Avrupa-(15)
Küba-(1)
Güney Amerika Ülkeleri-(22)
Avusturalya-Yeni Zelanda-(2)
Uzak Rota-(62)
Schengen Ülkeleri-(28)
Afrika Ülkeleri-(50)
Amerika-Ingiltere-Kanada-(3)

img

Filipinler Vizesi Vize işlemleri

Filipinler Vizesi

  • Hizmet Puanı
  • (5.0)
2-7 Gün Hızlı vize Ödeme kolaylığı
img Vize İşlemlerinizde Öncü, Hızlı ve Güvenilir

Filipinler Vizesi

Genel Bilgiler;

Filipinler başkenti Manila olup yaklaşık olarak 300,000 kilometrekare. 7,000'den fazla adadan oluşur.Tahmini olarak 110 milyon (2022 verileri), dünyanın en kalabalık 13. ülkesidir.
Resmi dilleri Filipince ve İngilizce'dir. Ülkede birçok yerel dil ve lehçe konuşulmaktadır. Filipinler'in para birimi "Filipin Pezosu" veya kısaltmasıyla "PHP" dir. Filipin Pezosu, Filipinler'de resmi olarak kullanılan tek para birimidir. Filipinler, Malay, İspanyol, Amerikan ve diğer etkilerin bir karışımını yansıtan zengin bir kültürel mirasa sahiptir.Filipinler, güçlü bir ekonomiye sahip olan Güneydoğu Asya'nın önde gelen ülkelerinden biridir. Hizmet sektörü, tarım ve imalat ekonominin temelini oluşturur. Dans, müzik, festivaller ve el sanatları ülkenin kültürel hayatında önemli bir yer tutar.Filipinler'de Hristiyanlık (çoğunlukla Katoliklik) en yaygın dinidir. Ayrıca İslam, Budizm ve diğer dinler de bulunmaktadır.

Filipinler, Güneydoğu Asya'da bulunan bir ada ülkesidir. Filipinler, bir takımada ülkesi olup 7.000'den fazla adadan oluşur. Büyük adalar arasında Luzon, Mindanao, Visayas ve Palawan bulunmaktadır. Filipinler, çeşitli kültürleri, muhteşem manzaraları ve sıcakkanlı insanlarıyla tanınan bir ülkedir. Turistler için keşfedilecek birçok yer vardır ve Filipinler'de seyahat edenlerin unutulmaz deneyimler yaşaması muhtemeldir..Filipinler, doğal güzellikleri, beyaz kumlu plajları, şnorkelle dalış yapma imkanları ve tarihi mirası ile turistler arasında popüler bir destinasyondur. Boracay, Palawan, Cebu ve Bohol gibi adalar turistlerin sıkça ziyaret ettiği yerlerdir.
Filipinler, tayfunlar, depremler ve volkanik patlamalar gibi doğal afetlerle sık sık karşı karşıya kalır.

Dikkat! Tayfun kuşağında yer alan Filipinler’in Luzon ve Visayas adalarında Haziran-Aralık dönemlerinde doğal afet riski bulunmaktadır. Bu bağlamda ziyaretçilerin seyahatleri öncesinde yerel hava durumuna ilişkin güncel bilgi edinmeleri önerilmektedir.

Dikkat!  Diğer yandan, Filipinler’in güneyindeki Minadano Adası’nda özellikle Zamboanga Yarımadası ve Sulu Takımadaları’nda dönem dönem bazı güvenlik sorunları yaşanabilmesi nedeniyle bölgeye seyahat edecek ziyaretçilerin ihtiyatlı olmaları tavsiye edilmektedir.

Filipinler Vizesi

**Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaportu hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Bu süreyi uzatmak için, göçmen bürolarına gidip belirli bir ücret karşılığında 2 aya kadar kalma izni alınabilir.

Dikkat! Hepatit A aşısı, Tifo aşısı, Hepatit B aşısı, Kuduz aşısı, Sarı Humma aşısı, Sıtma aşıları önerilmektedir.

Filipinler Vize için Gerekli Evraklar

Pasaport: Seyahat tarihinden itibaren en az altı ay geçerli ve boş sayfaları olan bir pasaport.
Doldurulmuş Vize Başvuru Formu: Filipinler'in resmi temsilcilikleri veya konsolosluklarından temin edilebilen ve doldurulması gereken bir vize başvuru formu.
Fotoğraf: Son altı ay içinde çekilmiş, beyaz arka plan üzerinde, biyometrik özelliklere uygun, 3.5x4.5 cm boyutlarında bir fotoğraf.
Seyahat Planı: Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu ve Filipinler'de konaklama düzenlemelerini gösteren belgeler.
Finansal Durum Belgesi: Filipinler'de kalış süresince masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösteren belgeler, örneğin banka hesap özeti veya sponsorluk belgesi.
Önceki Seyahat Belgeleri: Daha önce aldığınız vize veya pasaportlarınızda Filipinler'e yapmış olduğunuz seyahatleri gösteren belgeler.
Vize Ücreti: Filipinler turistik vize başvuru ücreti ödeme bilgisi veya belgesi.
Diğer Belgeler: Seyahat amacınıza bağlı olarak, ek belgeler de istenebilir. Örneğin, seyahat sigortası, sağlık raporu veya davetiye mektubu gibi belgeler.

Filipinler Vize işlemleri ile ilgili bilgi almak için Happy Turizm Vize - Danışmanlık vize yetkililerimizden bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz 0(312) 419 56 41 numaralı telefon hattımızdan bize ulaşabilir veya bilgi talebi için bilgi@happyturizm.com e-mail gönderebilirsiniz.
 

Vize İşlemleri

* Vize işlemleri, vize işlemleri başvurunun gerçekleştirileceği ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* Schengen vize işlemlerinde, başvuru için gerekli evrakların büyük bir kısmı aynı olsa da ülkeden ülkeye bağlı olarak evraklarda farklılıklar söz konusudur.

* Bazı durumlarda üke aynı olsa da Ankara’da bulunan elçilikler ile İstanbul’da bulunan başkonsoloslukların talep ettiği evraklarda veya evrak formatlarında değişiklikler olabilmektedir.

* Bu nedenle Schengen vize başvurularınızda Happy Turizm veya başvurunuzu gerçekleştireceğiniz diğer vize hizmet merkezlerinden evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce evrak listenizi teyit etmeniz olacaktır.

* Schengen vize başvurularında biyometrik veri kaydı (parmak izi taraması) zorunlu prosedürdür. Bu nedenle başvuru sahibinin şahsen ilgili merkezde bulunması gerekecektir.

* Başvurunuzu Happy Turizm ile gerçekleştirmeniz halinde yetkililerimiz başvuru merkezindeki işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına sizlere eşlik etmektedirler.

* Amerika vize işlemlerinde mülakat zorunludur. Başvuru formunda ve evraklarda Schengen vize işlemlerine göre büyük farklılıklar bulunmaktadır.

* Afrika ülkeleri ve Arap ülkeleri vize başvurularında, başvuru sahibinin ilgili merkezde bulunmasına gerek yoktur (istisna durumlar olabilir).

* Sizin adınıza hizmet aldığınız merkez başvurunuzu tamamlayabilir.

* Küba, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Bulgaristan ve Rusya gibi ülkelerde de aynı işlem kolaylığı söz konusudur.

* İkamet ettiğiniz bölgeden kargo ile evraklarınızı göndermeniz, işlemlerinizin tamamlanması için yeterli olmaktadır.

* Happy Turizm olarak tüm dünya ülkeleri vize işlemlerini yapmaktayız.

* Happy Turizm olarak bünyemizde Schengen, Online (Amerika, İngiltere, Hindistan...), Bulgaristan, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere farklı departmanlar ve her departmana bağlı vize yetkililerimiz bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı her departmanımız, o bölge vize işlemlerinde uzmanlaşmıştır. Evraklarınız, yetkililerimiz tarafından en kısa sürede kontrol edilmekte ve tarafınıza bilgi verilmektedir. Vize başvurunuzu Happy Turizm aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz tüm sürecin takibini yapmakta, işlem sonuçlandığında pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

| Happy Turizm Vize - Danışmanlık |bilgi@happyturizm.com | +90 (312) 419 56 41 |

Schengen Vize

Schengen ismi, Lüksemburg’un 1.500 nüfuslu küçük bir kasabasından geliyor. Schengen 1985’te Almanya, Belçika,Lüksemburg, Fransa sınırları arasında geçiş kolaylığı sağlamak ve sınır kontrolünü kaldırmak amacıyla başladığı antlaşmanın imzalandığı yer olarak daha sonra hemen hemen tüm AB ülkelerini kapsayacak olan uygulamaya adını vermiş. Günümüzde Schengen Antlaşması aşağıdaki ülkeleri kapsıyor:

Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan. Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ise sırada bekliyor.

Schengen Antlaşması, Schengen Bölgesi dış sınırlarının güvenliğini arttırmak konusunda teminat vererek, antlaşmaya taraf olan ülkeler arasındaki iç sınır denetimlerinin kaldırılmasına olanak veriyor. Böylece herhangi bir Schengen ülkesinin Schengen vizesine sahip kişi, diğer bir Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabiliyor. Ancak Schengen bölge girişinin vizenin alındığı ülkeden başlatmaya dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca vize sahibinin Schengen bölgesindeki en uzun konaklama süresini de vizesini aldığı ülkeye ayırması bekleniyor. Aksi takdirde pasaport kontrol noktalarında sorun yaşanabiliyor ve kişinin bir sonraki Schengen vize başvurusunun ret ile sonuçlanma ihtimali artıyor. Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olarak onaylanabiliyor.

Bölgeye yapılacak giriş çıkış sayısı ve vize süresi tamamen başvuru yapılan ülkenin konsolosluğunun yetkisinde bulunuyor. Müsaade edilmiş seyahatlerin sayısı göz önünde bulundurularak Schengen vizesi tek, çift veya çok girişli olabiliyor. Schengen vize ücreti konusunda, konsolosluk harcı ve vize başvurularının yapıldığı, parmak izi tarama işleminin gerçekleştirildiği aracı kurum servis ücreti sabit olsa da başvuru için gerekli evraklarda, sabit evrakların dışında ülke konsolosluklarına bağlı olarak farlılıklar olabiliyor.

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
 WhatsApp Canlı Destek