Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Madagaskar Vizesi Vize işlemleri

Madagaskar Vizesi

 • Hizmet Puanı
 • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Madagaskar Vizesi

Madagaskar Hakkında Genel Bilgiler

Madagaskar, Hint Okyanusu'nda, doğu Afrika'nın yaklaşık 400 kilometre açığında yer alan bir ada ülkesidir. Afrika'nın en büyük dördüncü adası olan Madagaskar, biyolojik çeşitlilik açısından da oldukça zengin bir konuma sahiptir. Madagaskar, Afrika anakarasının doğu kıyılarına yakın bir konumda yer alır. Ada, Mozambik Kanalı'nın batısında ve Afrika'nın güneydoğu kıyısının karşısında bulunur. Yaklaşık 592,800 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahip olan Madagaskar, dünyanın en büyük dördüncü adasıdır.

Madagaskar'ın yerli halkı, Malagasy olarak bilinen Austronezya kökenli bir etnik gruptur. Ada, tarih boyunca farklı krallıkların ve krallıkların yönetimi altında kalmıştır. 19. yüzyılın sonlarında Fransızlar tarafından kolonileştirilmiş ve 1960 yılında bağımsızlığını kazanmıştır.

Madagaskar, çeşitli etnik gruplara ev sahipliği yapar ve bu gruplar farklı geleneklere ve dillere sahiptir. Malagasy ve Fransızca, ülkenin resmi dilleridir. Ada, benzersiz bir kültürel mirasa sahiptir ve geleneksel danslar, müzikler ve el sanatları burada önemli bir yer tutar.

Madagaskar, eşsiz doğal güzellikleri, tropik yağmur ormanları, sahil şeritleri ve benzersiz flora ve fauna ile tanınır. Bazı popüler turistik yerler şunlardır:

Antananarivo: Başkent Antananarivo, ada ülkesinin kültürel ve tarihi merkezidir. Antik saraylar, müzeler ve pazarlar burada ziyaret edilebilir.
Ranomafana Ulusal Parkı: Bu park, Madagaskar'ın doğal yaşamını keşfetmek isteyenler için ideal bir yerdir. Tropik yağmur ormanları, şelaleler ve endemik hayvan türleri burada bulunur.
Andasibe-Mantadia Ulusal Parkı: Lemur türlerinin yanı sıra tropik ormanların ve nefes kesen manzaraların keyfini çıkarabileceğiniz bir yerdir.
Morondava ve Baobab Caddesi: Ünlü Baobab ağaçlarının bulunduğu bu alan, muhteşem gün batımlarıyla tanınır.
Madagaskar'ın ekonomisi tarım, balıkçılık, turizm ve madencilik gibi sektörlerden oluşur. Ülke, benzersiz doğal güzellikleri ve biyolojik çeşitliliğiyle turistleri cezbetmektedir. Ancak, altyapı eksikliği ve ekonomik zorluklar, turizm endüstrisinin potansiyelini sınırlamaktadır.

Madagaskar Vize İşlemleri

Madagaskar’a seyahat edecek T.C. vatandaşları vizeye tabidir. Bununla birlikte, sınır kapılarında turistik amaçlı girişler için vize verilebilmektedir.

**Madagaskar'a seyahat etmeden önce Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan uyarıların takip edilmesinde ve hepatit aşılarının yaptırılmasında yarar görülmektedir. Ülkenin sahil kesimlerinde sıtma yaygın olup, bu taraflara seyahat edecek ziyaretçilerin gerekli koruyucu önlemlerin alınması yararlı olacaktır.

**Madagaskar’da bulunduğunuz sürece, hijyen konusunda dikkatli davranmanız, şehir şebeke suyundan içmemeniz ve özellikle yabancılara karşı soygun ve yankesicilik olaylarının sıklıkla yaşandığı dikkate alınarak, gece seyahatlerinden mümkün olduğunca kaçınmanız ve üzerinizde değerli eşya bulundurmamanız tavsiye olunmaktadır.

Madagaskar Vize Türleri

 • Turistik Vize
 • Ticari Vize

** Türkiye’den gidecek olan kişiler için Madagaskar vizesini sınır kapısından almak mümkündür. 

Madagaskar Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport: Turistik vize başvurusu için en önemli belgelerden biri pasaporttur. Pasaportun seyahat tarihinden itibaren en az altı ay geçerli olması ve boş sayfalarının olması gerektiğini unutmayınız.
 • Fotoğraf : Madagaskar vizesi için gerekli fotoğrafların ölçüsü genellikle 35×45 mm'dir. Bu fotoğrafların son altı ay içinde çekilmiş ve güncel olması önemlidir. Başvuru dosyasına eklemek için en az 2 adet fotoğraf hazırlanmalıdır.
 • Madagaskar vize başvuru formu: Madagaskar vize başvuru formu için Happy Turizm Vize - Danışmanlık uzmanlarımıza ulaşmanız halinde size yardımcı olacaklardır. 0(312) 419 56 41 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.
 • Otel ve Uçak Bileti rezervasyonu
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Başvuru dosyasına bu sigortanın poliçesi eklenmelidir. Seyahat sağlık sigortası için Happy Turizm Vize - Danışmanlık uzmanlarımıza ulaşmanız halinde size yardımcı olacaklardır. 0(312) 419 56 41 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.
 • Seyahat amacını anlatan vize talep dilekçesi (Ticari vize için şirketin antetli kağıdına yazılmış olmalıdır.)
 • Seyahat belgeleri (Uçak vb. bilet ya da rezervasyonları)
 • Konaklama yeri belgeleri (Otel vb. rezervasyonları)

 •  Uluslararası aşı sertifikası

 • Vize ücreti

Madagaskar Başvurusunun Değerlendirilmesi

Başvurunuz incelendikten sonra, vizenizin onaylanıp onaylanmadığına dair bir karar alınır. Süreç genellikle birkaç iş günü sürebilir.

Madagaskar Vize Reddi

Madagaskar vizesi başvuruları bazen reddedilebilir. Başvuru reddi genellikle eksik veya yanlış bilgi verilmesi, gerekli belgelerin sunulmaması veya vize kriterlerini karşılayamama gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Başvuru reddedildiğinde, genellikle itiraz etme veya başka bir başvuru yapma seçeneği vardır.

Madagaskar'a seyahat etmeyi planlayan herkesin, vize gerekliliklerini önceden araştırması ve başvuru sürecini zamanında tamamlaması önemlidir. Ayrıca, seyahat sigortası yaptırmak ve seyahat planınızı esnek tutmak da önerilir, çünkü vize başvuruları ve işlemleri beklenmedik durumlarda gecikebilir veya reddedilebilir.

Madagaskar Vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek