda yollanan belgelerle yapılmamaktadır. Yalnızca vize başvuru formu online olarak doldurulmaktadır. Online doldurulan vize başvuru formunun çıktısı alınarak diğer belgelerle birlikte beyan edilmesi gerekmektedir. Online olarak doldurulan vize başvuru formu 9 gün boyunca geçerliliğini korumaktadır.   Online vize başvuru formunu doldurma konusunda Schengen yetkililerimiz Finlandiya diplomatik temsilciliklerinin belirlediği yönergelere uygun doldurulması konusunda destek sağlamaktadırlar.


Ankara Finlandiya Büyükelçiliği Görev Alanı

Ankara’da bulunan Finlandiya Büyükelçiği’nin görev alanı tüm Türkiye’yi kapsamaktadır. Ankara Büyükelçiliği’nin görev alanı Suriye ve Irak bölgelerini de kapsamaktadır. 

Finlandiya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası

 Schengen vize başvuruları için gerekli olan evraklardan biri de seyahat sağlık sigortasıdır. Seyahat sağlık sigortası tüm seyahat süresini ve günleri kapsayacak şekilde hazırlanmış olmalı ve 30 bin Euro teminatı bulunmalıdır. Seyahat edecek kişi bir Finlandiya veya AB/AET vatandaşının aile üyesiyse sigortaya gerek yoktur. Fakat Finlandiya Ankara Elçiliği Finlandiya’ya seyahat edecek herkese seyahat sigortası yaptırmalarını önermektedir. Finlandiya’ya yapacağınız kısa süreli seyahatlerde seyahat sürenizi kapsayan seyahat sağlık sigortanızı yapmaktayız. Seyahat sağlık sigorta bedeli, hizmet bedelimiz dahilindedir.

 
Finlandiya Vize Reddi

Finlandiya vize başvurunuz reddedildiği takdirde karara itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. İtiraz dosyalarının Ankara Büyükelçiliğinde değerlendirme süresi değişiklik göstermekle birlikte 1-3 ay arasında sürmektedir. 

UYARILAR 

 • Türkçe, İngilizce, Fince ya da İsveçce olan gerekli evrakların orijinallerinin ibraz edilmelidir. Fotokopi olan evrakların sadece, orijinali ile yanıdır kaşeli olanları kabul edilmektedir. 
 • Finlandiya Büyükelçiliği pasaport dışında ibraz edilen hiçbir orijinal evrakı başvuru sahiplerine geri vermemektedir.
 • Finlandiya vize başvurularınızda kullanacağınız pasaportun bitiş süresi Finlandiya seyahat tarihinden en az 3 ay sonra olmalıdır ve vizenin işlenebilmesi için en az 2 adet boş vize sayfası bulunması gerekmektedir.
 • Pasaportunuzu teslim aldığınızda isim ve soyisminiz, fotoğrafınızı, vizenizin geçerlilik süresini, giriş sayısını ve gün sayısını kontrol etmeyi unutmayınız. Herhangi bir hata bulunması durumunda vakit kaybetmeden konsolosluk ofisi yetkililerini bilgilendiriniz.
 • Talebiniz halinde pasaportunuz işlemden çıktığında pasaportunuzu ev veya iş adresinize kargo/kurye ile göndermekteyiz. 
 • Schengen vize başvurularınızda seyahatiniz bitince ülkenize geri döneceğinizi gösterir belgeler sunmanız önemlidir. Böylece vize başvurularınız daha kolay onaylanır ve daha uzun süre geçerli Finlandiya vizesi sahibi olabilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz Finlandiya vize başvurularınızda web sitemizi inceleyerek daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 2024 yılına ait güncel bilgiler, vize ücreti, gerekli evraklar ve prosedürlerle ilgili bilgi almak için ofisimizi arayarak yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek